Kırık saç uçlarıyla nasıl başa çıkmalı?

Kırık saç uçlarıyla nasıl başa çıkmalı?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kırık saç uçları genelde sağlıklı ve düzenli bakım uygulanan saçlarda pek rastlanmaz. Saçına biraz hırçın davrandığın dönemlerde, ısıyla fazla şekillendirdiğinde ve sert taradığında maalesef kırık saç uçlarıyla yüzleşmek zorunda kalabilirsin…

Peki saç kırıklarıyla nasıl başa çıkılır? Kırık saçları onarmanın bir yolu var mı? İşte tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında saklı! :)

Saç kırılması nasıl olur?

Saçlarının ucundaki kısımlar çok önceden uzamış kısımlar olduğu için saçlarının diğer kısımlarından daha fazla zarar görmüşlerdir. Yani, kırılma ve kuruma olasılıkları oldukça yüksek oldukları anlamına geliyor.

Saç telleri bir kez hasar görmeye başladığında, kırılmaya başlarlar. Önüne geçilmezse, kırıklar çoğalır. Bunu durdurmanın en önemli çözümlerinden biri kırık saçlara uygun bir bakım uygulamak.

Kırık uçlara neden olan faktörler neler?

Saçı yanlış taraklarla sertçe taramak, sürekli yüksek ısılarla saçı şekillendirmek, sıcak suyla saç yıkamak, sık uygulanan kimyasal işlemler saçın kırılmasına neden olur. Bunların dışında güneş ışınlarına maruz kalan, deniz tuzu ve klordan zarar gören saçlar da kolayca kırılır.

Kırık saç uçları nasıl önlenir?

Kırık saç uçlarıyla başa çıkmanın tek yolu var; önceden önlem alıp saç kırıklarının önüne geçmek. Saç kırıkları fazla olduğunda, saç artık taranamaz, şekil alamaz hale geldiğinde ise kestirmekten başka çare yoktur… Özellikle saçların uzunsa, özenle uzattığın saçlarını kestirmek eminiz ki senin için de çok zordur. İşte bu durumla karşılaşmamak, saçlarından vazgeçmemek için düzenli bakım yapman şart.

Her gün ya da gün aşırı saçlarını ısıyla şekillendirmek gibi bir alışkanlığın varsa, bunu bir an önce durdurmanı öneririz! Özellikle ısı koruyuculardan kullanmıyorsan bir an önce kullanmaya başlamalısın.

Saçlarını beslemek ve nem sağlamak da kuruyup, kırılmalarını önleyeceği için, bol bol bakım kremleri, maske gibi onarıcı ve besleyici saç bakım ürünlerini kullanmalısın. Bu sayede saçların elastikiyetini korur ve bakımlı görünür.

Kırıklarını onarmak için bakım önerimiz:

Saç kırıklarının önüne geçmek, saçlarını onarmak için bizim önerimiz Elseve Dream Long Onarıcı bakım serisi! Hint yağı, vitaminler ve bitkisel keratin içeren bu bakım, kırıkları onarmak için de ideal bakımlardan!

Serinin şampuanı, saç kremi, saç maskesi dışında bir de Bye Bye Makas Onarıcı Bakım Kremi var. Adından da anlayacağın gibi bu durulanmayan krem sayesinde kırık oluşumuna engel olup, makaslara “bye bye” diyebiliyorsun! :)

Önce şampuanla saçlarını yıkıyorsun, sonra bakım kremini, ardından saç maskeni uyguluyorsun. Banyodan sonra saçının uç ve boylarına Bye Bye Makas Onarıcı Bakım Kremi uygulayıp saçlarını tarıyorsun. Saçların kuruduktan sonra parıl parıl parlıyor, ipek gibi yumuşacık oluyor. İtiraf edelim, saçları o kadar yumuşak yapıyor ki ellerimizi saçlarımızdan alamıyoruz! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?