Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bakımlı ellerin sırrı bakımlı tırnak etlerinden geçiyor. Evde tırnak eti bakımı yaparak ellerinin her daim manikürlü gibi görünmesini sağlayabilirsin. Eğer tırnak etlerin çok fazla ve şekilsiz uzuyorsa endişelenme! Onun da çözümü var. Tırnak etleri nasıl düzelir? Evde katikül bakımını ve tırnak etleri için doğal tarifleri seninle paylaşıyoruz. Evde tırnak eti bakımı yaptıktan sonra oje sürmek ve nail art yapmak çok daha keyifli bir hale gelecek.

Adım Adım Tırnak Eti Bakımı

Adım Adım Tırnak Eti Bakımı

1. Adım: Tırnak etlerini yumuşat

Tırnak bakımının en önemli şartı, manikür öncesinde tırnak etlerini yumuşatmaktır. Böylece tırnak eti bakımı daha kolay ve pürüzsüz olur. Tırnak etlerini yumuşatmak için ılık su dolu bir kaba ellerini batırmalısın. Ellerine bakım yapmak istersen ılık suyun içine birkaç damla favori aromatic yağını damlatabilirsin. En çok sandal ağacı yağı ve lavanta yağını öneriyoruz!

2. Adım: Tırnak etlerini geriye doğru it

Tırnak etlerin yumuşadıktan sonra (ortalama 5 dakika su içinde tutman yeterli) tırnak etlerini geriye doğru itmeye başlayabilirsin. Bunun için tırnak eti çubuğu edinmeni öneririz. Bu çubuğun açılı ucu sayesinde tırnak etlerini kanatmadan geriye doğru itebilirsin.

3. Adım: Uzayan tırnak etlerini kes

Tırnak etlerini koparıyorsan manikür yapmak senin için daha zor olabilir. Eğer tırnak etlerinin daha pürüzsüz görünmesini istiyorsan tırnak eti makasıyla etlerini kesebilirsin. Tırnak etlerinin sadece uzayan kısımlarını çok dikkatli bir şekilde kesmelisin.

Editörün önerisi: Tırnak etlerini kesmeden önce tırnak eti makasını strelize etmeyi unutmamalısın.

4. Tırnaklarını törpüle

Tırnak eti bakımından sonra ellerinin bakımlı görünmesi için tırnaklarını törpülemelisin. Tırnak etlerinin temiz ve fresh görünmesi için küt model törpülemeni öneririz. Tırnaklarını düz törpüledikten sonra favori oje renginle tırnak eti bakımını tamamlayabilirsin.

Tırnak Eti Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak Eti Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak etlerini düzeltmek için sadece manikür gününü beklemene gerek yok. Her banyo sonrasında tırnak etlerini geriye iterek uzayan tırnak etlerinin daha bakımlı görünmesini sağlayabilirsin.

Tırnak eti bakımı yaparken mutlaka ellerine iyi gelen bakım yağları kullan. Özellikle aseton gibi kimyasal içerikler ellerimizin kurumasına yol açabiliyor. Kuru tırnak etleri daha sert ve bakımsız görünür. Her aseton sonrasında el kremi veya lavanta yağı, portakal yağı gibi yağlarla tırnak etlerinin yumuşamasını sağlamalısın.

Evde Tırnak Eti Bakımı İçin Doğal Tarif

tırnak eti bakımı

Tırnak etlerine bakım yaparken E vitamin ve jojoba yağı karışımlarını kullanabilirsin. Bunun için yarım ampul E vitamin ve birkaç damla jojoba yağını ılık suya karıştırman yeterli olacaktır. Eğer ellerini nemlendirmek istiyorsan limon yağı ve lavanta yağını karıştırmanı öneririz. Manikür suyuna aromatik yağ damlatarak evde doğal tırnak eti bakımını daha zengin bir hale getirebilirsin.

Tırnak etlerin çok hızlı kuruyor ve sertleşiyorsa manikür sonrası ellerine hindistan cevizi yağı sürebilirsin. Hindistan cevizi ellerini nemlendirirken aynı zamanda tırnak etlerine bakım yaparak yumuşamasını sağlar.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?