Kuaförde saç bakımı nasıl yapılır? Hangi bakımları yaptırabilirsin?

Kuaförde saç bakımı nasıl yapılır? Hangi bakımları yaptırabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuaförde saç bakımı yaptırmak, saçlarımız için profesyonel bir bakım istediğimizde hem çok işe yarıyor hem de harika hissettiriyor. Hepimizin saçlarında belli başlı problemler olabilir, saçlarımız zayıflamış, yıpranmış, kurumuş, dökülüyor ve parlaklığını kaybetmiş olabilir. Peki saç problemine göre kuaförde hangi bakımı yaptırabileceğini biliyor musun?

Bu yazımızda, kuaförde yapılan saç bakımlarını bir araya getirdik. Yazının sonuna geldiğinde saçların için doğru kuaför bakımını öğrenmiş olacaksın!

Saç bakımı nasıl yapılır?

Saç bakımı nasıl yapılır?

Kuaförde yapılan saç bakımları, evde kendi yaptığımız saç bakımlarından son derece farklı. Öncelikle saçların için profesyonel bir bakım etkisi istiyorsan, mutlaka kuaförüne danışmalısın. Saç ve saç derini kuaförünle birlikte analiz ettikten sonra, saçındaki problemlere yönelik doğru bakımları kuaförünle birlikte seçebilirsin. Bu noktada kuaförünün saçın için koyacağı teşhis ve seçeceği bakım son derece önemli.

Saçının ihtiyacı olan bakıma karar verildikten sonra saçların öncelikle yıkanır. Daha sonra bakım uygulanır ve durulandıktan sonra da saçlarına şekil verilir. Bazı kuaför bakımları uzun zaman alsa da, sana önereceğimiz saç bakımları sadece 5 dakika sürecek ve saçındaki farkı anında görebileceksin.

Neden kuaförde saç bakımı yaptırmalısın?

Saç bakımı nasıl yapılır?

Evde de saçlarına bakım yapıyor olabilirsin ama kuaförde yapılan profesyonel saç bakımlarının yerini tutmayabilir. Ayrıca saçın için hangi bakımı yapacağını bilememek, zamansızlık ve saçların ağırlaşmasını istememek de en büyük etkenlerden.

Kuaförlerde bahsettiğimiz gibi saç endişelerine yönelik pek çok bakım seçeneği bulunuyor. Zayıflayan, yıpranan, dökülen, parlaklığını kaybeden, sağlıksız görünen, kuru, boyalı ve kıvırcık saçlar için farklı farklı bakımlar mevcut. Bu bakımlardan ihtiyacın olanı seçebilir, hatta kişiselleştirilmiş bakımlarla saçına tek seferde farklı iki bakım bile yaptırabilirsin.

Kişiselleştirilmiş saç bakımı nedir?

Kişiselleştirilmiş saç bakımı nedir?

Kişiselleştirilmiş saç bakımı, tamamen saçının yapısına ve ihtiyacına göre senin için özel hazırlanan bir saç bakımı. Kerastase’ın Fusio Dose adı verilen bu bakımı, saçın 2 problemini aynı anda hedefliyor, tamamen kişiye özel hazırlanıyor, sadece 5 dakika sürüyor ve sonuçları anında görebiliyorsun.

Fusio Dose bakımının en sevdiğimiz tarafı, saçının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sana özel, ekspres bir bakım ritueli sunuyor olması. Örneğin saçların hem çok kuru hem de boyadan zarar görmüş olabilir. Fusio Dose ile saçlarının bu iki sorununa tek bir bakım yaptırarak çözüm bulabilirsin. Öncelikle danışman Kerastase kuaförlerine giderek, saç analizini yaptırabilir ve kuaförüne saçınla ilgili problemlerini anlatabilirsin. Daha sonra kuaförünün saç derini ve saçlarını analiz etmesiyle birlikte doğru Fusio Dose karışımını önerecek ve bakımı 5 dakikada saçına uygulayacak. Kuaförden ayrılırken saçındaki değişimi gözlerinle göreceğine emin olabilirsin.

Fusio Dose hakkında daha detaylı bilgi almak, konsantre ve booster karışımlarını öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

Kuaförde yapılan saç bakımları hangileridir?

Yıpranmış saçlar için vitamin bakımı

Yıpranmış saçlar için vitamin bakımı

Saçlarının yıpranmış olduğunu düşünüyorsan kuaförde vitamin bakımı yaptırabilirsin. Fusio Dose’un Nutrition booster’ı ile Vita-Ciment konsantresi ile yapılacak özel 5 dakikalık bakım sayesinde saçların 4 katı daha fazla beslenmiş olacak.

Saçlarındaki kuruluk problemi için Fusio Dose Nutrition Booster’ı formülündeki gliserin ile antioksidan bir etki yaratarak saçların yumuşamasını sağlıyor, Vita-Ciment konsantresi de formülündeki seramidler, saçların güçlenmesini ve onarılmasını sağlıyor.

Zayıf saçlar için saç güçlendirici kuaför bakımı

Zayıf saçlar için saç güçlendirici kuaför bakımı

Zayıf saçların için iyi bir bakım arıyorsan, Fusio Dose’un Genesis Booster’ı ile Ampli-Force konsantresini içeren kombinasyonu saçların için uygun olabilir. Tararken kırılan zayıf saçlar için saç fiberini güçlendiren, kırılmalara karşı koruyan ve daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayan Genesis booster ile seramid, arginine ve zencefi kökü özü içeren formülü ile Ampli-Force konsantresi harika bir sonuç elde etmeni sağlayacak.

Sarı saçlar için kuaför bakımı

Sarı saçlar için kuaför bakımı

Açma işlemi uygulanmış sarı saçların gördüğü zararı onarmak için de Fusio Dose’un Cicafibre booster’ı ile Blond-UV konsantresinin birlikte olduğu bakımı tercih edebilirsin. Cicafibre booster’ın formülündeki E vitamini sarı saçı aydınlatarak saç fiberlerini yapılandırıyor, Blond UV konsantresi ise hyaluronik asit ive seramidler ile saçtaki istenmeyen sıcak alt tonları nötrleyerek saçların mükemmel görünmesini sağlıyor.

İnce saçlar için güçlendirici kuaför bakımı

İnce saçlar için güçlendirici kuaför bakımı

İnce saçlara sahipsen ve saç tellerini daha kalınlaştırarak hacimli ve sağlıklı bir görünüm elde etmek istiyorsan, Fusio Dose’un Reconstruction booster’ı ile Densifique konsantresini tercih edebilirsin.

Reconstruction booster’ın formülündeki amino acid ve gliserin saçın onarılmasını ve saç fiberlerinin güçlenmesini sağlarken, Densifique konsantresi ise seramid içeriği ile ince saçı güçlendirirken, Pro-Calcium ise saç kütikülünü güçlendiriyor. Ayrıca Candellila özleri ise saç yoğunlaştırıcı bir etkiye sahip.

Kuru saçlar için besleyici kuaför bakımı

Kuru saçlar için besleyici kuaför bakımı

Kuru saçlarının daha yumuşak, canlı ve bakımlı görünmesini istiyorsan, Fusio Dose Nutrition booster’ı ile Oleo-Fusion konsantresini tercih edebilirsin. Nutrition booster’ı gliserin içeriği ile antioksidan etki göstererek saçlarını yumuşatacak, Oleo-Fusion konsantresindeki avokado ve jojoba doğal yağlar ve bakım yapan ajanlar sayesinde saçlarını derinlemesine besleyecek.

Boyalı saçlar için parlaklık veren kuaför bakımı

Boyalı saçlar için parlaklık veren kuaför bakımı

Boyalı saçlarının her zaman parlak ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, senin için doğru Fusio Dose bakımı Brillance booster’ı ile Pixelist konsantresi olacaktır. Brillance boosterının formülündeki E vitamini ve gliserin saçların daha yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlarken rengini canlandırıyor, Pixelist konsantresindeki avokado ve jojoba doğal yağları ile mikro ışıltılı tanecikler saç yüzeyine tutunarak saçların göz alıcı bir parlaklığa sahip olmasını sağlıyor.

Kıvırcık saçlar için bukle belirginleştirici kuaför bakımı

Kıvırcık saçlar için bukle belirginleştirici kuaför bakımı

Gelelim kıvırcık saçların uygulayabileceği bakıma: Elektriklenmeyen, belirgin buklelere sahip olmak için Fusio Dose’un Discipline Booster’ı ile Forme konsantresini tercih edebilirsin. Dicipline boosterının içerisindeki keratin saçın daha kolay kontrol altına alınmasını sağlarken, Forme konsantresi içerisindeki seramid, manuka balı ve Hindistan cevizi yağı zayıf saç üzerindeki çatlakları dolduruyor, buklelerin belirginleşmesini ve uzun süre korunmasını sağlıyor.

Fusio Dose hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve kişiselleştirilmiş bakım rituelini deneyimlemek için Kérastase danışman salonlarından randevunu alabilirsin. Danışman salonlar için buraya tıklayabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?