Saç Maskesi Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç onarmak ve saçları beslemek denilince imdadımıza yetişen ürünlerin başında saç maskesi geliyor. Saç bakımının en önemli parçası olan saç maskelerini kullanmayı çok seviyoruz. Saç maskesini henüz kullanmamış olanlar varsa bu makalemiz tam da sana göre!

Saç tipine göre seçeceğin saç maskesi, saçlarının beslenmesine ve onarılmasına yardımcı oluyor. Boyalı saçlar için maske, kırık saçlar için maske gibi farklı çeşitleri olan bu popüler saç bakım ürünlerini yakından inceliyoruz. Bugüne kadar saçlarına ihtiyacı olan bakımı sağlamadıysan saç maskesi rehberimizden ilham alabilirsin. 

Saç maskesi nedir?

Saç maskesi nedir?

Saç maskesi, saçları onaran, besleyen ve daha sağlıklı görünmesini amaçlayan saç bakım ürünüdür. Genellikle saç maskeleri saç boylarına ve saç uçlarına uygulanıyor. Belli bir süre saçlarda bekleyen saç maskesi, sürenin sonunda durulanıyor ve saçlarda yumuşacık bir etki sağlıyor. 

Gelişen saç bakım trendleri ile birlikte hayatımıza banyo öncesi saç maskesi, kağıt saç maskesi ve boyalı saçlar için maske gibi farklı saç maskesi çeşitleri de girdi. Saç maskesi seçerken mutlaka saçlarının ihtiyacını ve saç tipini göz önünde bulundurmalısın. Saç maskesinin faydalarını görmek için en iyi maskeyi keşfetmeni öneririz. 

Saç maskesi ne işe yarar?

Saç maskesi ne işe yarar?

Saç maskesinin temel görevi saçların daha yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlamak. Saç maskesinin faydaları arasında saçları parlatmak, saçların daha kolay taranmasını sağlamak ve saç uçlarındaki kırıkları onarmak da yer alıyor. 

Saç maskesi boyalı saçlar için kullananlar, saç renginin ömrünü uzattığını ve yeni saç renginin uzun süre parlak göründüğünü söylüyorlar. Eğer sen de saçlarının mat ve solgun görünmesinden, kolay şekil almamasından şikayetçiysen saç maskesi kullanma zamanın geldi demektir. Saçlarına yoğun nem desteği sağlayan maskeler, dolgunluk ve hacim kazandırır. Saç maskesi, şampuan ve saç kremiyle birlikte saç bakımının tamamlayıcı parçalarından biridir. Saç maskesi kullandığında, şampuan ve saç kreminin etkilerinin yoğunlaştığını, saçlarının daha sağlıklı uzadığını göreceksin. 

Saç maskesi nasıl kullanılır?

Saç maskesi nasıl kullanılır?

Saç maskesi kullanımı maskeden maskeye değişkenlik gösterebilir. En sevdiğimiz saç maskelerinin nasıl kullanıldığını sana açıklayalım! Sen de yeni aldığın saç maskesini nasıl kullanacağını bilmiyorsan mutlaka kutunun üzerindeki talimatları takip etmelisin. 

Editörün önerisi: Saç maskesi hangi marka olursa olsun, mutlaka soğuk suyla durulamanı öneririz. Soğuk su saçlarına parlaklık kazandırır ve saç kurumasının önüne geçer.

L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Güç Maskesi nasıl kullanılır?

L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Güç Maskesi nasıl kullanılır?

Bize en çok sorulan sorulardan biri: Elseve saç maskesi nasıl kullanılır? Bu saç maskesinin kullanımı aslında diğer saç maskelerinden biraz farklı çünkü saç diplerine de uygulanabiliyor! Arginine, Biotin ve Vitamin B5 içeren Elseve Komple Direnç Güç Maskesi'ni hem saç diplerine hem de saç boylarına uygulayabilirsin. Öncelikle nemli saçlarına Elseve maskeyi uygula ve 3 dakika boyunca bekle. Sürenin sonunda saçlarını soğuk suyla durulayarak güçlenmiş saç tellerinin keyfini çıkarabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske nasıl kullanılır?

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske

Gelelim Elseve Dream Long nasıl kullanılır sorusunun cevabına! Uzun saçlara sahip olanların en yakın arkadaşı olarak bilinen Dream Long saç maskesini nasıl kullanacağını anlatalım. Bitkisel Keratin, vitaminler ve hint yağı içeren Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske saçlarının yıpranmış kısımlarını kurtarmana yardımcı olacak, saçlarını kestirmek zorunda kalmayacaksın. Dream Long maskeyi ıslak saç uçlarına ve boylarına uygula. 2 dakika bekle ve saçlarını soğuk suyla durula; işte bu kadar!

L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske nasıl kullanılır?

L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske nasıl kullanılır?

Hindistan cevizinin saçlara faydasını biliyorsun! Saç bakımına hindistan cevizini eklemek istiyorsan sana Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Saç Maskesi'ni tavisye ediyoruz. Hindistan cevizi ve değerli yağlarla zenginleştirilmiş Elseve saç maskesi, saçlarına yoğun bir bakım sağlıyor ve saçlarına özgürce hareket etme deneyimi kazandırıyor. Elseve saç maskesinin kullanımına gelirsek, banyo öncesinde, kuru saça, ihtiyacına göre diplerine veya uçlarına gelecek şekilde saç maskesini uygula. 5-10 dakika sonra saçlarını soğuk suyla durulayarak saç bakımını tamamlayabilirsin. 

L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Maske nasıl kullanılır?

L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Maske nasıl kullanılır?

Elseve'in yıpranmış saçlara özel maskesi Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Maske, saçlarımızın 5 problemine 1 çözüm sunuyor: Kuru, mat, kırık, cansız, yıpranmış saçlara dayanıklılık, canlılık, parlaklık, ipeksi görünüm ve yumuşaklık sağlıyor. Bunu da içerisindeki Keratin XS'le sağlıyor, saç telini onarıyor ve saçın yapısını güçlendiriyor. Şampuan sonrasında saç uçlarına, nemi hafif alınmış saç boylarına ve uçlarına uygulanıyor. Uygulandıktan sonra da 2-3 dakika bekletip durulanıyor. İşte bu kadar! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?