Simli ojeler nasıl çıkarılmalıdır?


Simli ojelere aşık olduğumuzu  itiraf etmiştik fakat "Simli oje nasıl çıkar" sorusu yüzünden bugün de simli ojelerden neden nefret ettiğimizi açıklıyoruz. Simli ojeleri klasik pamuk-aseton ikilisiyle çıkarmak tam anlamıyla işkence!

Bu nedenle, itiraf ediyoruz ki simli ojelerle aramızda love&hate ilişkisi var(dı). Taa ki bu sorunun çözümünü bulana kadar. Şimdi seninle paylaşacağımız simli oje çıkarma yöntemi sayesinde tırnaklarından ojeyi kazımadan, kolaylıkla çıkarabileceksin. 

Simli oje nasıl çıkarılır?

 

Simli ojeler nasıl çıkarılmalıdır?_1

 

Öncelikle şuna bir açıklık getirelim: Simli oje aseton ve pamuk yöntemiyle çıkarılmıyor. Pamuk, ojeyi çıkarıyor ama simler tırnağımızdan bir türlü gitmiyor, geriye sadece tırnaklarımızı kazımak kalıyor. Simli ojeyi çıkarmak için daha pratik ve etkili bir yol bulduk. Bu teknik için aseton, pamuk ve aliminyum folyoya ihtiyacın var. Malzemelerin hazırsa simli oje çıkarma işlemine başlıyoruz.

Editörün önerisi: Bu işlem için normal, yumuşak pamuk kullanmak yerine makyaj pamuğu gibi silindir hale getirilmiş pamukları tercih etmelisin. 

 

Simli ojeler nasıl çıkarılmalıdır?_2

 

Ojelerini çıkarmak için önce asetonu pamuğuna dök, daha sonra tırnağına sar. Ovalama yapmadan direkt olarak aliminyum folyoyu tırnağının etrafını (pamuğun üzerini) kapla. Bütün tırnaklarına aynı işlemi yap ve folyoyla sardıktan sonra 8-10 dakika bekle. Süre bittiğinde folyoları kaldır ve tertemiz tırnaklarına merhaba de!

Editörün önerisi: Simli ojeyi sürmeden önce tırnaklarına şeffaf oje sürdüğünde, simlerin tırnağına yapışmasını en başta önleyebilirsin.

Evde uygulayabileceğin kolay tekniklerle hem profesyonel manikür görünümüne kavuşabilir, hem de bu ipuçları ile tırnaklarının her zaman kusursuz görünmesini sağlayabilirsin. Yeter ki önerilerimize kulak vermeyi unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?