S.O.S : Kırılan tırnağımı nasıl onaracağım?

S.O.S : Kırılan tırnağımı nasıl onaracağım?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kusursuz şekillenmiş tırnaklarını çok seviyor, bakımını ihmal etmiyorsun ama her şey bir anda gelişiyor ve tırnaklarından biri çat diye kırılıyor! Hayır, kırılan tırnağını kesip, sabırla uzamasını beklemene hiç gerek yok! Herkesicinguzellik.com, bu sorunun çözümünü sana sunmaya hazır.

Tırnaklar için hayatta kalma kiti:

İlk önce bir kurtarma kiti edinmelisin. Tabii ki bu kitin içerisinde birçok malzeme olmalı. Plaster ve yapıştırıcı minik tırnak kırılmalarında idealdir ama tırnağın komple kırıldıysa çok fazla etkileri olmaz. Pudra ve yapıştırıcı ise tırnağın tümünün kırılmasında birebirdir.

Minik kırıklar için:

Tırnağındaki ufak bir kırılmayı onarmaya çalışıyorsan, plasterden yararlanabilirsin. Kırık kısmı bir araya getirip, plasterden minik bir parça kes. Kestiğin parçayı kırık bölgenin üzerine koyup yapıştırıcı yardımıyla yapışmasını sağla. Kuruduktan sonra baz kat oje uygulayıp, diğer parmaklarına uyguladığın ojeni sürebilirsin. Kısaca tek yapman gereken kırılan tırnak yüzeyinin üzerini gizleyip oje sürmek. Ancak eğer ojeni değiştirmeye karar verirsen, bu aşamaları yeniden yapman gerekir.

Büyük kırıklar için:

Zorlu kısma geldik! Tırnağın komple kırıldı ve uzaması epey zaman alacak gibi mi görünüyor? Plasterden kırık bölge büyüklüğünde kesip, kırılan bölgenin üzerine yapıştır. Özellikle kırılan bölgeye yoğunlaşarak, tüm tırnağına yapıştırıcı uygula. Ardından tırnağını pudraya batırdıktan sonra fazla pudrayı silip nazikçe, Maybelline Color Show 649 gibi bir baz kat ojeni uygula. İşte bu kadar! Tırnağını kurtardın!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?