Aynalı & Metalik Oje Nedir? Nasıl Yapılır?

Aynalı & Metalik Oje Nedir? Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Haydi itiraf edelim, metalik ojeleri sevsek de çoğu zaman istediğimiz o krom görünümü elde etmeye yetmiyorlar. Metalik bir manikür istiyorsak, onun hakkını vermek de istiyoruz demektir. Bu yüzden Instagram'da karşımıza çıkan aynalı oje ile parlayan tırnaklara hayran kalıyoruz! Ayna efektli yeni trend tırnaklara ayna gibi metal efekti katarken, görenleri de hayran bırakıyor. 

Metalik oje ve aynalı oje yapımının en güzel yanı ise simli pudralarla kolayca elde edebiliyoruz! Pudrayı ojenin üstüne ekle ve ardından top coat'unu sür. Bu kadar kolay.

Senin için en iyi metalik oje renklerini seçtik. Holografik oje, mirror effect oje, gümüş rengi oje, gold oje ve altın rengi ojelere ilgi duyuyorsan bu yazı tam sana göre!

Aynalı Oje Nedir?

via GIPHY

Aynalı oje, tırnaklarda yaratılan ayna efektli görünümlere deniyor. Ayna kadar parlak ve yanar döner efekte sahip olan bu oje renkleri son yıllarda giderek popülerliğini arttırıyor. 

Aynalı oje modelleri genellikle metalik tonlardan oluşuyor. Altın sarısı, metalik gri veya neon renklerle aynalı görünümler yaratmak mümkün. 

Metalik Oje Nedir?

via GIPHY

Metalik trendi dur durak bilmiyor. Metalik makyaj trendinden sonra sıra metalik tırnaklara geldi. Metalik ışıltılarla parlayan tırnaklar artık çok popüler!

Genellikle metalik gri, bronz ve altın tonlarındaki metalik ojeler her manikür stiline çok yakışıyor. Metalik ojelerde ayna efekti yok, onun yerine bol bol ışıltı var. Kış oje renkleri için metalik tonları değerlendirm

Holografik Oje Nedir?

via GIPHY

Holografik ojeler tıpkı 2000'li yıllarda popüler olan yanar dönerli bir efekte sahip. Işığın durumuna göre parlayan ve renk değiştiren holografik ojeler özellikle bronz tene çok yakışıyor.

Hologramlı oje renkleri daha çok şampanya, sedef tonları gibi açık renklerden oluşuyor. Dilersen holografik ojelerini koyu renklerin üzerine sürerek yaratıcı nail art modelleri deneyebilirsin.

Renk Çeşitleri

Şimdi seni en beğendiğimiz aynalı ve metalik oje renkleriyle tanıştırma zamanı!

Gök mavisi aynalı tırnaklar

Gök mavisi aynalı tırnaklar

Gün içinde kullanmak için biraz daha doğal bir ton arıyorsan bu aynalı oje rengi tam sana göre! 

Holografik aynalı tırnaklar

Holografik aynalı tırnaklar

Instagram'ı da ele geçiren holografik tırnaklar trendi, eğer trendy bir manikür arıyorsan, tam sana göre! 

Klasik krom aynalı oje

Klasik krom aynalı oje

İşte benim favorim! Bu görünüm için toz pigment farlardan yardım alabilirsin. 

Altın rengi aynalı tırnak
 

Altın rengi aynalı tırnak

Altın rengi manikürlerden vazgeçemiyorsan, altın tonlarında metakik bir aynalı oje tam da aradığın görünümü yakalamana yardımcı olacak! Bu trendi french manikür trendleriyle birleştirebilirsin. 

Ayna Görünümlü Oje Nasıl Yapılır?

Ayna Görünümlü Oje Nasıl Yapılır?

Aynalı oje yapımı için ayna efektli pigment toz ojelere ihtiyacın var. Öncelikle tırnaklarına iki kat oje sürmelisin. Eğer tırnaklarının daha naturel görünmesini istiyorsan şeffaf oje de sürebilirsin.

Ojen kurumadan hemen toz ojeni bir makyaj süngerine veya parmağına al ve ojenin üzerine yuvarlak hareketle sür. Sankli tırnağını toz ojeyle ovalar gibi ojeni uygula. 

Bu adımı bütün tırnaklarına yaptıktan sonra kurumasını bekle, işte bu kadar.

Herkesicinguzellik.com’un Önerdikleri

Aynalı ve metalik oje görünümü için kullanabileceğin ojeleri seninle paylaşıyoruz. 

Maybelline New York Color Show 465

Tırnaklarında bronz tonlarda metalik bir görünüm arıyorsan bu rengi mutlaka denemelisin. Yaz aylarında biraz bronzlaştıktan sonra tırnaklarına 465 numaralı ojeyi sürerek bütün dikkatleri metalik tırnaklarına çekebilirsin.

Maybelline New York Color Show 230 Undress to Impress

Glitter görünümler de aynalı bir efekt bırakabiliyor. Tırnaklarında simli görünümleri seviyorsan bu renk tam sana göre!

Glitterli ojeleri çıkarmak ilk denemede zor olabilir. Simli ojeleri kolayca çıkarmak için aseton döktüğün pamuğu tırnaklarında 10 saniye kadar beklet daha sonra çıkar. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?