En İyi Ombre Modelleri ve Ombre Renkleri

En İyi Ombre Modelleri ve Ombre Renkleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Trend listelerinden inmeyen ombre saçlara o kadar alıştık ki artık ombre nedir diye kime sorsak bilmeyen yok! Anladığımız kadarıyla bu sene de trend olmaya devam edecek olan ombre, aslında son zamanlarda birazcık değişime uğradı diyebiliriz. Saça uygulanan teknik anlamında ve renkler anlamında ombre dünyasında yaşanan değişiklikleri merak ediyorsan bu yazımız senin için!

İşte yeni nesil ombre saç modelleri!

Ombre nedir?

Ombre nedir?

Ombreli saçlar, saç renginin dereceli olarak daha açık veya daha koyu tonlara doğru değişmesi demek. Son yılların trendi olan ombre saç, her ten rengine uyum sağlayabildiği için bu kadar popüler bir hale geldi. Ombre renkleri arasında hem doğal tonlar hem de iddialı renkler yer alabiliyor. Ayrıca ombreli saç modelinin en sevdiğimiz özelliği ise dip boyasına ihtiyaç kalmaması. Saçlarının sadece uçlarını renklendirerek ombre saçı yapabilirsin. 

Ombre nasıl yapılır?

Ombre nasıl yapılır?

Gri ombre, siyah saça ombre veya sarı ombre gibi en popüler saç renklerini denemek için en iyi ombre saç boyasına ihtiyacın var. Saçlarını yıpratmayan ve saçlarının daha parlak görünmesini sağlayan saç boyaları ile saç rengini kademeli olarak değiştirerek göz alıcı görünebilirsin. 

Ombre yapmak için ilk olarak saçlarının uç kısımlarındaki rengi değiştirmeni öneririz. Örneğin, küllü sarı ombre için saç boylarını ve uçlarını koyu küllü sarıdan açık küllü sarıya doğru değiştir. Birkaç farklı saç boyasını karıştırarak da evde ombre saç renklerini yapabilirsin. 

Ombre fiyatlarını merak edenlerin meraklarını da hemen giderelim. Ombre fiyatları yaklaşık olarak 250 TL'den başlıyor, 800 TL'ye kadar çıkabiliyor. Ancak burada esas dikkat edilmesi gereken nokta, ombre yaptırdığın kuaförde kullanılacak ürünlerin kalitesi. Eğer hayallerindeki sonuca ulaşmak istiyorsan, mutlaka kalitesinden emin olduğun, uzman kuaförlerde ombre yaptırmanı öneririz.

Ombre ile sombre arasındaki fark nedir?

Sombre ile ombre arasındaki fark en çok merak edilen konulardan biri. Sombre saç modelinde saçlar, kendi renginden en fazla 2-3 tona kadar açılıyor ve sadece saçların uçlarına uygulanıyor. Böylece çok daha doğal bir etki elde ediliyor. Ombre de ise saç rengini açma işlemi daha geniş bir bölgeye, daha çok uygulanıyor. Ombre saç modelinde saçların 5-6 tona kadar açıldığını söyleyebiliriz.

Ombre kimler için uygundur?

Saçlarında daha açık tonlarla doğal bir görünüm elde etmek isteyen, saç rengi trendlerini takip etmek isteyen herkes için ombre saç modeli uygundur. Sarı saçlardan siyah saçlara kadar, saça uygun tonlarda yapılabilen ombre işlemi ile çok daha enerjik ve canlı bir görünüm elde edilebilir.

Ombre kime yakışır diye soracak olursan, daha çok kumral ve kahve saçların tercih ettiği bu model içerisindek sarı yansımalar sayesinde buğday tenlilere çok yakışıyor. Esmerlere uygulanan ombre işlemi sayesinde koyu renk saç rengi 4-5 ton kadar açıldığı için daha aydınlık ve canlı bir görünüm elde edilebilir.

Evde Ombre Yapımı için Kullanılabilecek Ürünler

L’Oreal Colorista Ombre Saç Boyası:

L’oreal Colorista Ombre Saç Boyası

En iyi ombre boya denilince kuşkusuz aklımıza ilk olarak gelenlerden biri L’Oréal Paris Colorista Ombre. Saç rengini açmamızı sağlayan ve saçlara kusursuz bir pürüzsüzlük sağlayan bu saç boyasını kullandıktan sonra saçlarına istediğin farklı rengi verebilirsin. 

Saç rengini açtıktan sonra kendi zevkine göre sombre, kızıl ombre, karamel ombre gibi renkleri kolaylıkla deneyebilirsin.

Sombre nedir?: Ombreye göre daha yumuşak ve tıpkı güneşte açılmış görünen saçlara denir. Sombre'nin nasıl yapıldığını merak edenleri aşağıdaki videomuza alalım! 

En İyi Ombre Modelleri ve Ombre Renkleri

Eriyen ombre saç modeli

Eriyen ombre saç modeli

Ombre’nin artık yeni bir tekniği var: eriyen ombre! “Melted ombre” denen eriyen ombre, tam anlamıyla saç renginin erimesi gibi bir görünüm vadediyor. Saç yine klasik ombre’deki gibi koyu tondan açık tona doğru ilerliyor ama bu geçiş çok doğal görünüyor.

Eriyen ombre’de bir renkten diğer renge geçiş çok yumuşak şekilde sağlandığı için görünüm de natürel oluyor.

eriyen ombre

İstenilen renkte eriyen ombre uygulanabiliyor. Küllü tonlar bizce çok havalı görünüyor. Aynı şekilde, sıcak sarı tonları da oldukça havalı bir görünüm sağlıyor.

Editör önerisi: Sarı saç renklerini denemek istiyorsan ombre senin için ideal! Ancak doğal saç rengin koyu tonlardaysa sarı tonlarda ombre tercih ettiğinde saç renginde turunculuklar, sıcak yansımalar oluşabilir. İşte bu duruma engel olmak için bu sıcak yansımaları nötrleyebilecek karşıt renk mor pigmentlere sahip şampuanları tercih etmeni öneririz.

Mor şampuanlar saç renginin kusursuz bir sarı tona ulaşmasını sağlarken, tam istediğin tonda küllü, soğuk yansımalara sahip olabilirsin. Bu konudaki favori mor şampuanlarımızdan biri Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. Saça ilk kullanımdan itibaren etki eden bu mor şampuanla mükemmel saç rengine ulaşabilirsin. Sarı ombreli saçlarının ilk günkü gibi küllü yansımalara sahip olması ve göz alıcı görünmesi için bu mor şampuanı kullanmanı öneririz.

Ters ombre saç modeli

Ters ombre saç modeli

Biraz alışılagelmişin dışında bir ombre boyama görünümü istiyorsan ters ombre tekniğini kullanabilirsin. Klasik ombre’de amaç koyu renkten, açık renklere doğru aşamalı bir geçişken, ters ombre de açık tonlardan koyu tonlara geçiş sağlanıyor. Orijinal görünümlerden yana olanlar için farklı bir tercih olabilir.

Fire ombre / Yanan ombre saç modeli

Fire ombre / Yanan ombre saç modeli

Bu görünüm tam anlamıyla “alev aldı buralar” görünümü :) Kızıl tonlardan turuncuya, açık sarıya uzanan fire hair görünümü gerçekten de çok çekici! L'Oréal Paris Colorista Hair Makeup Red rengiyle bu görünüme ulaşabilirsin.

fire ombre

Her zamanki ombre tonlarından oldukça farklı olan fire ombre’ye kısa saç ombre modellerine de çok yakışıyor!,

Gri ombre saç modeli

Gri ombre saç modeli

Gri ombre saç modelleri son yıllarda en çok tercih edilen ombre renklerinden biri! Gri ombreyi özellikle buğday tenlilere öneriyoruz. Gri ombre, koyu renkli saçlarla çok daha havalı görünüyor. Gri ombre ve koyu kahve saç renginin kontrastını sen de çok seveceksin. 

Küllü gri ombre

küllü gri ombre

Biri farklı ombre modelleri mi dedi? Aradığın o havalı ombre’yi buldun diyebiliriz! Bir dönem çok popüler olan gri ombre bu sefer biraz boyut atlayıp füme renkten küllü gri tonlara doğru açılıyor.

Küllü gri ombre’yi denemek istersen düz saç modelleri yardımıyla saç renginin belirgin olmasını sağlayabilirsin.

Sarı ombre saç modeli

Sarı ombre saç modeli

Sarı ombre saçların çok daha havalı görünmesine yardımcı oluyor. Saçlarının diplerini boyatmadan, sadece uçlarını sarıya boyayarak sarışınlığın tadını çıkarmaya başlayabilirsin. 

Küllü sarı ombre saç modeli

Küllü sarı ombre saç modeli

Küllü sarı ombre, açık tenlilere en çok yakışan modellerin başında geliyor. Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar küllü sarı saç rengiyle daha havalı görünecekler. 

Platin sarı ombre de güzel bir seçenek olabilir. İncelemek için buraya tıklayabilirsin!

Rose gold ombre saç modeli

Rose gold ombre saç modeli

Takılarımızda, aksesuarlarımızda kullandığımız rose gold rengini saçlarımızda da ombre olarak kullanmak hiç fena fikir değil!

Kumral ya da kahve tonlardan açık rose gold tonuna doğru açılan bu güzel ombre modeli, altın ışıltılı yansımasıyla çok göz alıcı görünüyor.

rose gold ombre

Rose gold ombre’yi ten rengine göre sarı veya pembe tonların yoğunluğuna göre ayarlayabilirsin. Beyaz tenliysen sarı, koyu tenliysen de pembe tonların yoğun olduğu bir görünümü tercih etmeni öneririz. Rose gold saç rengine kolayca ulaşmak istersen, bir de bu rengin sadece 1 günlük kalıcı olmasını istersen L'Oréal Paris Colorista Spray Rose Gold tonunu denemeni öneririz. 

Karamel ombre saç modeli

Karamel ombre saç modeli

Karamel ombre, doğal saç rengine yakın çok minimal ve sade bir saç modeli. Saçlarında yumuşak bir geçiş isteyenler karamel ombrenin sıcak tonlarından faydalanabilirler. 

Kızıl ombre saç modeli

kızıl ombre saç modeli

Kızıl ombreler, saçlarında tamamen renk değişikliği yapmak istemeyen, sadece saç boylarını renklendirmek isteyenler için harika bir seçenek! 

Küllü kumral ombre saç modeli

Küllü kumral ombre saç modeli

Küllü kumral ombrenin cazibesine kapılan bir tek biz olamayız! Saç boylarını ve uçlarını küllü kumral saç rengine boyatarak arkadaşların arasında en havalı saç rengine sahip olan sen olabilirsin. 

Bal köpüğü ombre saç modeli

Bal köpüğü ombre saç modeli

Balköpüğü ombre modeli en çok buğday tenlilere ve esmerlere yakışıyor. Ten rengini daha sıcak göstermek için balköpüğü rengini tercih edebilirsin. 

Mavi ombre saç modeli

mavi ombre

Mavi ombre saç modeli bugüne kadar gördüğümüz en çılgın saç renklerinden biri! Dilersen bu saç modelini daha farklı bir hale getirmek için saç diplerini koyu mavi, uçlarını ise açık mavi olarak tasarlayabilirsin. 

Bakır ombre saç modeli

Bakır ombre saç modeli

Bakır saç rengini hep denemek istedin ama bir türlü cesaret edemedin mi? Bakır saçları denemeye bakır ombreden başlayabilirsin! 

Doğal ombre saç modeli

Doğal ombre saç modeli

Doğal ombre modellerinde, saçlarının doğal rengine en yakın tonlar seçiliyor. Böylece saçlarının arasındaki ışıltılı yansımalar belirginleşir ve saçların doğal halinden daha parlak görünür. Saçlarını yeni boyatmaya karar verenler için doğal ombre modelini öneririz. 

Renkli ombre saç modeli

renkli ombre

Renkli ombre trendi zaten vardı ama artık bir renkten, diğerine renkli ombre trendi var! Bu görünümde saçın doğal tonundan açık tona geçiş yerine farklı ve canlı bir renkten diğerine geçiş yapılıyor.

renkli ombre

Gece mavisinden bulut mavisine geçişler sağlayan bu mavi ombre de bizce süper! Ancak mavi ve yeşil gibi renklerin saçtan çıkma süresi, diğer renklere göre daha uzun olabiliyor. Hemen bir sonraki renge geçiş yapabilmek için L'Oréal Paris Colorista Remover'dan yararlanabilirsin. Colorista Washout renklerinden yeşil ve mavi tonlarının saçtaki etkisini azaltan bu boya ile rengarenk görünümlere ara vermeden geçiş yapabilirsin!

Uzun saç ombre modeli

Uzun saç ombre modeli

Uzun saçlara ombre yapıldığında, saç çok daha açık tonda ve aydınlık görünüyor. Saçların uzun diye ombre yaptırmaktan vazgeçme! :)

Kısa saç ombre modeli

Kısa saç ombre modeli

Kısa saçlarda ombre çok daha enerjik ve genç bir etki yaratıyor. Saçlarının olduğundan daha açık tonda ve daha yumuşak bir renkte görünmesini istersen, kısa saça ombreyi deneyebilirsin.

Kıvırcık saç ombre modeli

Kıvırcık saç ombre modeli

Kıvırcık saça ombre yapılır mı? diye düşünüyorsan, cevap Evet! Saçlarına biraz daha hareket katmak ve canlı görünmek için kıvırcık saç ombre modelini mutlaka denemelsin.

Bu yeni nesil ombre modelleri arasından seçimini yapabildin mi? :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?