Lip Balm Nedir? Ne İşe Yarar?


Dudaklarını neme doyduran lip balm kullanım rehberi ve çok daha fazlası bu makalede seni bekliyor!

Dudaklarımız, cildimizin en hassas bölgesi. Bu nedenle üzerlerinde sıklıkla kuruluk ve çatlaklar meydana gelebiliyor. Üstelik yalnızca kış aylarında değil yaz ayları ve hatta tüm mevsim geçişlerinde dudak üzerinde kabuklanma ve çatlaklar kendini belli edebiliyor. Bu durum ruj sürmeyi oldukça zor hale getirirken görüntü itibarıyla da oldukça can sıkıcı. Peki ne yapmalı? Tabii ki dudaklarımıza da ihtiyacı olduğu nemi geri kazandırmalıyız. Bunun en mükemmel yolu ise lip balmlara kucak açmak! Renk veren lip balm, renk veren dudak nemlendirici önerilerimizi seninle paylaşıyoruz. Peki dudak balmı nedir? Dudak balmı ne işe yarar? Lip balm dosyasını masaya yatırdığımız bu yazımızda, onlarla ilgili hiç bilmediklerini öğrenecek ve en iyi lip balmlar hakkında bilgi sahibi olacaksın. Keyifli okumalar! 😊

Lip Balm Nedir?

Lip Balm Nedir?

Dudak balsamı ya da dudak balmı olarak da adlandırılan lip balm, dudaklara nem kazandıran ve formülünde vazelin ile balmumu barındıran bir dudak nemlendiricisidir. Renkli lip balm ise dudaklara nem verirken renk de kazandıran nemlendiricilerdir. Yumuşak, pürüzsüz ve nemli bir görünüm sağlayan lip balmlar, dudaklarımızın alarm verdiği durumlarda mutlaka başvurmamız gereken kurtarıcılar arasında yer alır. Düzenli kullanımda ise dudakların sağlıklı görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.

Lip Balm Ne İşe Yarar?

Lip Balm Ne İşe Yarar?

Aslında lip balmların dudak nemlendiricileri olduklarını söyledik. Ve elbette ki en temel işlevi, dudakların nemli görünmesini sağlamak. Ancak bunun yanı sıra lip balmların başka yararlı işlevleri de bulunuyor. Buna göre lip balmlar;

  • Çatlamış ve kurumuş dudakların görünümünü düzeltmek,
  • Dudakları yumuşatmak,
  • Uçuk gibi problemlerin oluşumunu önlemek,
  • Güneşin zararlı ışınlarından dudakları korumak
  • Renk veren dudak balmları aynı zamanda dudakları daha canlı gösterir.

gibi kilit işlevlere sahip. Böylece lip balmlara neden ihtiyaç duyduğumuzu anlamış oluyoruz. Üstelik renkli yapıları ile dudaklarımıza bakım yaparken çok daha çekici görünmesini de sağlıyor. Sen de kurumuş ve çatlamış dudak bakımında lip balmlara güvenebilir, dudaklarının sağlıklı ve güzel görünümünü destekleyebilirsin.

Lip Balm Nasıl Kullanılır?

Lip Balm Nasıl Kullanılır?

Lip balmlar ve renk veren dudak nemlendiriciler genelde ruj formatında üretildiği için direkt olarak dudağa uygulama yapabilirsin. Ancak etkisini maksimum düzeyde hissedeceğin uygulama yöntemlerinden de bahsetmek istiyoruz.

  • Gece Yatmadan Önce Uygula: Biz, sabah nemli ve pürüzsüz görünen dudaklara uyanmayı çok seviyoruz. O nedenle lip balmı genelde gece yatmadan evvel dudaklarımıza uyguluyor ve sabaha yumuşacık ve nemli dudaklara merhaba diyoruz. Sen de denemelisin. 😉
  • Güneşlenirken Uygula: Dudaklar, kendi nemini üretemez. Güneşlenme esnasında da en çok zarar gören bölgelerden biridir. O nedenle sahilde, deniz kenarında muhakkak lip balm kullanmanı öneriyoruz. Bu sayede dudaklarında kabuk ve çatlak oluşumunu engellemiş olacaksın. Dilersen renk veren lip balm ile güneşlenirken daha canlı görünebilirsin.
  • Spor sonrası: Spor sonrası yoğun ter kaybı yaşadığın için dudakların gün içinde de kuruluk gösterebilir. Dudak balmını ihtiyaç duydukça bol bol sürebilirsin. Tabii su içmeyi de ihmal etme!
  • Rujdan Önce Uygula: Ruj sürmeyi sevdiğini biliyoruz. Her ne kadar “Dudaklarım zaten nemli görünüyor.” deyip, dudak nemlendiricisi uygulamayı reddetsen de bazı rujlar, dudaklarda kuruluğa neden olabiliyor. Özellikle de mat ruj uygulaması öncesi süreceğin lip balm ile dudaklarının gün boyu nemli kalmasını sağlarken, mat rujun altında dudaklarının çok daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin.
  • Ruj sürmek istemediğin zamanlarda uygula: Bazı günler ya aceleden ya da keyfi sebeplerden ötürü ruj sürmek istemeyiz. Bu gibi durumlarda imdadımıza tabii ki lip balmlar yetişiyor. Özellikle renkli lip balmlar en az rujlar kadar havalı ve kusursuz görünebiliyorlar. Kolay uygulaması ve uzun süre kalıcık sağlaması bazı durumlarda bize ruju bile unutturuyor.

Maybelline Lip Balm'lar ile Tanışmış mıydın?

Maybelline Lip Balm'lar ile Tanışmış mıydın?

Şimdi seni en sevdiğimiz lip balm ürünü ile tanıştırmak istiyoruz: Maybelline Baby Lips Lip Balmları! Dudakları 8 saate kadar nemli tutan bu balmlar, yoğun bir dudak bakımı sunuyor. Üstelik 1 hafta boyunca düzenli kullanımda dudaklar nemli bir görünüme kavuşuyor. Biz bu balmların etkisine bayılıyoruz! Senin de seveceğinden endişemiz yok. Öyleyse gel, serideki lip balmları yakından inceleyelim.

Cherry Me

Seri, 3 farklı renkten oluşuyor. Cherry Me, Peach Kiss ve Pink Punch. Meyve aromaları ve kokularını oldukça yoğun hissettiren bu nemlendiriciler, hafif de bir renk veriyorlar. Bunlardan “Cherry Me”, kiraz kokusuyla dikkat çekerken dudaklarda hafif bir kırmızılık da bırakıyor.

Peach kiss görseli

Peach Kiss ise şeftali kokusuyla dikkat çeken bir renkli lip balm. “Nude renklerden vazgeçemem.” diyorsan bizce bu renk tam da sana göre. Üstelik içerisindeki hafif ışıltıları ve kokusunu da çok seveceğini düşünüyoruz.

Pink punch görseli

Serinin diğer renk veren dudak balmı ise Pink Punch. Orman meyveleri kokusuyla gelen bu lip balm adeta yemek isteyeceğin bir ürüne dönüşüyor. Bu lip balm Baby Lips ürünleri arasında pastel pembe rengiyle öne çıkıyor ve bizce rengi yaz aylarında kullanıma son derece uygun.

Maybelline lip balm ürünlerini gün içerisinde ihtiyaç duyduğun her an kullanabilirsin. Renkli yapılarıyla ister tek başına istersen de rujun altına uygulama yapabileceğin bu lip balmlar bizim en iyi dudak nemlendiricisi olarak değerlendirdiğimiz ürünler arasında. Sen de bu lip balmlara bir şans verebilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala