Mor Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri


Giydiğimiz elbiseye göre makyaj yapmaya çok dikkat ediyoruz. Kombine uygun makyaj modelleri tercih ederek baştan aşağı daha uyumlu görünmen mümkün. Bugün en sevdiğimiz renklerden olan lavanta rengi elbiseye göre makyaj önerilerini inceleyelim. Lavanta ve mor elbiseye uygun makyaj nasıl yapılır? Mor abiye veya mor günlük elbiseye göre hangi makyaj renklerini tercih etmen gerektiğini seninle paylaşıyoruz.

Mor Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Mor Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Mor elbiseye en çok sıcak tonlarda makyaj yakışıyor. Mor rengi oldukça çarpıcı ve göz alıcı bir renk olduğu için makyajında nude ve toprak tonlarını kullanabilirsin. Mor elbiseni ön plana çıkaracak sade makyaj modelleri bu kombinine çok yakışacak.

Mor elbiseye göre makyaj yaparken mat tonlardan yardım almalısın. Morun çarpıcı görünümünü dengelemek içn mat ten makyajı, mat dudaklar veya mat göz makyajı uygun olacak. Mor abiye elbiseye uygun ten makyajı arıyorsan porselen ten makyajı modellerine bakmanı öneririz.

Mor Elbiseye Uygun Göz Makyajı

maybelline hyper easy eyeliner


Mor elbiseye uygun göz makyajı için kremsi formdaki nude, bej ve toprak tonlarını öneririz. Mor tonlarında çok yakışan toprak renkleri elbisenle bütünleşerek seni daha kusursuz gösterir.

Mor elbise giydiğin günlerde eyeliner sürmeyi de unutmamalısın. Maybelline New York Hyper Easy bugüne kadar kullandığımız en ince uçlu eyelinerların başında geliyor. Hyper Easy eyelinerı sürmek çok pratik. Yumuşacık ucu sayesinde hata yapma şansın çok çok az! Mor elbisene uygun minimal göz makyajı için ince kedi gözü eyeliner çekmeni öneririz.

Mor Elbiseye Hangi Renk Far Yakışır? 

Mor Elbiseye Hangi Renk Far Yakışır?

Mor elbiseye Maybelline Color Tattoo Krem Far 35 On and On Bronze ve Maybelline Color Tattoo Krem Far 97 Vintage Plum renkleri çok yakışacak. Kremsi tonlarda olan bu farlar çok kolay sürülüyor ve gün boyu gözlerde kalıcı görünüm yaratıyorlar.

Kıyafet rengine göre makyaj yaparken elbisenin tonlarına uygun renkleri gözlerine taşımalısın. Mor rengine en çok mürdüm, bronz, metalik, gri ve kahve tonlarında far renkleri yakışıyor. Mor elbise giydiğin günlerde mor far sürmeni önermiyoruz. Mor elbiseye mor, sarı, fuşya gibi çarpıcı far renkleri yakışmayabilir.

Mor Elbiseye Hangi Ton Makyaj Yakışır?

matte ink amazonian

Mor elbiseye toprak tonlarındaki makyaj modelleri yakışır. Mor elbise giydiğin günlerde dudaklarında mat tonları tercih edebilirsin. Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnude 70 Amazonian Kahverengi ruj sana çok yakışacak. Mor rengini dengeleyen bu ruj rengi sayesinde mor elbiseni ön plana çıkarabilirsin. 16 saate kadar kalıcı Maybelline likit mat ruj sayesinde özel gecelerde istediğin kadar eğlenmek serbest! Bulaşmaya ve yeme-içmeye dayanıklı mat ruj sayesinde ‘ruj tazeleme’ dönemi bizim için bitti!

Mor Elbiseye Hangi Oje Yakışır?

Kıyafet rengine göre makyaj yaparken ojelerini de atlamamalısın. Mor elbiseye açık renkli ojeleri sürmelisin. Açık beyaz, krem, bej ve çok açık pembe oje renkleri mor elbiseye yakışır. French manikür ve kısa kesilmiş tırnaklar da mor renkli elbiseyle harika bir uyum oluştururlar.

Lila Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? 

Lila Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Lavatan rengi elbiseye makyaj modelleri arıyorsan doğru yerdesin! Lila renginin enerjisini yansıtmak için canlı, aydınlık ve taze görünen makyaj modelleri yapmalısın. Yok gibi ten makyajı, parlak dudaklar ve canlı allık görünümü tam lila rengi elbiseye göre.

Lila Elbiseye Uygun Göz Makyajı

Lila elbiseye uygun göz makyajı yaparken belirgin eyeliner çekmeyi unutmamalısın. Farının üzerine çarpıcı bir kedi gözü eyeliner modeli oluşturabilirsin. Maybelline New York Hyper Easy tam da bu görünüm için ideal! Kolay uygulama imkanı sağlayan bu eyeliner, lila renginin enerjisini dışarı çıkarmaya yetecek. Eyeliner sürdükten sonra kuyruklarını biraz daha uzatmak serbest.

Lila Elbiseye Hangi Renk Far Yakışır?

lila


Lavanta rengi elbise için Maybelline Color Tattoo Krem Far 150 Socialite ve Maybelline Color Tattoo Krem Far 230 Groundbreaker renklerini öneririz. Aydınlık pembe ve mürdüm tonları lila rengi elbisene çok yakışacak. Krem farları uygulamak için parmağını kullanabilirsin. Farını göz kapağına uygula ve gözlerinin dış kısımlarına doğru dağıt. Lila rengi elbiseye belirgin göz makyajları yakışır. Bu nedenle farını daha yoğun sürebilir ve cesurca dağıtabilirsin.

Lila Elbiseye Hangi Ton Makyaj Yakışır?

Lila elbiseye aydınlık inci tonlarında makyaj modelleri yakışır. Ten makyajında aydınlatıcı kullanırken cömert olabilirsin.

Lila rengi elbiseye uygun ruj renkleri için Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink renklerine mutlaka bakmalısın. 15 numaralı Peachy rengi lila elbisene çok yakışacak. Dudaklarına daha yoğun parlak görünüm vermek için lip gloss da kullanabilirsin. Maybelline New York Lifter Gloss, dudakları daha parlak ve dolgun gösterme etkisine sahip! İster tek başına veya rujunun üzerine lip gloss sürerek lila elbisenin enerjisini dudaklarına yansıtabilirsin.

Lila Elbiseye Hangi Oje Yakışır?

Lila elbiseye açık pembenin tonları, açık pastel tonlar ve bej rengi ojeler çok yakışır. Daha çarpıcı görünmek için fuşya, koyu pembe gibi iddiali renkleri sürebilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala