Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kırmızı ruj nasıl sürülür? Hepimizin aklından geçen soruyu makyajcom editörleri yanıtlıyor. Kusursuz kırmızı dudakların nasıl elde edildiğini merak ediyorsan, bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını anlatmaya geldik!

Zamansız ve klasik kırmızı ruj, anında çekici bir görünüm yaratmak için ideal bir tercih. Hadi kabul edelim; kırmızı ruj sürdüğümüzde kendimize olan güvenimiz artıyor! İster gece, ister gündüz makyajında kullan, gözleri üzerinde toplamak için kırmızı ruj en kolay seçenek! Ama tabii ki önemli olan kırmızı ruju en doğru şekilde uygulamak. İşte karşında "Kırmızı ruj nasıl sürülür?" sorusunun cevabı!

İlk adım: Dudaklarını ölü deriden arındır

Dudaklarını ölü deriden arındır

Kırmızı rujun dudaklarında kusursuz görünmesi için dudaklarını pürüzlerden arındırman gerekiyor. Dudak peelingi yardımıyla ilk önce dudaklarına peeling yapmalısın. Temiz dudaklarına peeling uygula ve hafifçe ovmaya başla. Suyla birlikte eriyen ve dudakları yumuşatan peelingler sayesinde kırmızı ruj makyajın harika görünecek.

İkinci adım: Dudaklarını nemlendir

 İlk adım: Dudaklarını nemlendir

Her ruj uygulamasından önce olduğu gibi, kırmızı ruj uygulamadan önce de ruj için düzgün bir baz oluşturmalısın. Dudak nemlendiricisi yardımıyla, dudaklarını iyice nemlendirdiğinden emin olmalısın. Dudakların nemlendiğinde kuru görünümü yok olacak ve çok daha pürüzsüz görünecek. Böylece kırmızı rujun çizgilere dolmayacak, çok daha canlı ve çekici görünecek. Biz makyaj öncesi dudaklarımızı nemlendirmek için Maybelline Baby Lips Dudak Kremlerini kullanmayı çok seviyoruz. Dudakları 8 saate kadar nemlendiren bu lip balmlar, çantalarımızın da vazgeçilmez üyeleri.

Üçüncü adım: Dudaklarını çerçevele 

İkinci adım: Dudaklarını çerçevele Kırmızı ruj uygulamanın en önemli kurallarından biri, seçtiğin ruj rengiyle aynı tonda bir dudak kalemi kullanmaktır. Dudaklarını kırmızı bir dudak kalemiyle dikkatli bir şekilde çerçeveleyerek kusursuz bir sonuç elde edebilirsin. Böylece kırmızı rujunu uygularken hata yapma ihtimalin en aza düşer ve dudak çerçeven keskin görünür.

Kırmızı ruj sürmeden önce dudaklarını çerçevelemek için Maybelline Color Sensational dudak kalemlerinden 80 Red Escape rengini kullanabilirsin. Dudaklarının doğal çizgilerine sadık kalmaya dikkat et. Dudak kalemleri rengin dağılmasını önleyecek ve rujunun kalıcılığına yardımcı olacak. Rujun uçsa bile, dudak kalemin kalacağından, makyaj tazeleme seanslarında kolaylaşacak. İnce ucu, yumuşak ve kadifemsi formülüyle çok kolay uygulanan bu dudak kalemi, sabitlendikten sonra da dağılmıyor. Kusursuz kırmızı ruj için bu dudak kalemi olmazsa olmazlarımızdan!


Dördüncü adım: Kırmızı ruj nasıl sürülür?

Maybelline Made For All Red For Me

Kusursuz kırmızı dudaklar için en önemli noktalardan biri de, kırmızı rujun tonunu doğru seçmek. Cilt tonuna uygun kırmızı ruj rengiyle çok daha çekici ve iddialı bir görünüm elde edebilirsin. Eğer bugüne kadar cildine en çok yakışan kırmızı ruj tonunu bulamadıysan sakın endişenme, sana harika bir önerimiz var. Maybelline Made For All rujlardan Red For Me rengi, evrensel olarak tüm cilt tonlarına yakışacak bir kırmızı tonuna sahip. İster buğday tenli ol istersen esmer, istersen de açık tenli, herkese yakışan kırmızı rujlardan Red For Me rujun kırmızısı sana da kesinlikle çok yakışacak. 50'den fazla farklı cilt tonunda denenmiş bu kırmızı rengi, her cilt tonuna yakışma özelliğine sahip! Üstelik kremsi ve mat formülüyle uygulaması da son derece kolay.

Mat kırmızı ruj önerisi: Mat kırmızı rujların havalı görünümüne karşı koyamıyorsan sana Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj 25 Heroine rengini öneririz. Açık kırmızı / turuncu tonlarındaki bu kırmızı mat ruj, dudaklarında gün boyu kadife yumuşaklığı sağlıyor. Yoğun renk yapısı ve bulaşmaya dayanıklı formülü sayesinde günlük makyajında kırmızı ruj sürmek çok daha kolay bir hale gelecek.


Beşinci adım: Kapatıcı ile düzelt

 Dördüncü adım: Kapatıcı ile düzelt

Rujunu da uyguladıktan sonra şimdi sıra geldi görünümü kusursuzlaştırmaya! Ruju ya da dudak kalemini taşırdıysan hiç endişelenme; ten rengine uygun Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı ile dudak çevreni hizalayacak şekilde uygulayıp, kusurları temizleyebilirsin. Bunu yaparken, kesik uçlu eyeliner fırçası kullanabilirsin. İşte süper bir güzellik sırrı! 

Editörün önerisi: Daha dolgun görünen ve iştah açan dudaklar için, kırmızı dudak parlatıcını rujun üzerine sürmeyi dene. Bu görünüm için Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Uzun Süre Kalıcı Likit Parlak Ruj 55 Royal kullanabilirsin. Süper parlak ve süper kalıcı olan bu ruj bulaşmaya dayanıklı formülü sayesinde kırmızı rujunun büyüleyici etkisini gün boyu dudaklarında taşıyacak. Dudaklarının ortasında yoğunlaşarak dudaklarının dolgun görünümünü ikiye katlayabilirsin!

Artık kırmızı ruj konusunda ustalaştığına göre dudak makyajınla göz kamaştırmaya hazır mısın?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?