Aura Ne Demek? Aura Renkleri Ne Anlama Geliyor?

Aura Ne Demek? Aura Renkleri Ne Anlama Geliyor?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eminiz günlük hayatında aura kelimesini sık sık duyuyorsun. Peki, aura ne demek?

Auranın yüksek olması veya auranın düşük olması rutin hayatını etkiliyebilir. Auranı tanımak ve kendini en doğru şekilde yansıtmak için aura renklerini öğrenmeye başlamalısın. 

Bütün varlıkların aurasını ve ruhsal dünyanı tanımak için seni makalenin devamına bekliyoruz. Auranı ve auranın renklerini öğrendikten sonra hayatının eskisi gibi olmayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Aura Ne Demek?

aura ne demek

Aura, yeryüzünde yaşayan tüm varlıklar için kullanılan bir terimdir. Aura aslında insan vücudu saran elektromanyetik bir rengin adıdır. Bilinene göre aura, vücudun 24 cm uzağında yer alıyor ve tüm vücudu sarıyor. Aurası yüksek veya aurası düşük terimleri güçlü, zayıf aurayı temsil ediyor. Peki aura ne işe yarar? Aura vücudu kalkan gibi koruyarak enerjisini doğru yansıtmana yardımcı olur. 

Auranın çeşitlerine gelirsek; aura iki çeşitten oluşuyor. Ruhsal(spiritüel) veya enerjik(eterik) auralar  kişiliğini doğru yansıtmana yardımcı oluyor. Eterik yani enerjik auraya sahip olan kişiler dışarıdan fark edilebilir. Eğer sana çevrenden 'aura rengini görebiliyorum' gibi yorumlar geliyorsa enerjik auranın bir yansımasından olabilir. Ruhsal yani spiritüel aura ise duygusal olayları tanımlar. İç dünyana yönelik gelişmeleri ruhsal auran sayesinde dışarı yansıtabilirsin. 

Aura Rengi Nedir Ve Nasıl Bulunur?

Aura Rengi Nedir Ve Nasıl Bulunur?

Aura renkleri eskiden çok az kişi tarafından görülüyordu. Yeni keşfedilen methodlar sayesinde aura renkleri daha fazla kişi tarafından görülebiliyor. Bedenin dışında yer alan bu manyetik enerji alanındaki aura rengi, içinde bulunduğun döneme, beslenmene veya uyku düzenine göre değişkenlik gösterebilir. Herkesin merak ettiği 'aura rengi değişir mi?' sorusunu da böylelikle yanıtlamış olalım. Evet, aura rengi değişebilir. Aura renkleri her an, her gün ruhsal durumuna ve enerji dengene bağlı kalarak değişkenlik gösterebilir.

Peki, aura rengini nasıl bulabilirsin? Aura rengini bulmak için telefonun kamerasını aç. Kamerayı ayna doğru çevir ve yaklaştırarak kendine odaklan. Birkaç saniye sonra kamera görüntüsünde tek bir rengin hakim olduğunu göreceksin. İşte bu senin aura rengin! Aura rengini bulduktan sonra anlamını öğrenerek kendi auranı tanımaya başlamalısın. 

Mor Aura: Asalet

Aura rengi mor olanlar maneviyata düşkün olan insanlardır. Bu gruptakiler ruhsal yolculuğa değer veren ve kendi içselliğini her zaman ön plana çıkarmayı tercih ederler. Spiritüel konular senin için her zaman çok kıymetlidir ve bu alanlarda kendini geliştirmeyi seviyorsun. Asaletini bozmayan duruşun çevrendekiler tarafından çok beğeniliyor. 

Mavi Aura: Yaratıcılık

Aura rengi mavi olanlar iletişim becerisi yüksek olan kişilerdir. Yaratıcı yönünü beslemeyi seviyorsun ve hayal kurmaktan zevk alıyorsun. Hayat senin için eğlenceli bir sahne ve sen de o sahnenin en eğlenceli oyuncususun. Eğer aura rengin koyu maviyse karamsar hislerle boğuşuyor olabilirsin. Açık mavi ise enerjik ve canlı aurayı temsil eder. 

Yeşil Aura: Denge

Aurası yeşil olanların enerji dalgaları uyum ve dengeyi temsil eder. Kendini geliştirmeye açık olan, geniş vizyonlu ve empati yeteneği yüksek olan kişiler genellikle yeşil renkli auraya sahip olurlar. Koyu yeşil aura rengi, kişinin dengesinin sarsıldığını ve kendine daha az güven duyduğunu anlatabilir. Doğanın renginden ilham alan yeşil aura rengi, herşeyin bir uyum ve denge içinde ilerlemesini temsil ediyor. 

Sarı Aura: Eğlenceli

Sarı renkli aurası olanlar eğlenceli ve enerjik kişilerdir. Kendine olan güveni yüksek, zeki ve hazırcevap kişiliği ile ön plana çıkan bu kişiler genellikle yüksek enerjiye sahip olurlar. Özellikle yeni bir fikir geliştirme sürecinde olanların manyetik alanında sarı rengin hakim olduğu görülebilir. 

Turuncu Aura: Macera

Turuncu rengi macera ve cesareti temsil ediyor. Aurası turuncu olanlar genellikle korkusuz ve maceraperest kişilerdir. Yeni rotalar oluşturmak ve yeni insanlarla tanışmak senin için her zaman çok keyiflidir. Kendine güvenin her zaman yüksektir ve özellikle konu flört etmek olunca kendini kraliçe gibi hissetmeyi seversin. 

Kırmızı Aura: Ateşli

Kırmızı aura rengi ateş ve çekici ruh haline temsil ediyor. Koyu kırmızı aura genellikle ihtiras ile özdeşleştirilirken, açık kırmızı tonlar özgüveni ve hırsı temsil eder. Yeni bir girişimde bulunurken veya çekişmeli bir dönemden geçerken aura renginin kırmızı olması beklenebilir. 

Pembe Aura: Aşık

Aurası pembe olanların genellikle aşık olduğu tahmin ediliyor. Karnında kelebeklerin uçuştuğu o dönemde auranın pespembe göründüğünü biliyor musun? Pembe aura rengi genellikle masumiyet, nezaket ve aşkı temsil eder. Aurası pembe olanların oldukça kibar ve empati yeteneği yüksek olduğu biliniyor. 

Kahverengi Aura: İşkolik

Aurası kahverengi olanlar iş hayatında stresli ve tutkulu bir dönemden geçiyor olabilirler. Kariyer alanındaki değişimler, pozisyon değişikliği ve yeni iş arama süreci auranı kahverengiye dönüştürebilir. Eğer gerçek bir işkoliksen auranın her daim kahverengi olmasına şaşırmamak lazım. 

Gri Aura: Duraksama

Auranın gri renkte çıkması hayatının duraksama döneminde olduğunu anlatır. Harekete geçecek motivasyonu bulamadığında gri renkli auraya sahip olabilirsin. Yaşam enerjisinin azalması zaman zaman herkesin başına gelebilir. Bu dönemi kolay atlatabilmek için kendine seyahat planı hazırlamaya ne dersin?

Siyah Aura: Karanlık

Siyah aura rengi kişinin içine kapandığını ve karanlık bir döneme girdiğini anlatır. Pozitif bir durumdan negatife doğru geçişte olduğun süreçte aura rengin siyah çıkabilir. Bu durumda yüz masajı, meditasyon ve cilt bakımı gibi uğraşlarla kendine değer vermeyi denemelisin. Emin ol, kendine zaman ayırmak sana çok iyi gelecek. 

Beyaz Aura: Masumiyet

Bebeklerin aura renginin beyaz olduğunu biliyor musun? Beyaz aura rengi pozitif bir dönemde olduğunu anlatıyor. Bu dönemde güzel haberler alabilir, etrafa saçtığın pozitif enerji sayesinde çevrenden iltifatlar toplayabilirsin. İşte 'aurası yüksek' olarak tanımladığımız kişiler de böyle yüksek enerjiye sahip olan ruhlardır!

Aura rengi hesaplama nasıl yapılır? Aura rengimizi nasıl bulabiliriz?

Aura rengini hesaplamak için öncelikle aura görebilen birine danışabilirsin. Eğer çevrende böyle biri yoksa, numerolojik olarak yani doğum tarihine göre aura testi çözebilirsin. Doğum tarihindeki tüm rakamları birbiriyle toplama anlamına gelen numeroloji yöntemi ile aura hesaplama yapabilirsin.

Aura nası yükseltilir?

Aura yükseltme konusu çok merak edilen bir konu. Aurayı etkileyen dış etkenlerden kurtulmak ve aura güçlendirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsin:

  • Meditasyon
  • Nefes alma egzersizleri
  • Spor ve sağlıklı beslenme
  • Yürüyüş
  • Tuzlu suya (denize) girmek
  • Düzenli ve temiz bir ortamda bulunmak
  • Cep telefonu gibi teknolojik aletleri daha az kullanmak
  • Sinirli, agresif ve stresli ruh halinden uzak durmak

Aura nasıl görülür?

Aura nasıl görülür?

Çıplak gözle aura görmek dışında, Kirlian fotoğraf makinesi ile de aura görülebilir. Elektrografi adı da verilen Kilian fotoğraf makineleri, manyetik alanlara hassas olduğu için auraların görülmesini sağlar.

Bunun dışında kendi auranı görmek için loş bir odada rahat bir şekilde oturabilirsin. Avuçlarını birbirine sürttükten sonra, gözlerini odaklamadan avuçlarına bir süre bakıp auranı görmeyi deneyebilirsin. İlk seferde aura görmek kolay değildir, bu yöntemi bir süre denedikten sonra ilerleme kaydedebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?