Açık Kumral Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Açık Kumral Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Açık kumral saç renkleri senin de favorin mi? Öyleyse bu güzel saç rengini yakından incelediğimiz yazımıza davetlisin. Hem de sana bir sır: Yazımızın sonunda açık kumral saç nasıl yapılır bunu da öğreneceksin!

Kabul edelim, pek çoğumuz hep daha açık tonlarda, daha aydınlık, daha canlı saç renkleri istiyoruz. Özellikle de saç rengi koyu tonlarda olanların eli hep daha açık tonlara gidiyor. Ama tabii doğallık sevdamızdan da vazgeçmiyoruz. Bu sebeple senin için doğal görünümlü, süper parlak bir saç rengi olan açık kumral saç rengini incelemeye karar verdik. Hadi o zaman, açık kumral saç rengi kime yakışır ve açık kumral saç rengi kaç numara gibi soruların yanıtlarını beraber keşfedelim!

 

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

Açık kumral saç rengi, sarı saç rengine yakın, hatta neredeyse koyu sarı da denilebilecek kadar açık tonda olan bir saç rengi. Hemen söylemeliyiz ki bu renk son dönemin en dikkat çeken saç renklerinden! Peki, açık kumral saç kimlere uygun dersin?

Işıltılı açık kumral saç rengi, açık saç renklerini denemek isteyip de saç rengi koyu tonlarda olanlar için oldukça uygun bir renk. Bu saç rengi açık tonlarda olduğu için kişiye daha aydınlık ve enerjik bir hava veriyor. Haliyle canlı bir görünüm sağlıyor. Bu nedenle son zamanlarda saç renginin yüzünü solgun gösterdiğini düşünüyorsan sen de açık kumral saç rengini kesinlikle denemelisin.

 

Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık kumral saç rengi hangi tene gider hemen söyleyelim! Daha çok buğday ten rengine yakıştırdığımız orta kumral saç rengi, esasında açık tenlilere de oldukça fazla yakışıyor. Doğal bir renk olduğu için de çok natürel bir hava veriyor. Ancak burada dikkat etmen gereken bir nokta var: Saç rengin çok fazla koyu, siyaha yakın ya da siyah rengindeyse açık kumral saç rengi yerine koyu kumral saç rengini denemeni öneririz. Yoksa hayal ettiğin gibi doğal sonuçlar ortaya çıkmayabilir.

Açık kumral nasıl bir renktir öğrendiğine göre az çok hangi göz rengiyle çok yakışacağını da tahmin ediyorsundur. Biz açık kumral saç rengiyle ela ve yeşil gözlerin uyumuna bayılıyoruz. Eğer sen de gözlerinin rengini ortaya çıkarmak istiyorsan kendini açık kumral saç boyası renklerinin büyüsüne bırakabilirsin!

Açık Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık küllü kumral saç renginden bahsederken, bir başka tonu olan küllü kumral saç renginden bahsetmemek de olmaz! Küllü açık kumral saç rengi özellikle buğday tenlilere bambaşka bir hava veriyor. Küllü kumral saç rengine uzun süre kalıcı, zengin ve yoğun bir tonla ulaşmak istersen sana önerimiz L'Oréal Paris Excellence Créme serisinin 7.1 Küllü Kumral rengi. Üçlü bakımıyla saça hem bakım yapan hem de ışıltılı bir ton kazandıran bu rengi eminiz ki çok seveceksin. :)

Açık kahvenin bu küllü tonunun en doğal haline ulaşmak istersen sana önerimiz Garnier Color Naturals serisinden 7.1 Küllü Kumral! Soğuk yansımalarıyla çok havalı görünen bu saç rengi, özellikle buğday tenlilerin saçlarıyla adeta parlamalarını sağlıyor. Besleyici yağlar içeren bu saç boyasıyla saçlar yumuşacık oluyor ve ışıl ışıl parıldıyor! Bu etkiyi gözlerinle görmek için senin de en yakın zamanda Garnier Color Naturals serisini denemeni öneriyoruz.

Editörün Notu: Açık kumral yerine küllü kumral saç rengini denemek istiyorsan “Küllü kumral genç gösterir mi?” diye de merak etmiş olabilirsin. Evet, tıpkı açık kumral saç rengi gibi küllü kumral da son derece genç ve canlı bir görünüme sahip olmayı sağlıyor. Biz bu kumral saç renkleri tonlarına boşuna bayılmıyoruz, öyle değil mi? 🤩

 

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Eğer doğal görünümlü bir saç rengi istiyorsan ve şu an saç rengin kahve, koyu kahve, kumral ya da sarı tonlarındaysa Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık Kumral rengiyle doğal bir saç rengi elde edebilirsin. Garnier Doğal Tonlar Koleksiyonu, doğal yansımalarıyla bizim de favorilerimizden! 8N Doğal Açık Kumral rengi ise elde edebileceğin en doğal açık kumral renklerinden biri. Eğer bu rengin saçında nasıl durduğunu merak ediyorsan, canlı saç rengini denemek için linke tıklayabilirsin.

Eğer açık kumral saç rengi üzerine altın rengi yansımalar istersen L'Oréal Paris Excellence Créme 7.3 Altın Kumral saç rengine bir şans verebilirsin. Altın rengi yansımalarıyla kumral saç rengine capcanlı bir görünüm sağlayan bu saç rengi, sana da çok havalı bir görünüm sağlayacak. Tercihin nötr bir kumral tonuysa da sana önerimiz L'Oréal Paris Excellence Créme 7 Kumral rengi. Kumral renginin en cool tonlarından olan bu saç rengi de özellikle buğday ten rengine sahip olanlara çok yakışıyor. Bizce sen de bu saç rengini deneyerek saçlarınla fark yaratabilirsin.

Editörün Önerisi: Hedefin doğal kumral bir saç tonu yakalamaksa, Garnier Nutrisse serisinden 7N Doğal Kumral rengini deneyebilirsin. En güzel kumral saç renklerinden olan 7N Doğal Kumral ile senin de en iyi görünümüne kavuşacağını düşünüyoruz. Eğer daha klasik bir açık kumral saç elde etmek istersen, bunun için de önerimiz aynı serinin 7 Kumral rengi! Saçlarında göz alıcı bir değişim istiyorsan bu önerilerimizi de gönül rahatlığıyla deneyebilirsin. Garnier Nutrisse serisi, yoğun besleyici formülüyle 8 hafta daha kalıcı bir renk deneyimi sunuyor. Aynı zamanda beyazları tümüyle kapatmayı sağlıyor. Her yönüyle çok memnun kalacağın bir renk değişimi için önerilerimiz belli! :)

 

Açık Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Açık Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Genelde saçlarımızı boyadıktan sonra ışıltısını kaybedeceğinden korkarız ama üçlü bakımıyla saçlarımızın ışıl ışıl olmasını sağlayan L'Oréal Paris Excellence Créme veya besleyici yağ içeriğiyle saça parlaklık veren Garnier Color Naturals ile bu derdimiz rafa kalkıyor. Çünkü bu serilerdeki boyalarla saçlar ışıltısını uzun süre kaybetmiyor. Ancak bunu tabii ki bakımla da desteklemek gerekiyor.

Saçlarını boyadıktan sonra şampuan olarak mutlaka boyalı saçlara uygun şampuanları kullanmanı öneriyoruz. Bildiğin üzere bu şampuanlar saçları nazikçe temizliyor, saç renginin uzun süre parlaklığını korumasına yardımcı oluyor. Boyalı saçlara özel saç kremi ve yoğun bakım da içerdiği için boyalı saçlara özel saç maskesi de saçlarının mükemmel görünmesi için en büyük yardımcılarından. Saç bakımına özen gösterdiğinde saç renginin uzun süre parlaklığını koruduğunu kolayca görebilirsin. :)

 

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık Kumral Saç Modelleri

Açık kumral saç boyaları hangileri öğrendiğine göre artık hayalindeki bu rengi denemenin tam vakti, ne dersin? Eminiz ki saçlarını boyadıktan sonra aynalara her zamankinden çok daha fazla gülümsemeye başlayacaksın. O halde açık kumral saç rengi boyayanlar arasına katılmak için daha fazla vakit kaybetme! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?