Mor şampuan hakkında bilmen gereken her şey!

Mor şampuan hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Silver şampuan ya da en çok bilinen ismiyle mor şampuan özellikle saçlarını sarıya boyatanların gözdesi! Artık bu şampuan o kadar çok konuşuldu ki biz de bu kadar dikkat çeken şampuanı biraz daha yakından tanımaya karar verdik.

Silver şampuan hakkında merak ettiğin her şey işte bu yazımızda!

Mor şampuan nedir?

Öncelikle mor şampuanın ne olduğundan bahsederek başlayalım. Her doğal saç renginde sıcak yansımalar vardır ve bu sıcak yansımalar saç renginde açılma olduğu zaman açığa çıkar. Mor şampuan, açık sarı saç renklerinde, gri saçlarda ortaya çıkabilecek istenmeyen yansımaları ortadan kaldırmak, saç renginin küllü yansımalara ulaşmasını sağlar.

Mor şampuan özellikleri:

  • Genellikle istenmeyen turuncu saça mor şampuan uygulaması yapılıyor.
  • Mor şampuanın içerisindeki mor pigmentler sayesinde sıcak yansımaları ortadan kaldırır.
  • Mor şampuan kullanımı ise diğer şampuanlar gibidir ancak saçtaki yansımaların yoğunluğuna göre saça uygulanma sıklığı ve uyguladıktan sonra da saçta bekletme süresi renkten renge farklılık gösterir. Eğer saç rengindeki sıcak yansımalardan kurtulmak istiyorsan uzman kuaförünün kullanım önerileriyle işe başlamanı öneriyoruz.

Mor şampuan ne işe yarar?

Mor şampuan ne işe yarar?

Mor şampuanlar daha çok beyaz, gri saçlar için kullanılmasının yanında platin gibi açık sarı tonlardaki saçlarda istenmeyen yansımaların ortadan kaldırılmasında da kullanıyor.

Editör önerisi: Aslında yalnızca sarı saçlar için mor şampuandan değil, kumral, kahve gibi saç renklerinde de küllü yansımalara ulaşmak için mor şampuanlardan yararlanıyoruz. Hatta yeni çıkan L'Oréal Paris Excellence Cool Créme ile ekstra küllü yansımalara kolayca sahip olabiliyoruz. Turunculaşma karşıtı Mor Teknolojisi ve zenginleştirilmiş 3’lü bakımı ile uzun süre kalıcı, soğuk yansımalı saç renkleri sağlıyor. Aynı zamanda kutunun içerisinde pH Dengeli Boya Sonrası Mor Şampuan ve Mor Maske de bulunuyor. Bu bakımla beraber saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırırken, istenmeyen turuncu ve sarı renkteki yansımaları da haftadan haftaya nötralize ediyor.

Mor şampuan kimlere uygun?

Gri ve beyaz saçların çok daha canlı, parlak görünmesini sağlarken bu saç renklerindeki istenmeyen sarı yansımaları da önlüyor. Tabii bir de platin küllü saç rengi istiyorsan ve istemediğin turuncu yansımalardan kurtulmak istiyorsan da mor ve mavi şampuanlardan yararlanabilirsin.

Mor şampuan önerileri:

Mor şampuan çeşitlerinden sana uygun olanı bulamıyorsan aşağıdaki rehberimize göz atmanı öneririz. 

Mor şampuan önerileri

İlk önerimiz Elseve'in bizim favorimiz olan en iyi mor şampuanı Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan. Kozmetik marketlerde kolayca bulabileceğin bu şampuan içeriğindeki mor pigmentler ile saç renginin daha soğuk bir tona ulaşmasını sağlıyor. İlk yıkamadan itibaren etkisini göstermeye, saç rengini düzenlemeye başlıyor.

Bu mor şampuanın yanında bir de tamamlayıcı olarak mor maskesi bulunuyor. Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske, mor şampuan gibi, saç rengindeki turuncu yansımaları daha yoğun bir şekilde küllü tonlara çeviriyor ve saçlara bakım yapıyor. Saçlarına besleyici bakım yaparak daha yoğun küllü tonlar elde etmemizi sağlıyor.

silver şampuan

Sık sık platin sarısı saç rengine sahip, L'Oréal Professionnel Silver Şampuan yorumlayan arkadaşlarımızdan duyduğumuz, o meşhur ve en etkili mor şampuanlardan olduğu söylenen silver şampuabiz de denedik. Bizim bu şampuanda en beğendiğimiz özelliklerden biri de saçlara parlaklık, canlılık ve yumuşaklık katması oldu.

Normalde diğer mor şampuanlar saçları kuruturken L’Oréal Professionnel Silver Şampuan saç rengini düzeltmesinin yanında bir de saçlara bakım yapıyor. Ayrıca L'Oréal Professionnel mor şampuanın diğer mor şampuanlardan daha hoş bir kokuya sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim. 

Saçtaki istenmeyen sıcak yansımaları nötralize etmek ve çok fazla işlem gören saçları onarmak, saçın parlaklığını arttırmak için Kérastase'ın bir saç bakım serisi var: Blond Absolu! Mor şampuanı, mor saç maskesiyle bu saç bakım serisi hayallerindeki sarışınlığa ulaşmanı sağlayacak! Boyalı saçlara uygun Kérastase şampuanları arasından en yenisi olan Blond Absolu, sıcak yansımaları nötralize ederken saçlara bakım da yapıyor.

Neden Mor Şampuan kullanmalı?

Neden Mor Şampuan kullanmalı?

Mor şampuan sayesinde, saçlarında istemediğin çiğ bir ton ya da turuncumsu yansımalar ortaya çıktıysa kimyasal kullanmadan da saç rengini düzeltebilirsin. 

Yani saç renginden memnun olmadığında, hatalı saç boyamalarından sonra mor şampuan ile tam istediğin gibi bir saç rengi elde edebilirsin. Saçtaki kızıl yansımaların yok olmasında ve gri bir yansıma ile küllü yapılmasında kullanılır.

Mor şampuan nasıl kullanılır, ne sıklıkta kullanmalı?

Sarı saça mor şampuanları kullanırken de diğer şampuanlar gibi banyoda saçlarını nemlendirdikten sonra uygulayıp, durulayarak ve gerekirse tekrarlayarak uygulayabilirsin. 2 haftada etkisini gösteriyor ancak mutlaka düzenli şekilde kullanman gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Tabi şampuanın mor renginden dolayı ilk başta banyoda saçlarının mor renge boyandığını hissedebilirsin. Ama hiç merak etme, bu sadece şampuanın rengi :) Saçlarını duruladığında renk de tamamen kaybolacak!

Mor şampuan nereden alınabilir?

Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı kozmetik mağazalarında bulabilirsin. 

L’Oréal Professionnel Silver Şampuan’ı sadece uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında bulabilirsin. Kérastase Blond Absolu serisini danışman Kérastase kuaför salonlarında bulabilirsin. Sana en yakın kuaför salonuna ise buraya tıklayarak ulaşabilirsin. 

Mor şampuan fiyatı:

Mor şampuan fiyatlarının, diğer şampuanlardan fiyat farkı olmadığını da söylemek isteriz. 

Mavi şampuan nedir?

Mavi şampuanın içerisinde adından da anlaşıldığı gibi mavi pigmentler bulunuyor. Bu mavi pigmentler, koyu saç renkleri üzerine yapılan röfle, balyaj, ombre gibi işlemlerden sonra saç renginde oluşabilecek istenmeyen sıcak yansımaları engelliyor. Sıcak rengin nötrlenmesini, saçın daha küllü ve soğuk yansımalara sahip olmasını sağlar.

Mavi şampuan kullanımı da yukarıda da açıkladığımız gibi mor şampuan kullanışı ile aynıdır. Aynı şekilde saçta bekletme süresi ve kullanım sıklığı saç rengine göre değişkenlik gösterir.

Mavi şampuan ve mor şampuan farkı nedir?

Mor şampuanlar orta koyuluktaki sarı saçlara veya platin sarısı gibi ekstra açık sarı saç renklerine uygulanır. Ayrıca en iyi mavi şampuanı da kullansan, mavi şampuanın gri, beyaz saçlara da uygulanabildiğini belirtmemiz gerekir. Çünkü içerisindeki mor pigmentler bu saç renklerinde oluşabilecek sıcak yansımaların karşıt rengidir ve ancak mor pigmentler bu yansımaları nötralize edebilir.

Mavi şampuanlar ise koyu sarı, kumral saç renklerine ve bu renkler üzerine uygulanan renklendirme işlemlerine uygundur. Yani mavi ve mor şampuan arasında, saç renklerine uygunluk açısından farklar vardır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?