Amino asit nedir, saça faydaları nelerdir?

Amino asit nedir, saça faydaları nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bugün saç sağlığımıza fayda sağlayan, saçlarımızın çok daha sağlıklı uzamasına destek olan en önemli içeriklerden birini konuşacağız: Amino Asitler! Saçlarımız çoğu etken nedeniyle incelmeye, saç uçlarımız çatallaşmaya, kırılmaya başlayabilir. Ancak bu incelmeyi engelleyen, saçlarımızın güçlenmesini, saç tellerimizin kalınlaşmasını sağlayan Amino Asitler, özellikle uzun saç bakımı söz konusu olduğunda vazgeçilmezlerimizden!

Eğer sen de saç bakımına önem veriyorsan, hadi gel bu önemli içeriği beraber inceleyelim! :)

Amino asit nedir?

amino asit nedir

Saçımızın yapı taşı keratin, amino asitlerden oluşur. Amino asitler keratin proteininin temelini oluşturur, bu nedenle saç sağlığında önemli bir rol oynar. Sağlıklı saçlara sahip olmak için saçımızın ihtiyacı olan amino asitleri düzenli olarak almamız çok önemlidir. Çünkü bazı amino asitleri vücudumuz üretmez, dışarıdan takviyelerle alabiliriz. Bunu da tabii ki kullandığımız saç bakım ürünleriyle sağlayabiliriz.

Aslında amino asitler genel olarak birçok bedensel (ve hücresel) işlevde rol oynar: hareket edebilmemiz için enerji sağlar, metabolizmamız tarafından üretilen atıkları giderir, vücut dokusunu onarır, bağışıklık fonksiyonuna yardımcı olur, hormonları düzenler, iştahı düzenler ve bunun gibi daha birçok işlevi vardır. Sonuç olarak, hayati önem taşırlar. Aynı zamanda saçların sağlıklı uzaması söz konusu olduğunda amino asitler gereklidir. Bu nedenle amino vücudumuz için olduğu kadar saçlarımız için de önemlidir.

Amino asidin saça faydaları nelerdir?

Amino asidin saça faydaları nelerdir

Saç için amino asitlerin faydalarını saymamız gerekirse;

·       Amino Asitler saçların yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle kırılgan saç boylarının yenilenmesinde önemli rol oynar.

·       Saçların güçlenmesine yardımcı olur.

·       Saçların kırılmasına engel olur.

·       Saç uçlarını doldurup saçların kalınlaşmasına destek olur.

·       Saçı besleyerek daha sağlıklı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Amino asit hangi saç bakım ürünlerinde var?

Amino asit hangi saç bakım ürünlerinde var

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi vücudumuz ve saçlarımız için gerekli bazı amino asitleri vücudumuz üretmez, dışarıdan takviyelerle alabiliriz. Bunu da tabii ki kullandığımız saç bakım ürünleriyle sağlayabiliriz.

Amino asit hangi saç bakım ürünlerinde var?

Bu noktada da sana yeni keşfettiğimiz, Amino Asit içeren bir bakımdan bahsetmek isteriz: L’Oréal Professionnel’in Serie Expert Pro Longer saç bakım serisi! Bu yepyeni bakım serisi, uzun saça sahip olup da saçlarının incelmesinden, zayıflamasından şikayetçi olanlar için ideal!

Biz de Saç Sırları.com editörleri olarak uzun saçlarımızdan asla vazgeçemiyoruz ve her zaman saçlarımıza özel bakımlar yapabilecek ürünler kullanmaya özen gösteriyoruz. Pro Longer serisini de kuaförümüzün önerisiyle öğrendik ve hemen denedik.

Şampuan, saç maskesi ve durulanmayan bakımdan oluşan bu seri, Amino Asit dışında Filler-A100 denilen, dolgunlaştırma molekülü de içeriyor. Bu 2 aktif molekül ise, saç telinin içine nüfuz ederek saçı kalınlaştıran Filloxane ve saça anında bakım yapan Polyquaternium PQ6 molekülleri.

Bu güçlü içerikleri sayesinde Pro Longer serisi, saç uçlarının kalınlaşmasını, saçların güçlenmesini, daha kolay taranır, pürüzsüz hale gelmesini sağlıyor. Aynı zamanda da saç kırıklarında azalma sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?