Hepimizin zaman zaman yaptığı 5 oje hatası ve doğruları!

Hepimizin zaman zaman yaptığı 5 oje hatası ve doğruları!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hiçbirimiz ojelerimizden vazçegemiyoruz. Ancak ısrarla yaptığımız hatalarla oje uygulamasının pratikliğini azaltıyor, süreci zorlu bir hale dönüştürüyoruz. Bu hataları öğren, doğrula ve kusursuz tırnaklarının keyfini çıkar!

Oje uyguladıktan hemen sonra sıcak duş almak

Oje uygulamasının hemen ardından, ojenin kurumasını beklemeden duşa girmek tüm çabanın boşa gitmesine neden olacak. İşi garantiye almak için sen en az bir saat bekle.

Oje uygulamasından sonra uyumak

Ojenin kuruması sandığından biraz daha fazla zaman alıyor olabilir. Bu nedenle oje uygulamasından sonra tırnağında yorganının izinin çıkmasını istemiyorsan bir süre bekle. Süreci hızlandırmak için tırnaklarını buz gibi suyun altında 2 3 dakika tutmayı dene.

Baz kat uygulamasını es geçmek

Baz kat yalnızca tırnağını maniküre hazırlamıyor aynı zamanda tırnağının ojeden dolayı renklenmesinin önüne geçiyor. Özellikle koyu renk ojeleri sildiğinde tırnaklarında rengin kaldığına şahit olmuşsundur. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka baz kat uygulamasına yönel.

Ojeyi kalın katlar halinde uygulamak

Ojeni kalın katlar halinde uyguladığında ojenin kuruma sürecini oldukça uzatıyorsun. Bunun yerine ince bir kat uygula kurumasını bekle ve bir sonraki kata geç.

Tarihi geçmiş oje uygulamak

Tarihi geçmiş oje ile hiçbir zaman istediğin kusursuz görünümü elde edemeyeceksin. Bu nedenle ojeni yenilemenin zamanı geldi de geçiyor bile!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?