2024'ün Yeni Trendi Olmaya Aday: İntikam Dudağı Makyajı

2024'ün Yeni Trendi Olmaya Aday: İntikam Dudağı Makyajı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

İntikam bazen soğuk yenen bir yemek, bazen de kıpkırmızı bir dudak makyajı olabilir! Yılın son trendlerinden biri olan intikam dudağı makyajı, “Kaybettiğin kişiye dönüp bir bak!” mesajını iletmenin en çarpıcı yolunu sunuyor. Hadi, intikam dudağı makyajı nasıl yapılır öğren ve değerini anlamayanlara tüm cazibenle gününü göster! 

Geçmişi ardında bırakmaya karar verdin, ancak öyle kuru kuruya değil! O zaman dudaklarınla küçük bir intikam hikayesinin başrolünde olmaya ne dersin? Son dönemlerde TikTok makyajı trendleri arasında yer alan intikam dudağı makyajı, önümüzdeki yılın da en popüler trendlerinden biri olacak gibi görünüyor. Öyle ki yalnızca iddialı görünümüyle değil, yarattığı algıyla da bu dudak makyajının adını çok daha sık duyacağız. O halde şimdiden intikam dudağı makyajı nasıl yapılır öğren. TikTok intikam dudağı makyaj akımı için aradığın her şey yazımızın devamında seni bekliyor! 

 

İntikam Dudağı Makyajı Nedir?

İntikam Dudağı Makyajı Nedir?

İntikam dudağı makyajı, kırmızı ruj ile yapılan ve cesur görünümüyle dikkat çeken bir makyaj trendi. Kırmızının genellikle koyu tonlarıyla yapılan intikam dudağı makyajında istenen mesajı iletmek için pürüzsüz, soğuk ve hatta kusursuz bir görünüm elde etmek önemli. Çünkü hatırlatalım, bu dudak makyajı trendi biraz, hatta fazlasıyla acımasız bir intikamın peşinde… :) 

 

İntikam Dudağı Makyajı Nasıl Yapılır?

İntikam Dudağı Makyajı Nasıl Yapılır?

  • İntikam dudağı makyajı yapmak için öncelikle dudaklarının çevresini koyu kırmızı dudak kalemiyle belirginleştirmelisin. Bu sayede çok daha dolgun ve çarpıcı bir dudak görünümü elde edebilirsin. 
  • Dudaklarını belirginleştirdikten sonra ten rengine ve bu makyaj trendine uyum sağlayacak kırmızı bir ruj tercih etmelisin. Ancak dediğimiz gibi, intikam dudağı makyajının gerçek bir intikam planı gibi kusursuz olması lazım. Dolayısıyla muhteşem kırmızı dudaklara sahip olmak için ruj öncesinde dudak makyaj bazı veya dudak balmı kullanabilirsin. 
  • Dudaklarını nemlendirdikten sonra bizim önerimiz yüksek kapatıcılığa sahip klasik kırmızı ruj ile dudaklarını intikam için hazırlaman. 
  • Kırmızı rujunu dudaklarına homojen bir şekilde uyguladıktan sonra dilersen daha iddialı bir görünüm için dudak parlatıcısı kullanabilirsin. İşte bu kadar! 

 

İntikam Dudağı Makyajı için Ruj Önerileri

İntikam Dudağı Makyajı için Ruj Önerileri

  • Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj - 118 Dancer: Yüksek pigmentli rengi ve uzun süre kalıcı özelliğiyle Maybelline New York Superstay Matte Ink, intikam dudak makyajı için en iyi kırmızı ruj önerilerimiz arasında. Koyu kırmızı rengiyle dudaklarına çarpıcı bir görünüm kazandıracak bu ruj, sadece intikam değil tüm planlarında sadık bir dostun olacak! 
  • Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj - 050 Wicked: Parlak bitişi ve bulaşmayan formülüyle Maybelline New York Superstay Vinyl Ink, kırmızı ruj denince aklımıza ilk gelen seçeneklerden bir diğeri. Yoğun kırmızı rengiyle intikam dudak makyajına fazlasıyla yakışan bu ruj, uzun süre kalıcı etkisiyle intikamın boyunca sana eşlik edecek!
  • Maybelline New York Color Sensational Made For All Ruj - 382 Red For Me: Yoğun kırmızı rengi, yumuşak dokusu ve nemli bitişiyle bu koyu kırmızı ruj intikam duygunu belki biraz hafifletebilir. Hafif yapısıyla dudaklarında yokmuş gibi hissedeceğin bu Maybelline rujun sana keyifli bir deneyim sunacağını söyleyebiliriz. Ancak merak etme, göz alıcı rengiyle yine de bu trendin bir parçası olmaya hazır. 
  • Maybelline New York Color Sensational Ultimatte Slim Ruj - 299 More Scarlet: Dudakları kurutmadan mat bir görünüm sunan Maybelline New York Color Sensational Ultimatte Slim Ruj, “More Scarlet” isimli kırmızı rengiyle intikam dudağı makyajı için birebir. Yoğun renginin yanı sıra hafif dokusuyla fazlasıyla hoşuna gidecek olan bu ruju intikam havasında olmadığında bile makyajına dahil etmek isteyeceksin. 

Bir sabah içinde intikam ateşiyle uyanırsan, yalnızca alev kırmızısı dudaklarınla yetinecek kadar soğukkanlı olmanı tavsiye ederiz! Zira bizce zarif kadınlar için intikam almanın en iyi yolu, öz güvenli ve kendinden emin görünümünü hiç kaybetmemek… :) 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?