Saç neden yağlanır: Saçlarının yağlanmasının nedeni sen misin?

Saç neden yağlanır: Saçlarının yağlanmasının nedeni sen misin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını düzenli yıkamana rağmen hala yağlı mı görünüyor? Belki de bu sorunun kökenini biraz araştırman gerekiyordur. Kısacası saçlarına uyguladığın davranışları gözden geçirmen gerekir. Bu yüzden biz de saçların yağlanmasına neden olan davranışları belirledik. Bakalım sen hangilerini sıklıkla yapıyorsun?

Saç neden yağlanır?

Saçlar neden yağlanır? Çabuk yağlanan saçlara sahipsen eminiz ki sen de sık sık bunu düşünüyorsundur. Saç derisindeki sebum dengesi bozulduğunda saç derisi daha fazla yağ üretmeye başlar. Böylece saçların hem daha çabuk yağlanır, hem de hacimsiz ve sönük görünür.

Bu sebum dengesinin bozulmasının birçok nedeni vardır. İlki, vücuttaki hormon  dengesinin sağlanamamasıdır. Hormonlarla ilgili bir rahatsızlık varsa bu durum cildine olduğu gibi saç derine de yansır. Böylece saçların çabucak yağlanabilir.

İkinci neden, dengesiz beslenmek ve aşırı yağlı yiyecekler tüketmektir. Yağlı yiyecekleri çok sık tükettiğinde yüzünde nasıl sivilceler beliriyorsa, saçların da aynı şekilde bu durumdan etkilenir, çok çabuk yağlanmaya başlayabilir.

En önemli nedenlerinden biri de, saçının yağlanmasına neden olabilecek hareketlerde bulunmaktır. Şimdi, saçlarının yağlanmasına neden olabilecek hareketlere beraber göz atalım!

1.Saçlarına çok sık dokunmak

-Saçlarına çok sık dokunmak

Sürekli saçlarına dokunmak, parmaklarınla taramak gibi bir alışkanlığın varsa buna hemen son vermeni öneririz çünkü saçına her dokunduğunda saçındaki yağı ve parmak uçlarındaki kiri, bakteriyi tüm saçına dağıtmış olursun.

2.Saçları aşırı taramak

-Saçları aşırı taramak

Saçlarını çok fazla taramak yağ üretiminin artmasına neden olabilir. Saçlarını taramaktan vazgeçemiyorsan, sadece uç ve boy kısımlarını tarayarak yağın dağılmasını engelleyebilirsin.

3.Kirli saç fırçası kullanmak

-Kirli saç fırçası kullanmak

Saç fırçan her türlü kirliliği barındırabilir. Şekillendirme ürünlerinin kalıntıları ve toz sadece belirgin kirlerden! Tıkanmış bir saç fırçası, içerisindeki tüm kiri saçlarına aktarır. Daha yeni yıkadığın, tertemiz saçlarına kirli fırçaları sürdüğünde temiz halinden eser kalmaz! Bu nedenle fırçalarının temizliğine önem vermelisin. Saçlarını yıkadığın şampuanınla fırçalarını yıkayabilirsin.

4.Yanlış şekillendirici ürünleri kullanmak

Saçlarına uygun olmayan şekillendirici ürünleri kullanıyor olabilirsin. Şekillendirme ürünü alırken, hafif formüllü, yağlı saçlara uygun ürünleri almalısın.

Saç yağlanmasına hızlı çözüm önerimiz!

Peki saçların çabucak yağlanıyorsa, hacimsiz, sönük görünüyorsa ne yapmalısın? Saçlarının en hızlı şekilde volümlü görünmesi, ferah hissettirmesi için kuru şampuanlar ideal!

Bugün de sana bizim favori kuru şampuanımızdan bahsetmek istiyoruz. Son dönemde elimizden düşürmediğimiz L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan! Bu kuru şampuan ile anında hacimli ve ferah saçlara kolayca ulaşabiliyoruz.

Saçın yağdan arınmasını sağlarken daha yeni duştan çıkmış gibi ferah saçlara ulaşmamızı sağlıyor.5 farklı koku çeşidi var ve hepsi de çok fresh kokular. Ayrıca bu kokular oldukça da kalıcı! :)

Normalde kullandığımız diğer kuru şampuanlar saçlarımızda beyaz, pudra gibi bir kalıntı bırakıyordu. Ancak Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ın beyaz kalıntı bırakmıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?