Trend Alarmı: Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Trend Alarmı: Islak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj trendlerini takip ediyorsan ıslak göz makyajı modasının ne kadar yaygın olduğunu görmüşsündür! Islak görünümlü göz makyajı bronz tene çok yakışıyor! Işıl ışıl parlayan göz makyajı için 'makyaj fırçanı ıslat' önerisinden daha fazlasına ihtiyacın varsa doğru yerdesin!

Islak göz makyajı için bazından göz farına kadar doğru ürünleri kullanarak etkili bir sonuç elde edebilirsin. Göz makyajının kalıcılığı için bütün yaz boyunca deneyimleyip beğendiğimiz ürünleri şimdi seninle paylaşıyoruz. Bu makyajda kullandığın renkleri moduna göre ayarlayarak ister günlük makyaj, istersen de gece makyajı yapabilirsin. 

Işıltılı bir baz kullan

Işıltılı bir baz kullan

Ten makyajında favorimiz olan baz / makyaj sabitleme spreyi gibi makyajın kalıcılığını arttıran ürünleri göz makyajında da kullanıyoruz, tabii göz makyajının sırasına adapte ederek!

Islak göz makyajı için öncelikle göz kapağımızı nemlendirmek, ışıltılı bir baz oluşturmak için NYX Professional Makeup Dewy Finish'i gözlerimizi kapatarak birkaç fıs uyguluyoruz. Bu işlemi yaparken biraz da yüzüne bu spreyden sıkmanda bizce sorun yok! Bir iki dakika boyunca spreyin kurumasını beklemelisin. Bu sırada dudaklarını nemlendirebilir, cildine baz sürebilirsin.

Göz kapakların ikinci adıma hazır olduğunda NYX Professional Makeup Away We Glow Strobe Cream'i göz kapaklarından kaşlarına doğru sür ve iyice yay. Aydınlatıcı baz sayesinde gözlerin kendiliğinden daha ıslak ve aydınlatıcı görünecek. 

Bu iki ürün sayesinde göz makyajında aydınlık ve ışıltılı bir baz yakalayacak, aynı zamanda göz makyajının kalıcılığını arttırmış olacaksın. 

Islak göz makyajının sırrı

Islak göz makyajının sırrı

Göz makyajında ıslak görünümü elde etmek için lip balm kullanmalısın. Evet yanlış duymadın, dudaklarını nemlendirmek için sürdüğün lip balmı gözlerinin tam ortasına parmaklarınla uygulamalısın. Lip balmı uygularken makyaj süngeri, fırça gibi araçlar yerine parmaklarından yardım almalısın. 

Gözlerinin katlanma çizgisine de NYX Professional Makeup'ın ikonik göz farı paleti Love You So Mochi'yi kullanmalısın. Islak görünümlü bronz göz farını gözlerinin katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt.

NYX Professional Makeup #Thisiseverything Lip Balm'ı gözlerinin tam ortasına sür. Parmaklarınla biraz dağıtarak daha doğal görünüm yakala. Kırmızı alt tonlu bu far pardon lip balm gözlerine fresh bir hava katacak. Kırmızı lip balm ile bronz farının uyumu güneşten yanmış tenine çok yakışacak. 

Islak dokunuş

Islak dokunuş

Göz makyajın buraya kadar parlak göründü, şimdi de ıslak göz makyajını yapmak için altın noktayı seninle paylaşıyoruz: Dudak parlatıcısı kullan. 

Evet, gözlerini ıslak göstermek için NYX Profesisonal Makeup Lip Lingerie Gloss serisinden moduna göre rengini seçmelisin. Eğer renksiz dudak parlatıcısı seçmek istersen Clear rengini kullanmalısın. Şeffaf parlatıcını göz kapaklarının ortasına sadece dokundur ve rujun fırçasıyla yay. Dudak parlatıcısını göz kapağının katlanma çizgisine çıkarmamalı, sadece göz kapağının üzerine uygulamalısın. 

Nude tonlarında ıslak göz makyajı için Shy ve Spirit renklerini şiddetle öneririz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?