Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?

Fransız Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Her dönemin popüler trendi Fransız makyajı nasıl yapılır, adım adım öğreniyoruz!

Çekici ve göz alıcı Fransız kadınlarının güzelliğe olan bakış açılarını her zaman çok beğenmişizdir. Kendilerine son derece güvenli, modern ve çekici bir parizyen stilleri olan Fransız kadınlarından Parizyen makyaja ve güzelliğe dair öğreneceğimiz çok şey var! Özellikle de son zamanlarda trend olan Fransız tarzı makyaj nasıl yapılır ve Parizyen kadınları güzellik ve makyaj rutinlerinde nelere dikkat ederler, anlatmaya başlıyoruz!

 

Parizyen Ne Demek?

Parizyen ne demek?

Parizyen, genel olarak Paris'te yaşayan kadınların stilini ve yaşam tarzlarını tanımlamak için kullanılan bir kelime. Tabii bu kelime erkekler için de kullanılabiliyor fakat Paris’e özgü bir stili ve makyaj tarzını anlatan bu kavram daha çok kadınları kapsıyor.

 

Parizyen Makyaj Stili Ne Demek?

fransız makyajı

Parizyen makyaj stili, Fransız kadınlarının doğal güzelliklerini ön plana çıkaran, aynı zamanda da son derece feminen ve çekici görünmelerini sağlayan bir makyaj stili. Tamamen doğal olanı ön plana çıkarmak ve vurgulamak üzerine kurulu bu makyaj stili, Parizyen kadınların imzası niteliğinde. Parizyen makyaj ve parizyen stil, Fransız kadınlarından ilham alarak doğmuş bir tarz. Sen de kendini Paris'e ışınlamak istediğinde Parizyen kadınların çabasız şıklık sağlayan makyajından yararlanabilirsin.

Fransız Makyajı (Parizyen Makyaj) Nasıl Yapılır? Parizyen Makyajın Özellikleri Nelerdir?

Hiç çaba harcamadan güzel ve doğal görünen, çekici stilleriyle bize ilham veren Fransız kadınlarının sırrı ne? Doğal güzelliğe giden yolda kendilerine çok iyi bakıyor olmaları en önemli adımlardan. Sadece dışarıdan uygulamalarla güzel görünmek değil, sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve kendilerine iyi bakmak Fransız kadınlarının en büyük sırları. Fransız kadınlarının makyaj stilini ise genel olarak doğallığın ve zarafetin uyumundan doğan kusursuz görünüm olarak tanımlayabiliriz. Parizyen kadınlar ten makyajlarında yoğun ve ağır görünümden kaçınıyor. Pürüzsüzlük ve tazelik Paris makyaj stilinin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

Fransız kadınlarının göz makyajının ise yine minimal ve etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Parizyen makyaj stilinde abartılı far görünümleri yerine daha doğal, gözlerin hafifçe vurgulandığı, kimi zaman hafif dumanlı göz makyajlarının yapıldığı ve kirpiklerin belirgin olduğu bir stil görebilirsin. Parisli kadınların makyaj sırlarından biri de işte bu bakışlarını zarafetle çevreleyen elegan seçimleri. Parizyen kadınların kaşlarında da doğal bir görünüm var. Fransız kadınlarının allık seçimlerinin de yanaklarını okşayan pastel tonlu allıklardan yana olduğunu görebilirsin. Dudaklarda ise kırmızı ruj, Paris kadınlarının en çekici imzası. Mat ve saten bitişli kırmızı dudaklar, Paris’teki en güzel kahvelerin ve sıcak dokunuşların resmen hiç değişmeyen romantik tanığı.

 

Parizyen Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Parizyen Makyaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Parizyen görünüm elde etmek için Fransız stili makyaj çantanda hangi ürünlerin bulunması gerektiğini az çok anlamışsındır. Fakat biz işini kolaylaştırmak ve Parizyen makyaj görünümü yaratmak için hangi ürünleri tercih edebileceğini nokta atışı şekilde sıralamak istedik. İster Paris’te ol, ister başka şehirde… Makyaj çantana bu ürünleri ekleyerek dakikalar içerisinde Fransız makyaj görünümü oluşturabilirsin!

 

1. Fransız Makyajı için Nemlendirici Önerisi: Nemli ve Pürüzsüz Bir Cilt

Fransız Makyajı için Nemlendirici Önerisi: Nemli ve Pürüzsüz Bir Cilt

Fransız kadınlarının aydınlık ve sağlıklı ciltlerine her zaman özenmişizdir. Öğrendiğimiz kadarıyla da Fransız makyajında en önemli adım, makyaja başlamadan önce cildi iyi bir şekilde nemlendirmek! Tabii bunu sadece makyaj öncesinde değil, günlük düzenli olarak yapmak gerekiyor. Bunun için bizim tercihimiz Lancôme Renergie Triple Serum! Hyaluronik asit, C vitamini + niasinamid ve ferulik asit içeren bu Lancôme nemlendirici serum cilde yoğun nem desteği sunuyor. İnce çizgi, kırışıklık ve leke görünümlerine karşı etkili bir bakım sağlayan bu yüksek performanslı serum, Fransız kadınları gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ideal.

 

2. Fransız Makyajı için Fondöten Önerisi: Doğal Ten Makyajı

 

Doğal ten makyajı

Fransız makyajında en önemli adımlarından biri de doğal ten görünümü elde etmek. Son dönemin yükselen trendlerinden olan cilt bakımı ve ten makyajını bir arada sunan serum fondötenler, Fransız kadınlarının da favorisi.

L'Oréal Paris True Match Nude Fondöten Serum, formülündeki saf hyaluronik asitle cildi nemlendirerek dolgunlaştırırken, aynı zamanda doğal pigmentlerle eşitlenmiş aydınlık bir ten görünümü sağlıyor. Kısacası kendi cilt tonundaki bu yüz serumu, cildinin çok daha pürüzsüz, dolgun, canlı ve bakımlı görünmesine yardımcı oluyor. Üstelik bitişi o kadar doğal ki, ten makyajın yokmuş gibi görünecek!

 

3. Fransız Makyajı için Eyeliner Önerisi: Minimal Eyeliner Stili

 

Minimal eyeliner

Fransız kadınları günlük makyajlarında minimal bir eyeliner makyajıyla gözlerini belirginleştirmeyi tercih ediyor. Bunun için sen de uzun süre kalıcı, akmayan siyah bir göz kalemi kullanabilirsin. Tek yapman gereken minik bir eyeliner kuyruğuyla göz kapağının ortasına kadar kirpik diplerini belirginleştirmek. L'Oréal Paris Infaillible Automatic Jel Göz Kalemi Parizyen göz makyajı yaratmak için ideal. 36 saate kadar kalıcı formülüyle suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı olan bu göz kalemi, incecik ucuyla eyeliner çekmeyi son derece kolay hale getiriyor.

4. Fransız Makyajı için Maskara Önerisi: Uzun ve Belirgin Kirpikler

Uzun ve belirgin kirpikler

Fransız makyajında en dikkat çeken görünümlerden biri de kirpiklerde upuzun ve belirgin bir etki. L'Oréal Paris Telescopic Carbon Black Maskara'nın kirpiklere tek dokunuşta verdiği uzun, belirgin ve siyah etki Fransız kadınlarının vazgeçilmezi. Sen de bakışlarını böyle yoğun bir şekilde belirginleştirmek istersen bu maskarayı mutlaka denemelisin.

 

5. Fransız Makyajı için Allık Önerisi: Doğal Allık Uygulaması

 

Doğal allık uygulaması

Doğal görünümün Fransız makyajında en önemli kural olduğunu öğrendik. Allık uygulaması da bu aşamada oldukça önemli. Kendiliğinden kızarmış yanak görünümü elde etmek, Fransız makyajında olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bunun için de allığı, gülümsediğinde yükselen yanaklarının tam üzerine uygulamalısın. Doğal tonları ve pigmentasyonuyla, L’Oréal Paris’in Wake Up & Glow koleksiyonunun öne çıkan bir üyesi olan Melon Dollar Baby allığı bu görünüm için tercih edebilirsin.

 

6. Fransız Makyajı için Kırmızı Ruj Önerisi: Fransız Makyajının İmzası

fransız makyajı kırmızı ruj

Kırmızı ruj olmadan bir Fransız makyajı düşünemiyoruz! Günlük makyajlarında da kırmızı ruju gönüllerince tercih eden Fransız kadınlarının göz alıcı görünmelerinin sebebi belli! Bizim de kırmızı ruj olarak tercihimiz L'Oréal Paris Infaillible Matte Resistance Likit Mat Ruj serisinden 430 A-Lister rengi. Hyaluronik asitle zenginleştirilmiş formülü sayesinde dudaklarda pürüzsüz ve dolgun bir etki yaratan bu L'Oréal Paris ruj, Fransız makyajı için en ideal seçimlerden biri.

Mat bitişli olmasına rağmen dudaklarda yokmuş gibi hissettiren bu ruj, Fransız kadınlarında olduğu gibi özgür ve rahat bir tavır için birebir! 16 saate kadar kalıcı formülüyle dudakları saatler boyunca çekici bir kırmızıyla süsleyen bu ruju Parizyen makyaj çantana mutlaka eklemelisin. Dilersen daha iyi bir uygulama için kırmızı ruj sürme tekniklerini anlattığımız yazımıza bir göz atabilirsin!

Parizyen Stil Nasıl Olur?

parizyen stil

Parizyen kadınların parizyen stili oldukça ikonik. Parizyen stili benimseyen kadınlar genellikle sade ve ikonik parçaları kullanıyor. Parizyen fötr şapka, halka küpeler ve minik topuklu ayakkabılar Parizyen stilin en önemli parçaları arasında yer alıyor.

Parizyen makyaj dendiğinde akla gelen en önemli makyaj malzemesi ise yukarıda altını çizdiğimiz üzere kırmızı ruj. Mat kırmızı ruj veya saten kırmızı rujla Parizyen makyaj stilini tamamlayabilirsin. Unutma, Parisli kadınlar “less is more” (az çoktur) felsefesini benimsiyor. Yani abartılı görünümlerden kaçınıp Parizyen makyajlarını minimal bir stilde yapıyor. Kısacası, Fransız makyajında kırmızı rujunu sürerken makyajın geri kalanını sade tutmayı asla unutmamalısın.

Parizyen makyaj yapma rehberimizin sonuna geldik! Fransız kadınları makyajlarında işte bu detayları uyguluyor. Sen de bu önerilerle Fransız makyajını kusursuzca tamamlayabilirsin. Parizyen makyaj yaptıktan sonra sosyal medyada bir fotoğrafını paylaşmayı sakın unutma. Çünkü bizce bu makyaj, herkesin görmesi gereken bir güzellikte! 💄

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?