​Saç derisi bakımı: Güzel ve sağlıklı saçlar için saç derine özen göstermelisin

​Saç derisi bakımı: Güzel ve sağlıklı saçlar için saç derine özen göstermelisin

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarımıza çok özen gösteriyoruz, güzel görünmeleri için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama unuttuğumuz, atladığımız bir nokta var; saç derimiz… Saçlarımızın uç ve boy kısımlarına yoğunlaşmaktan genelde saç derimizin sağlığını unutabiliyoruz. Ancak bakımlı ve güzel saçlara, sağlıklı bir saç derisi sayesinde ulaşabiliriz. Bu nedenle biz de saç derini korumak, özenli davranmak için neler yapman gerektiği hakkında bir rehber hazırladık. Haydi, beraber keşfedelim!

Saç derisinin saç sağlığıyla nasıl bir ilgisi var?

Saç derisi, sebum dediğimiz, saç derisinde bulunan doğal yağların dengesini sağlar. Sebum, saç tellerinin kurumasını önler ama fazla veya az üretildiğinde, kontrol sağlanamadığında da bir takım saç sorunları ortaya çıkar. Kepek, yağlanma, hassasiyet, dökülme gibi sorunlar oluşabilir.

Mutlaka saç derinin ihtiyacına özel bakımlar uygulaman gerekir. Saç derinin hangi bakıma ihtiyaç duyduğunu ve hangi ürünleri kullanman gerektiğini öğrenebilmek için ise Kérastase danışman kuaförlerinden yardım almanı öneririz.

Hangi saç derisi sorunlarına, hangi Kérastase ürününü kullanmalı?

Kuaförün sana en uygun Kérastase Spécifique ürünlerini önerecektir ancak öncesinde serileri beraber tanıyalım:

1.Kepeklenmeye meyilli yağlı veya kuru saçlar için

Saç derinde sık sık kaşıntı, kepek gibi sorunlar yaşıyorsan kepek karşıtı bakımı kuaförde yaptırıp, evde de Kérastase Spécifique Kepeğe Karşı Etkili Bakım serisini kullanmaya devam edebilirsin.

2.Saç dökülmesi sorunları için

Saç dökülmesi günümüzde çoğumuzun karşılaştığı saç sorunlarından biri. Özellikle içinde bulunduğumuz mevsim geçişlerinde saçlarımız daha çok dökülebiliyor. Kérastase Spécifique Saç Dökülmesine Karşı Etkili Bakım serisinin kuaförünün önerdiği ürünlerini kullanarak bu soruna “elveda" diyebilirsin.

3.Hassas saç derisi rahatsızlıkları için

Saç derinde kızarıklık, kuruma gibi rahatsızlıklar varsa saç derine nazikçe bakım yapacak Kérastase Spécifique Hassas Saç Derisi için Etkili Bakım serisiyle saçlarına bakım yapabilirsin.

Sağlıklı bir saç ve saç derisi için hemen bu ürünleri denemek istiyorsan sana en yakın kuaför salonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin.


Photo credit: Getty Images.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?