Soğuk havalar geldi: Kışın kuruyan, yıpranan saçlarla nasıl başa çıkmalı?

Soğuk havalar geldi: Kışın kuruyan, yıpranan saçlarla nasıl başa çıkmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Havalar gittikçe soğuyor ve ne yazık ki hava şartlarından dolayı saçlarımız kurumaya başladı bile! Evet, kışın yumuşacık karlar, karda yürüyüşler güzel ama sert rüzgârlardan, buz gibi soğuklardan saçlarımızın zarar gördüğü de bir gerçek…

Peki, bu soğuklarla, kötü hava şartlarıyla yıpranan, kuruyan saçlarımızı nasıl koruyabiliriz? İşte bunun için sana süper bir önerimiz olacak!

Kışın kuruyan, yıpranan saçlar için özel bakım

Az önce de bahsettiğimiz gibi hava şartları saçlarımızı son derece etkiliyor. Bu nedenle kışın saç bakımı, özellikle de yıpranmış saçlar için bakım ürünleri konusunda çok daha özel formüllü ürünler kullanmamız gerekiyor. Mesela besleyici yağlarla saçlarımıza nem depolamak oldukça önemli.

Bizim sana önerimiz ise İpek Yağ Hazinesi serisinin şampuanı ve saç kremi! Yıpranmış, cansız saçları besleyen, onaran besleyici yağlar içeren İpek Yağ Hazinesi serisi ile saçların çok daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur. Tabii süper kokusu, kuru saçlara verdiği yumuşaklık ve parlaklık ise cabası :)

Bu özel bakım neler içeriyor?

Bu özel bakım besleyici yağlar içeriyor. Hatta bu yağların saç bakımında ne kadar etkili olduğunu artık hepimiz biliyoruz. İpek Yağ Hazinesi serisi Argan, Avokado, Kayısı, Zeytin ve Pirinç yağları içeriyor. Yani kuru ve yıpranmış saçlar için bu yağlar tam bir besin kaynağı!

Saça faydaları neler?

Kışın etkilerinden dolayı kuruyan saçlarımızı tararken çok zorluk çekiyoruz. İpek Yağ Hazinesi Şampuan ve Saç Kremi, saçlarını kökten uca beslediği için saçların ipek gibi yumuşacık oluyor ve kolayca tarayabiliyorsun.

Soğuklarda matlaşan saçlar bu seri ile beraber canlı bir parlaklık kazanıyor ve saçların sağlıklı bir görünüm kazanıyor. Tabii bu özel bakımla saçlarını koruduğun için kışın etkilerini de en aza indirebiliyorsun!

Nasıl kullanmalı?

İlk adım: İpek Yağ Hazinesi Şampuan

Şampuanı uygulamadan önce banyoda saçlarını iyice nemlendirmeni öneririz çünkü saçların yeterince ıslak olduğunda, kullandığın ürün saçlarına daha iyi etki eder. Ardından şampuanı önce avucuna sonra da saçlarına uygula. Uygularken de yuvarlak hareketlerle saç derine masaj yapmayı ihmal etme!

İkinci adım: İpek Yağ Hazinesi Saç Kremi

Şampuanı saçından iyice duruladıktan sonra da sıra geliyor saç kremine! Saç kremini saç derine değil, saçlarının uç ve boylarına uygulamaya özen göstermelisin. Saç kremini uygularken, parmaklarınla nazikçe saçını tarayabilirsin. Sonra da iyice durula ve bakım rutinin sona erdi! Banyodan sonra saçlarındaki yumuşaklığa sen bile inanamayacaksın :)

Bu önerimizle artık saçlarım yıpranacak, kuruyacak korkusu olmadan kışın tadını çıkartabilirsin! 

Photo credit:istockphoto.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?