​Ombre saç rengini korumanın 5 yolu


Saç trendlerini yakından takip ediyorsan ombre saçların ne kadar popüler olduğunu görmüşsündür. Peki, ombreli saçları nasıl koruyacağını biliyor musun? Saçlarını ombre yaptırdıktan sonra ilk günkü gibi canlı ve parlak görünmesini istiyorsan saç bakım rutini değiştirmen gerekiyor. Şimdi senin için ombre saç rengini koruman için ombreli saç bakımı hakkında 5 altın öneride bulunacağız. Bu önerileri uyguladıktan sonra bize çok teşekkür edeceğine eminiz.

Ombreli saç bakımı ipuçları:

1- Ombreli saçlarını ısıdan koru

1- Isıdan koru

Saçlarını ısıyla şekillendirmek ve kurutmak saç tellerinin en büyük düşmanlarından biri. Saçlarını fön makinesiyle kurutmak yerine doğal kurumasını beklemelisin. Veya soğuk havayla saç kurutan makineleri kullanabilirsin. 

2- Soğuk su kullan

2- Soğuk su kullan

Ombre saç rengini korumak için soğuk su kullanmanı öneriyoruz. Ombre saç rengini korumak için saçlarını çok sıcak suyla yıkamamanı tavsiye ederiz. Çok sıcak su saçının yapısına zarar verebileceği gibi saç renginde de bozulmalara sebep olabilir. Bunun yerine soğuk veya ılık suyla saç yıkamak saç tellerinin güçlenmesine ve en önemlisi ombre saç renginin daha parlak görünmesine yardımcı olur. 

3- Mor şampuan kullan

3- Mor şampuan kullan

Ombreli saçlarını yıkarken kullandığın şampuan ve saç kreminin boyalı saçlara uygun olup olmadığına dikkat etmelisin. Normal şampuanlar saç rengini korumana yardımcı olmayacağı için ombrenin kısa sürede cansızlaştığını fark edebilirsin. Özellikle saçlarının aralarında istenmeyen turuncu yansımalar varsa... Saç rengini açtırdıktan sonra saçlarında turuncu, kızıl gibi çok sıcak tonlarda renk farklılığı olabilir. Bunları nötrlemek için L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan kullanmanı öneririz. Mor şampuanın içindeki mor pigmentler, saç rengini daha küllü bir tona çevirerek sıcak yansımaları nötrler. Haftada bir kere mor şampuanı, boyalı saçlara özel şampuanına ek olarak kullanarak ombre saç bakımını tamamlayabilirsin. 

4- Mor saç maskesini unutma

4- Mor saç maskesini unutma

Mor şampuanın etkisini tamamlamak için haftada bir kere mor maske kullanmalısın. Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske, saçlarının daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlarken, aynı zamanda saçlarındaki sıcak yansımaları da küllü bir tona çevirir. Böylece, ombrenin arasından parlayan turuncu yansımalar ortadan kaybolur. İlk kullanımdan itibaren etki gösteren mor maske, saç rengini daha soğuk yaparak ombrenin daha kusursuz görünmesini sağlıyor. Mor maskeyi sadece saç boylarına ve uçlarına uygula. Sürenin sonunda bol su ile durula. 

5- Boyalı saçlara özel bakım tercih et

5- Boyalı saçlara özel bakım tercih et

Saç renginin uzun süre canlı kalması için şampuanının ve saç kreminin boyalı saçlar için üretilmiş olmasına özen göster. Boyalı saçlarının daha parlak ve ilk günkü gibi canlı görünmesini istiyorsan Elseve Color Vive Renk Koruyucu Serisini kullanmalısın. Her yıkamada renk koruyucu şampuan ve saç kremi kullanmak saçlarındaki sarı tonlarının solmasını engeller ve saçlarına ekstra parlaklık kazandırır. 

Boyalı saçlara özel şampuanını her yıkamada mutlaka kullan. Haftada bir kere, boyalı saç şampuanına ek olarak mor şampuan ve maske kullanarak saç renginin daha soğuk alt tonlu görünmesini sağlayabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!