Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır?

Kızıl ombre saç modelleri: Kızıl ombre nasıl yapılır?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Ombre modelleri denilince bizim için akan sular durulur. Farklı ombre renkleri ve ombre tekniklerini denemeyi çok seviyoruz. Ombre modelinde, saç diplerine boya gelmediği için çok kolay renk değiştirebiliyor ve farklı renkleri deneme şansı buluyoruz. 

Bugün radarımızda kızıl ombre var! Kızıl ombre renklerini ve kızıl ombrenin en çok kime yakıştığını araştırdık. Ombre saç modellerine canlı ve enerjik bir görünüm kazandırmak istiyorsan kızıl ombreyi mutlaka sen de denemelisin. Evde kızıl ombre yapımını ve kızıl ombre saç modellerini yazının devamında görebilirsin. 

Kızıl ombre kimlere yakışır?

Kızıl ombre kimlere yakışır?

Kızıl ombre aslında her ten rengine yakışıyor. Kızıl ombrenin sana yakışıp yakışmaması senin hangi tonunu seçtiğine bağlı. Esmerlere en çok şarap kızılı ve koyu renkli kızıl ombre modellerini yakıştırıyoruz. Böylece kestane, koyu kahve gibi doğal saç rengine uyumlu kızıl renkleri seçebilirsin. Eğer açık tenliysen sultan bakırı, lal kızılı gibi renklerle doğal kumral saç renklerini birleştirebilirsin. 

Buğday tenli olanlar için kızıl ombrenin her rengi uygun. Buğday tenli olanlar genellikle sıcak alt tonlu kızıl renklerini tercih ediyorlar. Ateş kızılı ve böğürtlen kızılı saç renklerini buğday tene ombre yapmak için tercih edebilirsin. 

Kızıl ombre hangi saç renkleriyle uyumludur?

Kızıl ombre hangi saç renkleriyle uyumludur?

Kızıl ombre modelleri en çok kestane, koyu kahve gibi naturel saç renkleriyle kombinleniyor. Saç dibindeki doğal rengi değiştirmeden kızıl ombre saç modelini deneyebilirsin. Kızıl ombre renkleri genellikle koyu renklerle birleştirilse de biz, doğal kızıl ve doğal bakır saç rengi olanlara da kızıl ombre tonlarını çok yakıştırıyoruz. Doğal kızıl saç rengini belirginleştirmek için kendi saç renginden 3-4 ton daha koyu kızıl saç rengiyle kızıl ombre yapabilirsin. 

Sarı saçlarına kızıl ombre yapmak istersen saç renklerinin arasındaki kontrasta dikkat etmelisin. Açık sarı ve canlı kızıl saç rengi seni fanatik futbol taraftarına dönüştürebilir. Sarı renklerini bakır tonlarıyla kombinleyerek ideal ombre modelini bulabilirsin. Ombre rengi seçerken saç diplerindeki rengin sıcak veya soğuk tonuyla uyumlu olmasına dikkat et. Saç diplerindeki renk sıcak alt tonlu ise, kızıl renginde de sıcak tonları tercih etmelisin. Aynı kural soğuk alt tonları için de geçerli. 

Kızıl ombre nasıl yapılır?

kızıl ombre nasıl yapılır?

Kızıl ombre yapmak için saçlarının sadece uç kısımlarını kızıla boyamak yeterli olacak. Kızıl ombre yaparken doğal saç rengine yakın tonları seçersen saç açıcı kullanmana gerek kalmaz. Eğer kendi saç renginden 2-3 ton daha açık bir ton seçiyorsan saç açıcısı kullanarak saçlarını kızıl boyaya hazırlayabilirsin. 

Ombre saç modelinde saçlarının ne kadarını boyayacağın tamamen sana kalmış. Eğer uzun saçların varsa omuz hizası ve aşağısını kızıl saç boyasıyla boyayabilirsin. Bob kesimi gibi daha kısa saçlara sahipsen kızıl ombrenin kulak hizasında başlamasını tavsiye ederiz. 

Kızıl ombre bakımı nasıl yapılır?: Saçlarını boyadıktan sonra kızıl saç renginin daha uzun ömürlü olması için boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanmalısın. L'Oréal Paris Elseve Colorvive Şampuan ve saç kremini her yıkamada kullanmak saçlarını dış etkenlerden koruyarak, kızıl saç renginin parlak görünmesini sağlayacak. Kırmızı şakayık ve UV filtresi içeren özel formülü sayesinde saç renginin yoğunluğu artar, kızıl ombrenin solgun görünmesi engellenir.

Kızıl ombre modelleri

Kumral saç için kızıl ombre

Kumral saç için kızıl ombre

Kumral saç rengine açık kızıl, pembeye yakın renkler çok yakışıyor. Açık kızıl tonları, pembe tonları gibi renklerle saç ucunu boyayabilir, kumral saç rengine yakışan bir görünüm yaratabilirsin.

Bakır ombre

Bakır ombre

Doğal bakır saç rengine sahipsen saç uçlarını ve boylarını kendi saç renginden 3-4 ton daha açık veya koyu renklerle boyayabilirsin. Bakır ombreyi en çok açık tenlilere yakıştırıyoruz. Doğal tonlarda bakır saç boyası arıyorsan sana Garnier Color Naturals 7.40+ Sultan Bakırı rengini öneririz. Sultan bakırı saçlarına doğal parlaklık kazandırır, açık ten rengini ortaya çıkarır. 

Sadece saçlarının önlerini boya

Sadece saçlarının önlerini boya

Saç uçlarını boyamak yerine kızıl tonlarını saçlarının ön kısımlarına da yapabilirsin. Farklı saç modellerini denemeyi seviyorsan saçlarının önlerini iddialı bir renge boyamaya ne dersin?

Sarı saçlar için kızıl ombre

Sarı saçlar için kızıl ombre

Sarı saç rengine en çok şarap kızılı ombreyi yakıştırıyoruz. Excellence Creme Saç Boyası 6.66 Şarap Kızılı, saç uçlarına yoğun kızıl etkisi kazandıracak, saçlarının çok daha parlak görünmesine yardımcı olacak. 

Pembe ombreye ne dersin?

Pembe ombreye ne dersin?

İddialı saç renklerini denemek istersen pembe ombre modelini de sana tavsiye ederiz. Koyu kestane saç rengiyle kusursuz kontrast oluşturan bu renk, esmerlere ve buğday tenlilere çok yakışıyor.

Ateş kızılı ombre

Ateş kızılı ombre

Esmer ve bronz kadınlara ateş kızılının ne kadar çok yakıştığını biliyoruz! Doğal saç rengin ne olursa olsun bu yaz mutlaka ateş kızılı saç rengini denemelisin.

Kıvırcık saçlar için ombre modeli

Kıvırcık saçlar için ombre modeli

Kıvırcık saçların varsa ombre yaparken aşağıdan başlamak yerine saç diplerine yakın bir noktadan başlamalısın. Kıvırcık ombre modellerine canlı kızıl saç renkleri çok yakışacak. 

Kahve kızılı ombre

Kahve kızılı ombre

İçinde sıcak yansımalar olan kahve saç rengini daha canlı göstermek için saç uçlarına bakır tonlarında ombre yapabilirsin.

Esmer tenliler için kızıl ombre

Esmer tenlilere koyu saç rengiyle kontrast oluşturan kızıl renklerini öneriyoruz. Koyu kızıl, şarap kızılı ve yoğun kızıl tonları sana çok yakışacak. 

Marjinal ombre

Saçlarının ön kısımlarını veya sadece ense kısımlarını boyayarak marjinal ombre yapabilirsin! Saçlarını atkuyruğu yaptığında renkli kısımlarını gizleyebilir, istediğinde saçlarını açarak arkadaşlarını şaşırtabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?