Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç renkleri trendlerinde gözümüze çarpan renklerin başında bakır kızıl saçlar geliyor. Bakır ve kızıl saç renklerinin karışımına biz bayıldık! Saçlarda canlı, farklı ve parlak bir görünüm yaratan bu renk eminiz sana da çok yakışır. 

Bakır kızıl saç rengi, saçları daha modern ve havalı göstermek konusunda bir numara! Sosyal medyada da karşımıza sık sık çıkan bakır kızıl rengini evde yapabilirsin. Evde bakır kızıl saç boyama detaylarını ve bakır kızılın kimlere yakışacağını anlatıyoruz. Eğer yeni bir saç rengi konusunda ikna edilmeyi bekliyorsan yazının devamını mutlaka okumalısın. 

Bakır kızıl rengi nasıl elde edilir?

Bakır kızıl rengi nasıl elde edilir?

Saçlarını evde bakır kızıl rengine boyamak istiyorsan güvendiğin saç boyalarını tercih etmelisin. Bakır kızıl, sultan bakırı veya gün batımı bakırı gibi renklerle istediğin saç rengini tek seferde elde edebilirsin. Evde saçlarını bakır kızıla boyarken iki farklı boyayı birbirine karıştırma! Hangi boyadan ne kadar ekleyeceğine emin değilsen boya karışım işine hiç girmeni önermiyoruz.

En iyi bakır kızıl saç boyaları, tek boyamada istediğin yoğunluğu saçlarına kazandırabilir. Saç boyası seçerken mutlaka kendi saç rengine bakarak almalısın. Boya kutularının üzerinde saçlarının ne kadar açılabileceği ve boyama sonrası hangi renk olacağı açıklanır. Ev tipi saç boyaları genellikle saçlarını 2-3 tona kadar açabiliyor. Eğer çok koyu renkli saçların varsa ilk önce saç rengini açmalı daha sonra bakır tonlarını denemelisin. Saçlarını yıpratmadan nasıl açabileceğini bu makalemizden öğrenebilirsin. 

Bakır kızıl saç rengi kimlere yakışır?

Bakır kızıl saç rengi kimlere yakışır?

Bakır kızıl saç rengini en çok açık ve buğday tenlilere yakıştırıyoruz. Bakır kızıl saç rengi içinde sıcak ve soğuk tonları barındırıyor. Bu yüzden her cilt alt tonuna uyum sağlayabilir. Bakır kızıl renkleri özellikle solgun ve mat görünen saçlarından şikayetçi olanlar için önerilir. Çünkü bu tonlar saçlarına ekstra ışıltı kazandıracak ve saçların bakımsız görünümden kurtulacak. 

Bakır kızıl saç rengini hem uzun ve hem kısa saçlarına uyarlayabilirsin. Eğer saçlarının tamamını bakır kızıl tonlarına boyamak istemezsen kızıl ombre, bakır ombre gibi alternatifleri düşünmelisin. Özellikle kahve tonlarının üzerine kızıl ombre modelleri çok yakışıyor. 

Bakır kızıl saç hangi saç modellerine yakışır?

Bakır kızıl saç hangi saç modellerine yakışır?

Bakır kızıl saç rengi örgülü ve topuz saç modellerine çok yakışıyor. Örgülü saçlarının arasından yansıyan kızıl tonlar saç modelini daha havalı gösterecek. Özel günlerde bakır kızıl saçlarını örgü topuz veya su dalgası yaparak kullanabilirsin. Dalgalı kızıl saçların girdiğin her ortamda dikkatleri çekecek. 

Bakır kızıl saçlara renkli bandaları da çok yakıştırıyoruz. Renkli saç aksesuarları ve enerjik saç rengin harika bir uyum sağlayacak. Saçlarını şekillendirmek için yüksek ısı kullanmak yerine saç köpüğü veya saç bakım yağı kullanabilirsin. Böylece saç renginin parlaklığını uzun süre korumuş olacaksın. Eğer fön çekmek istiyorsan mutlaka ısı koruyucu spreyini uygulamalısın. 

Bakır kızıl saç için hangi boyaları kullanabilirsin?

1. Sultan Bakırı

1. Sultan Bakırı

En canlı ve parlak saç renklerinin başında sultan bakırı geliyor. Özellikle açık tenlere yakıştırdığımız sultan bakırı, saçlarına ışıltılı bir görünüm kazandırır. Garnier Color Naturals 7.40 Sultan Bakırı rengiyle hayalinde bakır kızıl saçlara kavuşabilirsin.

Garnier Color Naturals 7.40 Sultan Bakırı saç boyasını buradan inceleyebilirsin.

2. Sıcak kum bakırı

2. Sıcak kum bakırı

Kızıl saçlarında daha yoğun sıcak tonlar görmek istiyorsan Sıcak Kum Bakırı sana uygun. Saçlarında bakır tonu daha baskın bir renk görmek için bu rengi deneyebilirsin. Cilt alt tonu sıcak olan buğday tenlilere bu renk çok yakışıyor. Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 7.34 Sıcak Kum Bakırı kullanarak evde bakır kızıl rengini kolaylıkla elde edeceksin. 

3. Gün batımı bakırı

3. Gün batımı bakırı

Tıpkı güneşin batarken ortaya çıkardığı kızıl bakır karışımı gibi saçlarında göz alıcı bir parlaklık elde etmek istiyorsan Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.42 Gün Batımı Bakırı saç boyasını denemelisin. Kızıl tonlarının daha baskın olduğu bu saç rengi esmerlere ve buğdaylara çok yakışacak. İlk uygulamada beyazları örten ve saça ekstra parlaklık kazandıran bu rengi kolay kolay bırakamayacaksın. 

4. Yoğun bakır kahve

Sezonun en trend renklerinden olan bakır kahve saç rengine bir şans vermeye ne dersin? Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 6.46 Yoğun Bakır Kahve saçlarına bakır kahvenin en güzel yansımalarını kazandırıyor. Hem yaz, hem de kış mevsimine uygun olan bu kızıl saç boyasıyla göz alıcı görünebilirsin. 


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?