Şeffaf Rimel Nedir? Ne İşe Yarar?

Şeffaf Rimel Nedir? Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Doğal makyaj trendleriyle birlikte şeffaf maskaralara da olan ilgi arttı. Doğal kirpiklerin ortaya çıkması ve yok gibi makyaj stili yapmak istiyorsan şeffaf maskaralardan edinmelisin. Yeni makyaj malzemelerini takip etmekte zorlanıyorsan herkesicinguzellik.com editörlerinin en iyi şeffaf maskara listesini okumalısın. Şeffaf masaranın nasıl kullanıldığını ve hangi makyaj stillerinde tercih etmen gerektiğini anlatıyoruz. Şeffaf rimele dair merak ettiğin her şey bu yazıda!

Şeffaf maskara nedir?

Şeffaf maskara nedir?

Şeffaf rimel, kirpiklere renk vermeden daha hacimli ve kalkık görünmesini sağlayan bir makyaj malzemesi. Şeffaf rimel genellikle tek başına kirpiklerde kullanılır, maskara üzerine sürülmesi tavsiye edilmez.

Şeffaf maskara kullanımı en çok doğal makyajlara yakışıyor. Kirpiklerini en doğal şekilde uzatmak ve hacimle kaldırmak için günlük makyajında şeffaf rimele bir şans vermelisin. Şeffaf rimel sürmek, gözlerini olduğundan daha büyük gösterir ve natural göz makyajını ortaya çıkarır. Klasik maskaraların yoğun ve belirgin bitişlerinden sıkılanlar için şeffaf maskara ideal bir alternatif olacak! Biz şeffaf rimeli en çok doğal ve nude makyaj stillerinde kullanmayı seviyoruz. Makyaj yapmış gibi görünmek istemiyorsan şeffaf maskarayı sen de çok seveceksin.

Şeffaf maskara ne işe yarıyor?

Şeffaf maskara ne işe yarıyor?

Şeffaf maskara gözlerin daha açık ve belirgin görünmesini sağlıyor. Düşük kirpiklerini kaldırır ve gözlerinde hafif lifting etkisi yaratır. Bu nedenle şeffaf maskara daha çok ince, cılız ve seyrek kirpiklere sahip olanlar tarafından kullanılıyor. Şeffaf rimelini doğal ve sportif görünmek istediğin günlerde uygulamalısın. Nude göz makyajı yaptığın günlerde kirpiklerinde daha yumuşak bir etki görmek için makyajını şeffaf rimel ile tamamlayabilirsin.

Şeffaf maskara nasıl sürülür?

Şeffaf maskara nasıl sürülür?

Şeffaf maskarayı uygulamak klasik maskarayla hemen hemen aynı! Tek farkı, şeffaf maskara sürmek çok daha kolay. Renksiz rimel, göz çevrene taşmayacağı için daha kolay bir şekilde sürebilir ve anında kirpiklerinin daha kalkık göründüğünü fark edebilirsin.

Şeffaf maskarayı hem alt hem de üst kirpiklerine sürmeni öneririz. Maskaranı kirpiklerinin alt kısmından uygula ve uçlarına doğru ilerle. Şeffaf rimelinin daha belirgin görünmesi için birkaç kat maskara sürmek serbest!

Editörün önerisi: Şeffaf maskarayı sürmeden önce göz makyajını tamamlamalısın. Kirpiklerine dökülen far tozlarını temizle ve kirpiklerinin tamamen temiz olduğuna emin ol. Yoksa şeffaf maskara kirpiklerinin üzerine dökülen farları daha belirgin bir hale getirebilir, dikkat!

Rimel önerileri

Maybelline New York Lash Sensational Maskara

Maybelline New York Lash Sensational Maskara

Şeffaf maskaraların ortaya çıkardığı doğal ve 'yok gibi' etkiyi kahverengi maskaralardan da elde edebilirsin. Kahverengi rimel, kirpiklerini en natürel şekilde renklendirerek göz makyajında varla yok arasında bir görünüm yaratır.

Bizim en sevdiğimiz kahve maskaraların başında Maybelline New York Lash Sensational Maskara Burgundy Brown yani mürdüm kahve rengi geliyor. Kirpiklerinin doğal rengine çok benzeyen bu maskara, yaban gülü yağı içeren formülüyle kirpiklerini besleyerek uzatıyor. Kirpiklerinde ağırlık yaratmaz ve yapıştırmaz. Silikon ve esnek fırçası sayesinde alt kirpiklerin de kullanıma uygun olan bu maskara bir anda göz makyajına daha belirgin bir hava katacak.

NYX Professional Makeup Worth The Hype Maskara

Nyx Professional Makeup Worth The Hype Maskara

Bir maskaradan beklediğin her şeyi NYX Professional Makeup Worth The Hype Maskara'da bulabilirsin. Kahverengi Worth The Hype Maskara, kirpiklerini 8 kata kadar uzatarak hacim ve uzunluk kazandırıyor. Kirpiklerinin hem doğal kahverenginde görünmesini istiyor, hem de uzunluğunu arttırmak istiyorsan NYX maskara tam sana göre!

NYX maskaranın hacim veren maskarasını hem gece hem de gündüz makyajlarında kullanabilirsin. Gece makyajında yok gibi makyaj yapmak istersen kahve maskara tam da istediğin sonucu verecek.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?