Dudakları Dolgun Göstermek İçin Kullanılabilecek Yöntemler


Doğal yollardan, dudak dolgusuna gerek kalmadan nasıl daha dolgun dudaklara sahip olabileceğinin tüm sırları bu yazımızda seni bekliyor!

Dolgun dudaklar, bir çoğumuzun hayallerini süslüyor. Kimimiz de dudak dolgusuna cesaret edemeyip çözümü makyaj hilelerinde arıyoruz. Peki dolgun dudaklara sahip olmak için hangi makyaj tüyolarından yardım alabilirsin? İşte sana bildiğimiz tüm sırları açıklıyoruz! Yazımızın sonundaki dudak dolgunlaştıran ruj önerimizi de sakın kaçırma!

1. Dolgun dudak için denge şart!

Dolgun dudaklar için ten makyajının önemi

Makyajda bilmen gereken en önemli kural: Denge. Hangi özelliğini ön plana çıkarmak istiyorsan, geri kalan kısmı olabildiğince sade ve geri planda tutmalısın. Dudaklarını vurgulamak istiyoruz, geri kalan hiçbir şeyin odağı bozmaması gerek. Kısaca, less is more yani az çoktur yöntemini kullanmalısın.

Ten makyajın kusursuz, göz makyajın, “yok gibi” sade olmalı. Cildini temizle, tonikle, nemlendir. BB kreminle cilt kusurlarını eşitle. Kapatıcılık isteyen cilt sorunların varsa, uygun kapatıcınla maskele. Aydınlatıcın yardımıyla, cildinin ışık veren noktalarını aydınlatıp daha parlak bir cilt görünümü yakalayabilirsin. Pürüzsüz ten makyajının üzerine, uygulayacağın parlak bitişli bir rujla dudaklarının çok daha ön planda olmasını sağlayabilirsin.

2. Dudakları dolgun göstermek için peeling

Dudak peelingi ile dolgun görünen dudaklar

Her gün cildin için kullandığın peelingi dudaklarında kullan! Böylece dudakların hem ölü deriden arındıracak, hem oradaki kan dolaşımını hızlandırarak daha belirgin görünen dudaklara kavuşacaksın. Aynı zamanda şeker yardımıyla da dudaklarına peeling yapabilirsin. L'Oréal Paris'in Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi bunun için birebir!

3. Dolgun dudaklar için dudak kalemi kullan

Dudak kalemi ile dudaklarını dolgun göster

En bilindik “dolgun dudak” hilesi, dudak kalemlerini taşırmak. Tabii ki, doğal görünümden şaşmamak için dudak kaleminin tonunun rujunla veya dudağınla aynı olması ve dudak çizgine çok yakın bir uygulama yapman önemli. Eğer kalemi uygularken dudak çizginin çok dışına çıkarsan yapay bir görüntü elde edebilirsin. Yapay bir sonuç elde etmemek için kolay uygulanan bir dudak kalemi kullanmalısın. Maybelline New York'un Color Sensational dudak kalemleri önerimiz!

4. Nude renkler tercih et

Nude renkler tercih et

Koyu renklerin dudaklarını daha küçük, nude renklerin de dudaklaırnı daha dolgun göstereceğini unutma. Makyaj çantana hemen sezonun da trendi olan nude renkleri ekle!

5. Dudakları kapatıcı ile ön plana çıkar

Kapatıcı ile ön plana çıkar

Dudaklarının altını, ve “cupid bow” olarak da bilinen dudak üstünün ortasındaki boşluğu kapatıcı ile kapatarak dudaklarını daha da vurgulayıp, ön plana çıkarabilirsin. Dudak çizgini kontürleyerek çok daha boyutlu bir görünüm elde edebilirsin. Bunun için L'Oréal Paris More Than Concealer kapatıcıyı tercih edebilirsin.

6. Dolgun dudaklar için aydınlatıcı uygula

Aydınlatıcı ile daha dolgun görünmelerini sağla

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırmak için aydınlatıcı kullanmayı deneyebilirsin. Dudaklarının üzerine ve ortasına aydınlatıcı uygulayarak, olduklarından çok daha boyutlu ve dolgun görünmelerini sağlayabilirsin. Özellikle "Cupid bow" kısmına uygulayacağın aydınlatıcıyla en iyi sonucu alabilirsin!

7. Dudakları dolgunlaştıran ruj

Dudakları dolgunlaştıran ruj

Dudaklarının daha dolgun ve kalkık görünmesi için harika bir ruj önerimiz var: Maybelline Lifter Gloss. Hyaluronik asit içeren bu lip glosslar, dudaklara dolgun görünüm verirken aynı zamanda lifting etkisi de kazandırıyor. Harika bir parlaklık verdiği gibi aynı zamanda dudakların pürüzsüz görünmesini de sağlıyor. Eğer dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsan, Maybelline Lifter Gloss dudak parlatıcılarını gözümüz kapalı öneriyoruz!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala