Doğal Gri Saçlarına Nasıl Bakım Yapmalısın?


Doğal saç rengimiz ne olursa olsun, değişmeyecek bir gerçek var ki o da bir gün beyazlayacakları. Öncesinde gri forma bürünen ve yaş ilerledikçe de beyazlaşacak olan saçlarımız, kimisinde genetik faktörlerin de etkisiyle erken yaşta kendini gösterebiliyor. Son yıllarda ortaya çıkan gri saç trendi ise aslında bu saç renginin ne kadar da havalı durduğunu bize kanıtladı. Ancak şunu da belirtelim ki bizce hiçbir boya, doğal gri saçın kişiye kazandırdığı karizmayı vermiyor. Neden mi? Çünkü beyazlayan her bir saç teli, bize göre yaşanmışlığın bir göstergesi. Peki, kendiliğinden grileşen saçlarının bakımını yaparken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Cevabın “hayır” ise endişelenme. Biz senin için araştırdık. Öyleyse saç boyalarını gölgede bırakan, o muhteşem grilikteki saçlarını nasıl daha parlak ve canlı gösterebilirsin, gel birlikte bakalım. Doğallığın ile ışıldamaya hazır ol!

Gri Saç Nasıl Yapılır?

Gri Saç Nasıl Yapılır?

İlk önce bu görünüme nasıl kavuşabileceğinden bahsedelim. Doğal yollarla gri saç rengini elde edebilmek için yapılması gereken ilk şey saçları boyamayı bırakmak olmalı. Bu noktada diplerden kendini gösteren beyazlar, seni biraz üzebilir. Hatta saçlarında alacalı bir görünüme de neden olabilir. Ama unutma ki sonrası, gerçekten muhteşem ve çok doğal bir görünüm sunacak. Şimdi gelelim gri saç bakımında uygulaman gereken adımlara…

Gri Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Gri Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal yollar ile grileşen saçlarının sağlıklı görünmesini istiyorsan ona özel bir bakım uygulamalısın. Bu sayede saçların çok daha güzel, parlak ve canlı bir görünüme kavuşacak ve boyaya duyacağın ihtiyacı ortadan kaldıracaktır. Bizim doğal gri saç bakımı önerilerimiz ise şöyle;

1. Sarı ve turuncu yansımaları nötrle

elseve mor şampuan

Doğal gri saç rengi, bir süre sonra istenmeyen sarı ve turuncu yansımalara bürünebiliyor. Peki, ne yapmalı? Önerimiz, tabii ki Elseve Mor Şampuan. Etkisinden oldukça memnun kaldığımız Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, içeriğindeki mor renklendiriciler ve UV filtresi içeren formülü ile turuncu yansımaları anında nötralize ediyor. Özellikle de gri ve beyaz saçlarda muhteşem bir etkiye sahip olduğunu düşündüğümüz ürün, sadece boyalı saçlarda değil, doğal gri saç renginde de etki göstererek saçlarının kusursuz gri tonuna ulaşmanı sağlıyor. Bu mor şampuanı haftada 1 kez uygulayıp saçlarında 1-5 dakikaya kadar bekletebilirsin. Saçların bu sayede çok daha parlak bir görünüm sunacak. Bizden söylemesi!


2. Mor Saç Maskesi Kullan

2. Saç Maskesi Kullan

Doğal gri saçlar için şampuan kullanmak tek başına turunculaşma ve sararma problemi için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle saç rengini korurken, aynı zamanda beslenmesine yardımcı olacak bir saç maskesi de kullanmalısın.

Haftada 1 yapacağın Mor Bakımı tamamlamak içinse Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Maske ile saçlarını yoğun şekilde besleyebilirsin. Formülünde yer alan mor renklendiriciler ve UV filtresi sayesinde turuncu yansımaları anında nötralize eden bu maske, saçın aynı zamanda beslenmesine de yardımcı oluyor. Ürünü haftada 1 kere mor şampuanın ardından saç boy ve uçlarına uygulayıp, 1-7 dakika boyunca bekletmen yeterli. Daha sonrasında durulayıp, saçlarını kolayca tarayabilirsin. Gri saç rengini korurken, saçlarına yoğun beslenme ve kolay tarama imkanı sunan bu maskeyi çok seveceksin.

3. Saçlarını Koru ve Bakım Yap

elseve mor sprey

Doğal gri saç rengini düzenlemeyi başardın. Peki ya saçların ne kadar parlak? Gri saçlarına bakım uygularken onları daha parlak kılmayı da unutmamalısın. Özellikle saçlarında kırık uçlar ile kendini belli eden, daha sonrasında da yavaş yavaş yıpranmaya başlayan bir saça sahip olmak istemeyeceğini düşünüyoruz. O halde bu noktada bize kulak vermelisin. Önerimiz ise Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi.

Bitkisel kolajen ile zenginleştirilmiş formülü ile saç yıpranmasına ve matlığa karşı savaşmaya yardımcı olarak saçı güçlendirir. Daha parlak, ışıltılı ve bakımlı saçlara kavuşmanızı sağlayan bu bakım spreyini hem saçlarımız ıslakken hem de kuruyken kullanıyoruz ve günlük bakım rutinimize dahil ediyoruz. Böylece saçlarımız parlak görünüyor, yumuşacık oluyor, onarılıyor!

Bakım sırlarını da öğrendiğine göre artık gri saçlarınla ışıldamaya hazırsın!


Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!