Vegan Makyaj Nedir? Vegan İçerikli Makyaj Malzemesi Önerileri

Vegan Makyaj Nedir? Vegan İçerikli Makyaj Malzemesi Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaşamımızın her anında olduğu gibi güzellikte de vegan formüllü makyaj malzemeleri kullanmak artık önemini iyice artırıyor. Bu yazımızda en severek kullandığımız vegan makyaj ürünlerini sana önermeye geldik!

Günümüzde doğaya doğru bir dönüş var. İnsanlar doğanın önemini kavramaya ve insanoğlunun kullanımından korumaya sonunda başladı! Doğaya yönelim akımı hayatımıza vegan / veganizm kavramını soktu. Veganizm, hayvansal içerikli ürünleri tüketmemek anlamına geliyor. Temiz içerikli, vegan makyaj ürünlerini kullanarak sen de doğaya karşı duyarlı olabilirsin. Vegan makyaj malzemesi olan markaların başında NYX Professional Makeup geliyor. Şimdi seninle en sevdiğimiz vegan içerikli makyaj ürünlerini paylaşıyoruz!

Vegan ne demek?

Veganlık sadece bir beslenme seçimi değil, yaşam tarzıdır. Veganlıkta hayvansal besinleri tüketmemenin yanında, hayvanlar kullanılarak elde edilen her şeyi tüketmemek ve kullanmamak ön plandadır.

Vegan makyaj malzemeleri ne demek?

Vegan makyaj malzemeleri, formüle edilme üretilme aşamasında hayvanlar üzerinde test yapılmamış ürünlerdir.

Vegan İçerikli Makyaj Malzemesi Önerileri

1. Vegan Fondöten: NYX Professional Makeup Born To Glow Fondöten

NYX Professional Makeup Born to Glow fondöten

Vegan formüllü fondöten önerilerimizin başında NYX Professional Makeup Born to Glow fondöten geliyor. Cilde içten gelen, doğal bir ışıltı veren bu fondöten, hem iyi bir kapatıcılığa hem de doğal bir bitişe sahip. 12 saate kadar kalıcı, orta kapatıcı, aydınlık ve ışıltılı bitişli bu fondötenin 45 farklı renk seçeneği var. Cildinin doğal ışıltısını ön plana çıkaracak, aydınlık, canlı ve taze görünmesini sağlayacak bir fondöten arıyorsan, vegan formülü ile Born To Glow fondöteni mutlaka denemelisin.

2. Vegan Eyeliner: NYX Professional Makeup Epic Ink Liner Eyeliner

NYX Professional Makeup Epic Ink Liner

Vegan formüllü eyelinerların arasında en akmayan ve en kolay sürülebilir olanı bize göre: NYX Professional Makeup Epic Ink Liner. 

Temiz içerikli bir eyeliner olmasının yanı sıra sürüşü ve kalıcılığıyla bizi kendine hayran bırakan Epic Ink Liner, hem gece hem de gündüz makyajında kolaylıkla kullanılabiliyor. Bu eyeliner ile kedi gözü makyajı yapmak çocuk işi! İncecik keçe ucu ile kusursuz kuyruklu bir eyeliner çekebilir, mat ve kalıcı bitişiyle de tüm gün makyajın bozulmadan kullanabilirsin. Siyah ve kahverengi seçenekleriyle, suya dayanıklı olan bu eyeliner, en iyilerden!

3. Vegan allık: NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Allıklar

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Allıklar

Vegan formüllü allık önerisi istersen, NYX Professional Makeup'ın Sweet Cheeks allıklarını mutlaka denemelisin. Hem mat hem de ışıltılı bitişleriyle bu allıklar, yoğun pigmentliler ve en doğal etkiyi tek seferde verme konusunda çok başarılılar.

Cildine doğal ve sağlıklı bir renk veren ton seçeneklerinin yanı sıra aydınlatıcı olarak da kuıllanılabilen sarı ve mor gibi iddialı tonlarda bulunuyor. Hatta So Taupe rengi kontür uygulaması için ideal bir renk. NYX Professional Makeup Sweet Cheeks allıkları daha yakından incelemek istersen, bu makalemize göz atabilirsin!

4. Vegan kontür paleti: NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Kontür Paleti

NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Kontür Paleti

Vegan içerikli bir kontür ürünü arayışı içerisindeysen, bugüne kadar kullandığımız en iyi kontür paletlerinden biri olan NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Kontür Paleti'ni şiddetle öneriyoruz. Her cilt tonuna uyumlu kontür renkleri içeren bu paletteki toz ürünlerin bitişi çok doğal. Yumuşak yapıda oldukları için çok kolay dağılıyorlar ve artırılabilir bir etkileri olduğu için üst üste de uygulanabiliyorlar.

Bu paletin güzel tarafı, biten renkleri yenisiyle değiştirebilmek. Eğer tek bir kontür rengi favorinse ve diğerlerine oranla daha çabuk biterse, yenisini alıp palete kolayca yerleştirebilirsin.

5. Vegan makyaj bazı: NYX Professional Makeup Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

NYX Professional Makeup Pore Filler Gözenek Gizleyici Makyaj Bazı

Gözenekleri geniş olanlar, fondöten sürdükten sonra beliren geniş gözenek görünümünden rahatsız olanlar için harika bir vegan formüllü makyaj bazı önerimiz var. 

NYX Professional Makeup Pore Filler bazı makyajına başlamadan önce gözeneklerinin olduğu bölgelere sür. Bir anda gözeneklerin görünmez olacaktır. Şimdi istersen üzerine makyaj yap veya doğal cildinin tadını çıkar!

6. Vegan maskara: NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara Maskara

NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara Maskara

Vegan maskara önerileri arayışındaysan, sana harika bir önerimiz var: NYX Professional Makeup On The Rise Liftscara'yı bugüne kadar denemediysen, çok şey kaçırıyorsun! Kirpik liftingi etkisine sahip bu maskara, özel şekilli fırçası ile en kısa kirpikleri bile dipten kavrayarak kaldırıyor, kıvırıyor ve hacim veriyor. Tüm gün boyunca kalıcı etkisi, akmaması, dökülme yapmaması, bulaşmaması ve kat kat uygulanabiliyor olması ile On The Rise maskara, favorilerimizden!

7. Vegan ruj: NYX Professional Makeup Powder Puff Lippie Lip Cream

NYX Professional Makeup Powder Puff Lippie Lip Cream

Pudramsı mat bitişiyle çok severek kullandığımız NYX Professional Makeup Powder Puff Lippie Lip Cream rujlar da vegan formüle sahipler. Eğer dudak makyajının mat bitişte ve dudakları kurutmayan yapıda olmasını istiyorsan bu rujlar tam sana göre! Yumuşak sünger aplikatörü ile kolayca uygulanan bu rujun yapısı kremsi ve sürdükten sonra pudramsı bir matlığa dönüşüyor. 

8. Vegan aydınlatıcı: NYX Professional Makeup High Glass Aydınlatıcı

NYX Professional Makeup High Glass Aydınlatıcı

Son zamanlarda deneyip bayıldığımız, en iyi aydınlatıcılardan biri olan NYX Professional Makeup High Glass Aydınlatıcılar da vegan formüle sahip. Formülündeki ışıltılı mikro kapsüllerle hem güçlü hem de içten gelen bir ışıltı veren bu aydınlatıcılar cam gibi makyajlar için birebir! Verdiği camsı ışıldama ve kremsi formülü sayesinde fondötenle birleşmesi en sevdiğimiz özelliklerinden.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?