Şiddetle öneriyoruz: Tutman gereken 7 güzellik sözü


Şiddetle öneriyoruz: Tutman gereken 7 güzellik sözü_1

Güzellik editörleri olarak sıklıkla bakım rutininlerdinde yapılması ve yapılmaması gerekenleri cevaplıyoruz. Bu kurallardan bazıları o kadar bilindikki çoğu zaman söyleme gereği bile duymuyoruz. Ancak önemi çoğu zaman göz ardı edilerek atlanıyor. İşte asla atlamaman gereken 7 güzellik kuralı!

1. Makyajınla uyuma

Cildin için zararlı, gözlerin için zararlı ve hatta yastık kılıfın için zararlı. Eğer sabah makyaj yapacak vaktin varsa, akşam çıkaracak vaktin de var demektir.

2. Güneş koruması kullan

Kaç dermatologla konuşursan konuş, istisnasız verdikleri en iyi cilt bakım önerisi güneş koruması kullanman olacak. Her cilt tipi ve tonu UV ışınlarından korunmaya ihtiyaç duyar ve bulutlu havalarda ve hatta kapalı olduğunu düşündüğün alanlarda bile güneş korumasına yönelmelisin. Bizim önerimiz Garnier Ambre Solaire Güneş Koruyucu SPF 50 Güneş Kremini çantandan ayırmaman.

3. Neyin sende iyi durduğunu bil...

Güçlü yönlerinin üzerinde dur, ama en önemlisi hangi stillerden hoşlandığını ve hangi stillerin sana yakıştığını bul. Eğer ruj uygulamayı seviyorsan, parlak ve cesur renklere yönel. Yves Saint Laurent Kiss & Blush 01 Fuchsia Desinvolte harika bir başlangıç olacak. Eğer kontur uygulamasını seviyorsan, kontur makyajlarına yönel. Başkalarının ne yapman gerektiğini söylemesi senin için önemli olmamalı. Güzellik stillerinde önemli olan kendini nasıl daha iyi hissettiğin.

4. ...ancak risk almaktan da korkma!

Bir güzellik rutinine tutulup kalma; yeni şeyler denemekten korkma! Senle özdeşleşen stilini ne kadar seversen sev, yeni ürün, renk ve teknikleri denemekten de geri kalma. Kimbilir, belki bugün aldığın riskli deneyimden yarın vazgeçemezsin!

5. Yaşlanmaktan korma

Hepimizin başına geliyor ve korkularımız bu süreci durdurmuyor.

6. Kaşlarını rahat bırak

90'ların ince kaş trendine denk gelen herkes sana bunun ne kadar kötü bir akım olduğunu söyleyecektir. Cımbızını artık bir kenara bırak. Hafif bir bakıma evet, tamamen şekillendirmeye koca bir hayır! Kalın kaş görünümünü yakalamak için LOréal Paris Brow Artist Shaper Kaş Kaleminden yardım alabilirsin.

7. Kendini sev

Klişe ama bir o kadar doğru: eğer olduğun gibi, kendi saç stilinle, kendi kilonla, makyajlı veya makyajsız, tüm kusurlarınla ve güzel yanlarınla kendini sevip kabullenmezsen, hiçbir zaman aynada gördüğünle mutlu olamazsın.

Kendin ol ve kendini başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeç. Artık denediğin her stille kendini çok daha iyi hissedeceksin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?