Turuncu Saç Nasıl Küllü Sarı Yapılır?

Turuncu Saç Nasıl Küllü Sarı Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Turuncu saçtan küllü tonlara geçmek her zaman çok kolay olmayabilir. Sıcak turuncu tonlarını küllü sarı rengine boyatmadan önce bilmen gereken birkaç noktayı anlatalım. Turuncu saç rengini tek seferde değiştirmek mümkün. Aşağıdaki saç boyama rehberimizden ilham alarak tek uygulamada evde küllü sarı saç rengi yapabilirsin. 

Saçlarını turuncudan küllü sarı saç rengine boyarken kullanman gereken saç boyalarını ve saç bakım ürünlerini seninle tanıştırıyoruz. Turuncu saçı evde küllü sarı yapmak için aşağıdaki adımları takip etmelisin! 

Sana yakışacak saç rengini hemen denemek ister misin? Buraya tıkla ve keşfet!

Turuncu saçı küllü sarı yapmak mümkün mü?

Turuncu saçı küllü sarı yapmak mümkün mü?

Turuncu saçı evde küllü sarı yapmak mümkün! Tabii ki bu aşamada kullanacağın saç boyası ve saç bakım ürünleri de çok önemli! Turuncu gibi içinde sıcak yansımalar olan saç renginden küllü bir tona geçiş yapmak istiyorsan ekstra küllü yansımalara sahip olan bir saç boyasına ihtiyacın olacak. İçinde ekstra küllü tonlar olan saç boyası, turuncu saçlarındaki sıcak yansımaları dengeler ve saçlarına soğuk alt ton kazandırır. 

Evde turuncu saçı küllü sarı yapmak için boya sonrasında kullanacağın saç bakım ürünlerine de dikkat etmelisin. Haftada bir kere kullanacağın mor şampuan ve mor maske, saç rengindeki sıcak yansımaları azaltacak ve saç renginin daha küllü görünmesine yardımcı olacak. 

Kısaca, ekstra küllü saç boyası ve mor şampuan&maske ikilisini kullandığın sürece, evet turuncu saçı küllü sarıya çevirebilirsin!  

Saç boyasıyla evde küllü sarı saç nasıl elde edilir?

Saç boyasıyla evde küllü sarı saç nasıl elde edilir?

Evde tek boyamada turuncu saçı küllü sarıya çevirmek istiyorsan sana önereceğimiz saç boyası L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı olacak. Ekstra küllü sarı saç boyası formülündeki turunculaşma karşıtı mor teknolojiye sahip. Mor teknoloji, saçlarına ekstra küllü yansımalar kazandırarak, saç rengindeki sıcak tonları ortadan kaldırıyor. Böylece saçlarında daha soğuk ve küllü yansımalar görmeye başlıyorsun. Turuncu, bakır veya kızıl gibi sıcak yansımaların yoğun olduğu saç renklerini küllü tonlara çevirmek istiyorsan L'Oréal Paris Excellence Cool Creme serisini yakından incelemelisin. 

Saçlarını boyarken ilk adımda saç uçlarına ve boylarına, son adımda ise saç diplerine boya uygulamalısın. Excellence saç boyasının üzerinde yazan süreye dikkat ederek saç renginin değişmesini bekle. Sürenin sonunda Excellence saç boyasından çıkan pH dengeli mor şampuan ve turunculaşma karşıtı mor maskeyi saçlarına uygulayarak ekstra küllü görünüme sahip olabilirsin. 

Editörün önerisi: Turuncu saçını küllü sarıya çevirirken saçlarının tamamını boyamanı öneririz. Turuncu saçlarına küllü sarı balyaj, küllü sarı ombre gibi teknikler uygun olmayacaktır.

Küllü sarı saç renginin bakımını nasıl sağlayabilirsin?

Küllü sarı saç renginin bakımını nasıl sağlayabilirsin?

Saçlarının ilk günkü gibi küllü görünmesini sağlamak, saçlarının soğuk tonunu korumak için mor pigmentler içeren saç bakım ürünlerini kullanabilirsin. Saçlarına ekstra küllü görünüm kazandırmak için boya sonrası Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ve Elseve Renk Düzeltici Mor Maske'yi bakım rutinine ekleyebilirsin. Mor maske ve mor şampuan, uzun süre kalıcı küllü bir görünüm sağlar ve böylece saç renginin günden güne sıcak yansımalardan arınmasını sağlayabilirsin. Haftada bir kere mor maske ve mor şampuan kullanmak, saçlarının kusursuz küllü yansımalara sahip olmasını sağlar.

Bununla beraber, küllü saçlarının solgun ve mat görünmemesi için boya sonrasında sıcak suyu hayatından çıkarmalısın. Saçlarını yıkarken mutlaka ılık veya soğuk su kullanmalısın. Aşırı sıcak havayla saç şekillendirmek ve sıcak suyla saç yıkamak saçlarının kurumasına yol açar. Küllü saçlarının ilk günkü gibi parlak görünmesi için bu makalemizdeki önerilere kulak verebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?