Saç toniği nedir ne işe yarar?

Saç toniği nedir ne işe yarar?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç bakım rutinlerine yeni eklenen saç toniğini yakından inceliyoruz. Saç bakım toniğinin faydalarını ve nasıl kullanıldığını araştırdık. Eğer sen de saç bakımına özen gösteriyorsan saç bakım toniği ile saçlarının parlak ve havalı görünmesini sağlayabilirsin.

Peki, saç bakım toniği kullanlar ne diyor? Saç toniği yorumlarını ve nasıl kullanıldığını makalemizin devamında öğrenebilirsin. :)

Saç toniği nedir?

saç toniği nedir

Saç toniği, saçların daha güzel görünmesine yardımcı olan ve saç tellerinin yenilenmesini sağlayan saç bakım ürünüdür. Bakım dünyasına yeni giren saç toniği, saç derisine bakım yaparak kan dolaşımını hızlandırıyor ve saçların daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. 

Özellikle kuru saç derisi olanların favorisi haline gelen saç toniği, saçlara parlaklık kazandırır ve buklelerin daha kolay şekil almasını sağlar. Saç tonikleri, yeni saç oluşumunu desteklediği için gür ve daha yoğun saçlara sahip olmak isteyenler saç toniği kullanabilirler. 

Saç toniği ne işe yarar?

saç toniği ne işe yarar

1.Saç derisine bakım yapar

Saç toniği, saç derisinin korunmasına yardımcı oluyor. Saç derisinin pH dengesini koruyor, nemlenmesini sağlıyor ve gözenekleri temizliyor. Tıpkı yüz toniği gibi, saç derisinin arınmasına ve nemlenmesine yardımcı olan saç tonikleri, saçların daha güçlü uzamasını sağlar. 

2.Saç tellerini nemlendirir

Saç toniğinin en önemli faydalarından biri saçları nemlendirmektir. Saç tellerini nemlendirerek daha dolgun görünmesine yardımcı olan saç bakım toniği, saçların daha parlak görünmesini sağlıyor. Saç toniği, saç köklerine bakım yaparak saç tellerinin doğal yağını korumasını sağlar. Saç kurumasının önüne geçer ve kırık saç uçlarını onarır. 

Editör önerisi: Saç tellerinin daha parlak görünmesi için Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu kullanmanı öneririz. Her banyoda Wonder Water kullanarak 8 saniye içinde daha pürüzsüz, kolay taranan ve kolay şekil alan saçlara sahip olabilirsin. silikon içermeyen formülü ile kolay şekil alan nemlendirilmiş, yumuşak ve parlak saçlar için Wonder Water Bakım Suyu'nu her banyoda kullanmalısın. 

3.Kepeği azaltır 

Saç derisine bakım yapan saç toniği, aynı zamanda kepek sorununu azaltıyor. Sağlıklı ve nemlendirilmiş saç derisinde kepek sorunu kontrol altına alınıyor ve saç derisindeki pul pul dökülme sorunu çözülüyor. 

4.Saç şekillendirmeye yardımcı olur

Saçlarının kolay şekil alması için saç toniğini banyo rutinine eklemeye ne dersin? Saç toniği erkek ve kadınlarda saçların kolay şekil almasına yardımcı oluyor, saçların kolay taranmasını sağlıyor. 

Editör önerisi: Saçlarının ipeksi, yumuşak, hafif ve akıcı görünmesi için Kerastase K Water kullanmaya başlayabilrsin. Gelişmiş '' Laminer '' teknolojisi içeren K Water, saç lifi üzerinde yüzeyi yumuşatan ultra ince bir kaplama oluşturur. Böylece saçı ağırlaştırmadan parlak, yumuşak ve esnek bir görünüm elde etmiş olacaksın. 

Saç toniği kimler için uygundur?

Saç toniği kimler için uygundur

Saç toniği her saç tipi için uygundur. Saç toniğini genellikle kuruma eğilimli saç telleri olanlar tercih ediyorlar. Saç dökülmesi, saç kuruluğu, kepek ve zayıflamış saç telleri sorunlarını yaşıyorsan saç bakım toniği sana uygun olacaktır. 

Editör önerisi: Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar, saç toniği ile istediği sonucu alamayabilirler. Saç bakım kürü ile saç toniği kullanarak saç dökülmesini kontrol altına alabilirsin. Vichy Aminexil Clinical 5 Dökülme Karşıtı Bakım Kürü, aminexil ve Omega-6 nutri kompleks içeren formülü sayesinde saç telini besliyor ve saçı güçlendiriyor. Aminexil serum, saçın kök yapısını etkileyerek, saç telinin güçlenmesini sağlıyor böylece zayıf ve ince saç telleri daha gür görünmeye başlıyor. Sen de saç dökülmesinin önüne geçmek için Vichy saç dökülme karşıtı kürü ile tanışmalısın. 

Saç toniği nasıl kullanılır?

Saç toniği nasıl kullanılır

Saç toniği kullanımı çok basit! Saçlarına şampuan ve saç kremi uyguladıktan sonra saçlarını iyive durula. Nemli saç diplerine saç toniğini uygula ve bütün saç derisine yay. Saç toniğinin eşit yayılması için parmaklarınla saç derisine masaj yapabilirsin. 

Saç toniğini belirtilen süre boyunca saçlarında tut. Sürenin sonunda ılık suyla saçlarını durulayabilirsin. Saç toniğini mutlaka bol suyla durula. Gece uyumadan saç toniğini saça sürmek ve toniği maske olarak kullanmanı tavsiye etmiyoruz. 

Evde saç toniği yapımı:

Evde saç toniği yapımı

Evde saç toniği yapmak için gül suyu ve karbonata ihtiyacın olacak. 100 gram gül suyu için bir çay kaşığı karbonat kullanmak yeterli olur. Bu karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulamalı ve 10 dakika boyunca beklemelisin. Karbonatı saç diplerine peeling yaparak uygulamak gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Saç toniğinin daha güzel kokması ve saç diplerine bakım yapması için birkaç damla lavanta yağı veya biberiye yağı ekleyebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?