Avrupa'da Gidilecek En İyi Tatil Rotaları


Yıl boyu süren yoğun ve koşuşturmacalı günlerden sonra tatil zamanın nihayet yaklaştı. Yoksa bu kez canın biraz yurt dışı mı çekiyor? Öyleyse bu öneriler senin için… İşte, gezmeye doyamayacağın Avrupa’nın en iyi tatil yerleri!

“Tatil boyunca öylece durup günlerimi hiçbir şey yapmadan geçirmek bana göre değil, benim için aslolan gezmek ve keşfetmek.” diyorsan bizdensin! Hatta muhtemelen haritayı açmış ve kendine çoktan bir yer aramaya başlamış olmalısın. Ama şimdi ülke ülke araştırma yapmayı bırakıp bize kulak verebilirsin. Çünkü tatilini dolu dolu geçir diye Avrupa’nın en popüler tatil rotalarını biz senin için çoktan bir araya getirdik! İster yerel dükkanlarda kaybol, ister tarihi yapıları gelecekten gelen bir kâşif gibi incele, istersen de eğlence mekanlarında unutamayacağın dans şovlarına imza at. Tüm isteklerine karşılık verecek Avrupa tatil yerleri listemiz başlıyor!

1. Yunan Adaları

Yunan Adaları

Yunan adaları, Avrupa’da deniz tatili yapılacak yerler denince popülaritesini yıllardır kimselere kaptırmıyor. Birbirinden güzel plajlarıyla ön plana çıkan bu komşu adalar, Türkiye’ye hem yakın hem de uzak hissetmek için iyi birer alternatif. Renkli sokaklarında kaybolacağın Mykonos ya da canlı bir tabloya benzeyen Meis… Birbirinden güzel tatil fotoğrafları için ise Santorini ilk sırada! Ne dersin, Yunan adalarını şöyle bir hayal edince bile insanın hemen yola çıkası gelmiyor mu?

2. Madrid, İspanya

Madrid, İspanya

Her yıl binlerce turist ağırlayan Madrid, bizce Avrupa tatili için en iyi şehirlerden biri. Eğer kültürel geziler yapmayı seviyorsan, ayrıca yerel halkla samimi diyaloglar kurabileceğin bir Avrupa tatili düşlüyorsan bizce ilk durağın Madrid olmalı. Madrid festivallerinin ünü de kulağına çoktan çalınmış olmalı. Sen de “Tatil eşittir eğlence.” diyenlerdensen, Madrid tatilini popüler festivallerin tarihlerine göre ayarlayabilirsin.

3. Amsterdam, Hollanda

Amsterdam, Hollanda

Avrupa seyahatin için tıpkı kendin gibi hem sakin hem de özgür bir şehir arıyorsan Amsterdam iyi bir tercih olabilir. Burada tüm şehri kaygısızca adımlayarak keşfedebilir, istersen de bisiklet ve tekneyle gezintilere çıkabilirsin. “Ee, çılgın partiler yok mu?” diyorsan, Amsterdam’da gündüz vakti bile büyülü dünyalara dalabileceğini henüz bilmiyorsun demektir. Yani partilemeli bir Avrupa tatili için rotan belli!

4. Milano, İtalya

Milano, İtalya

Milano’ya daha önce belki de o ünlü moda haftası için gitmiş olabilirsin. Peki, bu güzide şehre hiç hayatının en iyi tatili için adres olabileceği fikriyle baktın mı? Milano tarihi yapıları, modern sanat galerileri, lezzet dolu lokal kafeleri ve eğlence mekanlarıyla Avrupa'da gidilecek en iyi tatil rotaları arasında. Seyahatini Milano Moda Haftası’nın gerçekleştiği eylül ayına planlarsan kendini hem modanın hem de tatilin tam kalbinde hissedebilirsin!

5. Londra, İngiltere

Londra, İngiltere

Belki Londra seyahatini bu zamana kadar bir türlü gerçekleştiremedin, belki daha önce gittiğinden bir şey anlamadın, belki de hayatının bir döneminde burada yaşadın. Tüm olasılıkları bir kenara bırakalım, Londra her koşulda en iyi Avrupa tatili seçeneklerinden biri! Ünlü müzeleri gezmek, Royal Opera House'da opera dinlemek, Hyde Park’ı adımlarken dünyayla bağlantını birkaç saatliğine kesmek… Yenilenmiş ve adeta hafiflemiş bir sen istiyorsan, Avrupa gezi rotası planını Londra istasyonlu oluşturmayı düşünebilirsin.

6. Paris, Fransa

Paris, Fransa

Sevgilin veya eşinle romantik bir tatil planlıyor, kendinle baş başa bir yolculuğa çıkmayı düşlüyor ya da sadece ruhunu korumayı başarmış bir şehri adım adım keşfetmek istiyorsan istikamet Paris! Her noktasından Eyfel’i görebileceğin bu güzel şehirde özellikle Louvre Müzesi ve Notre Dame Katedrali seni çok etkileyecek. Parizyen stilini kuşan, Fransız makyajını yap, en lezzetli kruvasana ve en keyifli kahveye doğru yola çık. İşte tatil gibi tatil!

7. Brüksel, Belçika

Brüksel, Belçika

“Avrupa tatilimin başrolü lezzet olsun.” diyorsan hiç düşünmeden Brüksel’e doğru yola koyulabilirsin. Çikolatanın, waffle’ın, midyenin ve patatesin tadına doyacağın bu şehirde çok keyifli bir tatil yaşayabilirsin. Hatta bir sır verelim, burada kalori hesaplamaların bile tarihe karışabilir. Ayrıca nostaljik atmosferini korumayı başaran Brüksel’de Orta Çağ’dan kalma tarihi yapılar da ayrı bir büyüleyici.

8. Lizbon, Portekiz

Lizbon, Portekiz

Avrupa’da yaz tatili için şehir önerisi arıyorsan Lizbon’u değerlendirebilirsin. Her noktası canlı bir kartpostalı andıran bu muhteşem şehirde hem deniz hem kültür tatili yapabilirsin. Şehirde mutlaka Lizbon Katedrali’ni görmeli, Santa Justa Asansörü ile Lizbon’u tepeden seyretmeye çıkmalısın. Her sokağında ayrı bir sanat dalını keşfedeceğin Lizbon’dan, kendini de yeniden keşfetmiş olarak dönmen garanti!

9. Berlin, Almanya

Berlin, Almanya

Avrupa tatili rotası planlaması yaparken yabancılık çekmeyeceğin bir şehir arıyorsan Berlin’i düşünebilirsin. Binlerce Türk’ün yaşadığı bu şehir, etkileyici yapıları ve eğlenceli etkinlikleriyle tüm dünyaya nam salmış bir sanat ve kültür mozaiği. Her yönüyle keyifli bir tatil geçirmek için sen de her sezon Avrupa'nın en iyi tatil rotalarından biri olarak görülen Berlin’i ziyaret edebilirsin.

10. Budapeşte, Macaristan

Budapeşte, Macaristan

Avrupa'da tatile nereye gidilir sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan bir diğeri de Budapeşte. Zengin mimarisiyle öne çıkan bu şehir keşfedilecek birçok güzellik sunuyor. Leziz yemekleri ve ünlü kaplıcaları da bizce Budapeşte’yi tatil yeri olarak seçmek için fazlasıyla yeterli birer sebep. Sen de pek çok Türk genci gibi Avrupa tatilini bu modern ve dinamik şehir için planlayabilirsin.

Avrupa'nın en iyi tatil rotaları arasından seçim yapmak biraz zor, öyle değil mi? Neyse ki aynı durum seyahate çıkarken yanına alman gereken cilt bakım ürünleri için geçerli değil. Çünkü biz o seçimi de senin için çoktan yaptık. Seyahatlerinde kurtarıcı olacak ürünleri incelemek için linke tıklamayı unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala