Gül suyunun saça faydası nedir?


Gül suyu cilde iyi geldiği kadar saçlara da çok iyi geliyor. Gül suyunun faydaları saçlarımıza da güzellik sağlayarak daha parlak ve canlı görünmelerine yardımcı oluyor. Peki, gül suyunu saçların için nasıl kullanacağını biliyor musun? Saç bakımında doğal içerikleri kullanmayı sevenler gül suyunun saçlara olan faydalarını mutlaka yazımızın devamında okumalı. 

Solgun, mat görünen saçlarını daha parlak, sağlıklı ve ışıltılı göstermek için gül suyunun faydalarını öğrenme zamanı artık geldi! :)

Gül suyu nedir?

Gül suyu nedir?

Gül suyu, gül yapraklarının kaynatılarak gül özünün elde edilmesiyle ortaya çıkmıştır. Gül suyu faydaları bugüne kadar cilt üzerine yoğunlaşsa da, gül suyunun saçlara olan faydasını da yok sayılamayacak kadar çok. 

En iyi gül suyunu arayanlar için minik bir uyarıda bulunalım. Her gül bitkisinin yaprağından faydalı gül suyu elde etmek imkansız. Gül bitkisinin cinslerine göre, gül suyunun faydaları değişkenlik gösterir. Aynı zamanda gül yapraklarının kaynatılma derecesi, kullanılan suyun kalitesi ve saklanma koşulları da gül suyunun ne kadar iyi olup olmadığını gösteren önemli işaretlerdir. Bu nedenle evde gül suyu yapmak yerine güvendiğin markaların gül suyu içeren ürünlerine yönelmek senin için daha sağlıklı olacak. 

Gül suyunun saça faydaları nedir?

Gül suyunun saça faydaları nedir?

Gül suyunun saça en büyük faydası parlaklık katması! Saç renginin mat ve soluk göründüğünden şikayetçiysen gül suyundan yardım isteyebilirsin. Göz alıcı saçlara sahip olmak ve saç renginin ışıl ışıl görünmesini sağlamak için içeriğinde gül özü olan saç ürünlerini kullanabilirsin. Özellikle yaban gülü özleri, saçlarına yoğun parlaklık katarken saç renginin daha uzun süre göz alıcı görünmesini sağlıyor.

Gül suyu saçlarda nasıl kullanılır?

Gül suyu saçlarda nasıl kullanılır?

Gül suyunun faydalarını saçlarına yansıtmak için sabırsızlandığını biliyoruz. Ama saçların için aktardan gül suyu alıp direkt uygulama yapmamanı öneririz. Gül suyunu saçlarında kullanmak için mutlaka dermatolojik testlerden geçen ve saçlar için uygun olan ürünleri tercih etmelisin.

Gül suyunu saçlarına direkt uygulamak yerine, formülünde gül özleri olan saç ürünlerini kullanmak çok daha etkili olacaktır. Gül suyunu kontrolsüz bir şekilde saçlarına direkt olarak uygulamak saç derisinde hassasiyet oluşturabilir ve saç dökülmesine kadar ilerleyebilir.   

Gül suyu hangi ürünlerde bulunur?

Gül suyu hangi ürünlerde bulunur?

Bu kadar çok özelliği ve faydası bulunan gül özleri, bizim uzun zamandır favorilerimizden olan bir saç boyasında bulunuyor: Garnier Çarpıcı Renkler Yoğun Kalıcı Krem Saç Boyası'nda. Formülündeki yaban gülü özleri, 10 haftaya kadar saçlarında yoğun kalıcı renk etkisi sağlıyor. Uzun süre kalıcı ve yoğun renkler isteyenler mutlaka Garnier'in bu saç boyasını denemeliler.

garnier çarpıcı renkler

En iyi saç boyaları arasında gösterilen Garnier Çarpıcı Renkler, saçlarındaki beyazları %100 kapatırken bir yandan da saç rengine göz alıcı parlaklık sağlıyor. Yaban gülü özleriyle desteklenen formülü sayesinde saçlarına adeta ayna parlaklığı geliyor diyebiliriz! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!