Kumrallar için 5 makyaj stili önerisi

Kumrallar için 5 makyaj stili önerisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kumral saç rengine yakışan renkler ve makyaj önerilerini bir araya getirdik!

Kumral saç rengi, son zamanların en sevilen ve popüler saç renklerinin başında geliyor. Açık kahverengi ile koyu sarı saç rengi arasındaki bu ton, sıcak ve küllü olmak üzere farklı tonlara sahip. Kumral saç rengi açık bir renk olduğu için kişiye daha canlı ve enerjik bir görünüm veriyor. Peki kumrallar nasıl makyaj yapmalı biliyor musun?

Daha fresh ve canlı bir görünüm için, kumrallar için makyaj önerilerimizi paylaşıyoruz!

Kumrallar için ten makyajı

Maybelline Fit Me Fondöten

Kumral saçlar cilde bebeksi ve masum bir görünüm kazandırır. Sen de cildini bebek gibi fresh göstermekle makyajına başlayabilirsin. Makyajına kusursuz ten bazı hazırlamak için en iyi fondötenlerden olan Maybelline Fit Me Fondöten'i kullanabilirsin. Orta dereceli kapatıcılığı olan bu fondöten, cildindeki kusurları en doğal şekilde gizliyor ve ciltte pürüzsüz bir etki bırakıyor. İnce yapılı olan Fit Me fondöten cildinin gün boyu mat görünmesine de yardımcı oluyor.

Fondöten uygulamasından sonra göz altına ve cildinde belirgin olan diğer kusurlarının üzerine Maybelline Insant Anti Age Eraser uygulayabilirsin. Kumral tenliler için Light Honey rengi uygun olacak. Bu kapatıcının sünger başlığı sayesinde parmaklarına veya makyaj süngerine gerek kalmayacak. Sünger ucuyla ince yapılı kapatıcını dağıt. Göz altındaki morlukları ve cildindeki renk eşitsizliklerini kapatacak, aydınlık ve dinlenmiş bir etki verecek.

Kumrallar için buğulu göz makyajı

Siyah buğulu gözler

Kumrallar için göz makyajı önerilerinde, doğal tonlarda buğulu göz makyajları bulunuyor. Pratik bir dumanlı göz makyajı için; ilk olarak Maybelline Color Tattoo krem far kullanarak göz makyajına zemin oluşturabilirsin. Kumral ten rengine ikonik 35 numaralı On and On Bronze rengi çok yakışacak. Işıltılı bronz far renginin kumral saçlarınla mükemmel bir uyum yakalayacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Parmaklarınla krem farını yaydıktan sonra alt ve üst kirpik diplerine Maybelline Tattoo Liner siyah göz kalemiyle dokunuşlar yap ve minik far fırçasıyla bu göz kalemini dağıt. Gözlerini badem şeklinde yani yanlara doğru hafif çekik göstermek istiyorsan gözlerinin dış köşelerini daha yoğun bir şekilde yaymalısın.

Göz makyajını ortaya çıkarmak için en iyi maskaralardan olan Maybelline New York Lash Sensational maskarayı kirpiklerine dipten uca dikkatli bir şekilde uygula. Maskara adımını ne kadar dikkatli ve özenli yaparsan kirpiklerinin da o kadar hacim kazandığını ve yelpaze şeklini kazandığını görürsün.

Kumral tenler için allık önerisi

Kumral tenler için allık önerisi

Buğday tenli biri olarak, toz pembe rengini çok güzel taşıyabilirsin. Krem ya da likit formlu allıklar bu noktada çok işine yarayacak. Elmacık kemiklerine biraz hayat kat, kumral saçlarının bunu daha da belirginleştirmesine izin ver! Yanaklarının ortasında Maybelline Cheek Heat Likit Allıklardan 20 Rose Flush rengini uygula ve yüzünün dış köşelerine doğru allığını dağıt. Kumral tenin şimdiden çok daha canlı görünmeye başladı bile!

Kumral yüz hatlarını belirginleştirmek için bronzer kullanmalısın. Kendin için doğru bronzlaştırıcı tonunu bul ve bu güzel bahar aylarında yüzüne biraz sağlık ışıltısı kat. Maybelline New York City Bronzer'ın soğuk alt tonları kumral ten rengine kusursuz bir şekilde uyacak! City Bronzer ile kumral saçlarına ve cildine biraz Brezilyalı havası kat. Cildini aydınlatmak için de Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcıların doğal metalik ışıltısı tam senin kumral cildine göre. Senin için aydınlatıcı renk önerimiz, 200 Diamond Glow!

Mat dudaklardan vazgeçme

mat dudaklardan vazgeçme

Ne çok kırmızı, ne çok pembe, ne de çok turuncu... Tüm bu renklerden biraz sürmüşsün gibi bir ruj tonu, hafif açık renkli ışıltılara sahip saçlarınla çok iyi gidecek. Kumral saç rengi için canlı ruj renklerin uyumu gerçekten de bir harika. Kumral saç rengini ortaya çıkarmak ve çekici bir görünüm elde etmek için Maybelline Matte Ink rujları kullanabilirsin. Matte Ink serisi canlı renk seçenekleri ve gün boyu dudaktan çıkmayan yapısıyla bizim en sevdiğimiz mat rujların başında geliyor. 25 numaralı Heroine ve 155 Savant rengi açık teninde kusursuz bir kontrast yaratacak.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?