Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisi!

Deniyoruz: L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bu kez, yıpranmış saçların yeni kahramanı hakkında heyecan verici bir şeyler paylaşacağız. Evet, yanlış duymadın! L'Oréal Professionnel’in yeni Absolut Repair Molecular Serisi'ni denedik ve deneyimimizi de hemen Saç Sırları.com okurlarıyla paylaşmak istedik. Yıpranmış saçlara özel bu bakımın detaylarını bizimle beraber keşfetmeye ne dersin?

L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisi Nedir?

Yıpranmış saç bakımı, yalnızca saç yüzeyini iyileştirmekten daha fazlasını gerektiriyor. İşte tam da burada Absolut Repair Molecular serisi devreye giriyor. Bu mucizevi seri, saçın en derinlerine nüfuz ederek, peptit bağlayıcılar ve 5 temel amino asit ile saçı yeniden inşa ediyor. Yani saçın kalbindeki hasarı onarıyor!

Saç hasarının iki türü bulunuyor:

1.Yüzey hasarı: Besleyerek onarım yeterli olur ancak sadece yüzey hasarına odaklanan bakımlar, saçın dokusuna, saç uçlarına etki ederler.

2.İç hasar: Güçlendirerek onarım gerekir. Bu onarım yöntemiyle saçın hareketi de ele alınıyor. Saçtaki esneklik eksikliği, hareket eksikliği ve zayıflığı tedavi edebiliyor.

İşte yeni Absolut Repair Molecular, her iki çözümü de birleştiriyor. Saçın moleküler yapısını onarıyor.

L'Oréal Professionnel'in en sevdiğimiz serilerinden Absolut Repair'den farkı ise, Absolut Repair Molecular serisinin, saçın moleküler yapısını onarıp yeniden yapılandırması.​ Ayrıca tüm yıpranmış saç tiplerinin kullanımına da uygun olması. Ancak Absolut Repair serisi kuru ve hasar görmüş saçlara özel bir bakımdır; saçı onarıp saç yüzeyini yeniler.

*AbsolutRepairMolecular şampuan + durulanan serum + maskenin 15 kullanımı sonrası instrumental testi

L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisinin Faydaları Nelerdir?

 1. Moleküler Düzeyde Onarım: Absolut Repair Molecular Serisi, saçın moleküler yapısını kökten değiştirerek onarır, saçın ihtiyacı olan içten onarımı sağlar.
 2. Yüzey ve İç Hasar Onarımı: Seri, hem yüzeydeki hem de içerideki hasarlara karşı etkilidir. Yüzey hasarını besleyerek onarırken, iç hasarı güçlendirir.
 3. İlk Kullanımda Etki: Tek kullanımda dahi 2 yıllık hasarı onarabilir, gözle görülür sonuçlar sağlar.*
 4. Saçın kolayca taranmasını sağlar ve elastikiyetini geri kazandırır.**
 5. Parlaklık ve Pürüzsüzlük: Seri, yıpranmış saça parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırır, saçın doğal güzelliğini ortaya çıkarır.
 6. Saç Gücünü Artırır: Yıpranmış saç tellerini güçlendirir, kırılmalara karşı dayanıklılığı artırır.
 7. Saçın Hareketini Geri Kazandırır: İç hasarı onararak saça esneklik kazandırır, hareketini geri getirir.
 8. Dış Etkenlere Karşı Koruma: Durulanamayan maske, saçı dış etkenlere karşı korur ve ısıya karşı dayanıklılığı artırır.
 9. Isı Koruması: Durulanabilir serum ve durulanmayan maske, saçı ısıya karşı korur, saç şekillendirme işlemlerinde güvenli kullanım sağlar.

L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisi Kimler için Uygun?

Bu yeni, profesyonel bakım serisi tüm yıpranmış saçların kullanımına uygun bir seridir. Yeniden yapılandırılmaya, onarılmaya ihtiyaç duyan tüm yıpranmış saçlara rahatlıkla uygulanabilir.

L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisi Nasıl Kullanılır?

 • 1. Adım: Ön İşlem (Kuaför Salonuna Özel)

Sadece uzman L'Oréal Professionnel salonlarında uygulanan bu özel bakım, yüzey onarımının ötesine geçerek moleküler dolum yapmak ve çekirdeği güçlendirmek için saç teline nüfuz ediyor. Saça güç kazandıran bu ön işlem sayesinde saç son derece kolay taranabiliyor. Ön işlem, saça elastikiyetini geri kazandırıyor.

Nemli saça, saçın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre boydan uçlara kadar 15-20 pompa kadar uygulanıyor.

 • 2. Adım: Şampuan:
loreal professionnel absolut repair molecular şampuan

Düzenli kullanımla saç yüzeyini moleküler düzeyde onarmaya yardımcı olan, Absolut Repair Molecular Şampuan, saç tellerini arındırıyor, güçlendiriyor ve onarıyor. Saç daha güçlü ve beslenmiş, elastikiyet ve hareket kazanmış hale geliyor. Islak saça masaj yaparak uygulanıyor ve sonrasında saç iyice durulanıyor.

 • 3. Adım: Durulanan Serum:
loreal professionnel absolut repair molecular durulanan serum

Yıpranmış saçtaki zayıf bağları yeniden oluşturarak saçın moleküler yapısını onaran, saça parlaklık ve pürüzsüzlük kazandıran durulanabilir serumla saç, gözle görülür şekilde dönüşüyor! Islak saça 2-3 pompa kadar uygulanıyor ve ardından saçlar durulanıyor.

 • 4. Adım: Durulanmayan Maske:
loreal professionnel absolut repair molecular durulanmayan maske

Saça esnekliğini ve hareketini geri kazandıran, 230 derece ısıya kadar koruma sağlayan*** bu durulanmayan maske, havluyla nemi alınmış saça uygulanıyor. Durulamaya gerek olmadığı için saçta kalması sağlanıyor.

L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular Serisi Yorumlarımız:

Saç Sırları.com editörleri olarak sık sık kuaförde saç bakımı yaptırıyoruz. Bu yeni seriyle de kuaförümüzde tanıştık. Yaz sonrasında yoğun şekilde, aşırı yıpranmış saçlarımıza çözüm aradığımızda karşımıza çıktı ve iyi ki de çıkmış diyebiliriz! Hem işlemlerden hem de yaz boyunca denizden, havuzdan, güneşten yıpranan saçlarımıza çok iyi geldiğini söylemek isteriz.

Saçlarımız eski gücüne kavuştu, çok daha sağlıklı, canlı, bakımlı görünüyor. Hatta kuaför salonunda uygulanan bakımın hemen sonrasında bile bu etkiyi gördük. Ellerimizi, yumuşacık olmuş saçlarımızdan alamadık diyebiliriz. 😊

*Absolut Repair Molecular ön bakım + şampuan ve durulanan serum kullanımı sonrası* saç fiberinin makromoleküler yapısı üzerindeki instrumental testi

**Tüketicilerin Absolut Repair Molecular ön işlem + şampuan + durulanabilir serumu kullanımı sonrası yapılan test

***Instrumental test

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?