Kérastase Soleil serisini denedik!

Kérastase Soleil serisini denedik!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tatilde kendimizi yazın büyüsüne kaptırıyoruz ve sonrasında da sonuç kuruyan, zarar gören saçlar oluyor… Yakıcı güneş, deniz tuzu, havuz kloru derken saçlarımız biz fark etmeden zarar görebiliyor. Her yaz aynı sorunla uğraşmaktansa, hemen araştırmalarımızı yaptık ve yaz boyunca saçlarımızı koruyacak süper bir bakım bulduk: Kérastase Soleil serisi!

Bizimle beraber keşfetmeye ne dersin? :)

Kérastase Soleil serisinin saça etkileri nelerdir?

Yaz mevsiminde saçlarımızı korumamız daha da zorlaşıyor. Güneşin zararlı ışınlarından, aynı cildimiz gibi saçlarımız da etkileniyor. Özellikle tatildeyken fark etmesek de tatil dönüşü yıpranmış, kurumuş saçlarla karşılaşmamak için saçlarımızı korumamız şart.

Saçlarımıza nasıl düşkün olduğumuzu biliyorsun! :) Biz de o nedenle yaz boyunca elimizden düşürmeyeceğimiz Kérastase Soleil serisi ile tanıştık. Soleil serisi, saçları yaz mevsiminin yıpratıcı etkilerine, özellikle de güneşin zararlı ışınlarına karşı saçı koruyor.

Normalde saçlar güneş ışığına maruz kaldıkça saç kalitesi bozulur, saç dokusu pürüzlenmeye, saç rengi solmaya başlar. Soleil serisi, saçların hem güneş ışınlarından korunmasını, hem de güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Ayrıca saça nem kazandırıyor, yumuşatıp parlak olmasını sağlıyor.

Kérastase Soleil serisi kimlere uygun?

Soleil serisi, her saç tipine uygun. Aslında saçların sık sık güneşe maruz kalıyorsa, yaz tatiline gidiyorsan ya da tatilden döndüysen Soleil serisi tam sana göre diyebiliriz.

Kérastase Soleil serisi nasıl kullanılıyor?

Soleil serisinde saç banyosu, saç maskesi, durulanmayan bakım kremi ve saç bakım spreyi bulunuyor. Saç banyosu ve saç maskesi dışındaki ürünler güneşe çıkmadan önce veya sonrasında uygulanıyor.

Durulanmayan bakım kremi

Bu bakım kremi, güneş ve UV koruması ihtiyacı duyan tüm saç tipleri için uygun bu krem, güneş etkisiyle kuruyan saçları onarıyor, ışık saçan bir parlaklık veriyor. Kremi güneşe çıkmadan önce veya sonra, nemi alınmış saçlara uygulanıyor. Biz bezelye tanesi büyüklüğünde kremi saçlarımızın uç ve boylarına yoğunlaşarak uyguladık.

Saç bakım spreyi

Soleil Saç Bakım Spreyi, güneş ışınlarının saçına zarar vermesine engel olarak saçlarına uzun süreli ışıltı sağlar. Yaz aylarında nem yüksekliğinden dolayı saçlarımız daha fazla elektrikleniyor. Soleil Bakım Spreyi güneşten koruması sağlarken, saçlarımızın kabarmasına da engel oluyor. Bu spreyi de güneşe çıkmadan önce ve sonrasında, dipten uca tüm saçımıza uyguladık.

Saç banyosu

Yazın Soleil Saç Banyosu vazgeçilmez ürünlerimizden olacak! :) Hem kokusu bir harika, hem de saçlarımızı çok güzel temizlerken, yazın tüm kurutucu etkilerini engelliyor. Saçlarımızı banyoda güzelce nemlendirdikten sonra bir miktar ürünü avucumuza alıp saçlarımıza masaj yaparak uyguladık ve bol suyla duruladık. İşte bu kadar! :)

Saç maskesi

Güneş ışınlarının verdiği hasara karşı koruma kalkanımız Soleil Saç Maskesi! Saç banyosundan sonra saçlarımızdaki nemi havluyla hafifçe aldık. Sonrasında da uç ve boylara masaj yaparak maskeyi yedirdik. 3-5 dakika etki etmesini bekledikten sonra iyice duruladık. Saçlarımızdaki yumuşacık etkiye bayıldık! :)

Kérastase Soleil kullananlardan olarak yorumlarımız:

Soleil serisi yazın favorilerinden diyebiliriz! Hem saçlarımıza etkisini, hem korumasını, hem de mükemmel kokusunu çok sevdik.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?