Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!

Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçları dökülenler ve saçlarında bölgesel kellik durumu yaşayanlar artık saç simülasyonu yaptırıyorlar. Saç simülasyonu, ülkemize geldiği günden itibaren çok rağbet gördü ve hala popülerleşmeye devam ediyor. Yeni bir saç ektirme alternatifi olan bu uygulama, saç ektirme fiyatlarına göre daha uygun ve daha acısız! Saç simülasyonu, saçları dökülenler, saçları az olanlar ve bölgesel kellik yaşayanlar için uygun. Tıpkı saç ektirme tekniğinde olduğu gibi, tamamen kellik durumu olanlar için saç simülasyonu uygulamak pek mümkün değil. Bakalım, herkesin konuştuğu saç simülasyonu nedir ve nasıl yapılır?

Saç simülasyonu nedir?

Saç simülasyonu nedir?

Saç simülasyonunu en basit anlatımı ile saç dövmesi gibi düşünebilirsin. Kalıcı makyaj tekniğine benzeyen bir yöntemle yapılan saç simülasyonu, saçların daha gür ve yoğun görünmesine yardımcı oluyor. Bu uygulama, saçların az olduğu veya bölgesel olarak kellik olan bölgelere yapılır. Küçük boya efektleri kullanılarak yapılan saç simülasyonunda, dövme tekniği gibi kıl atışı tekniği uygulanır. Kişinin saç rengine uygun seçilen renklerle en doğal görünüm amaçlanıyor. Saçlarındaki boşluklar saça kalıcı makyaj tekniğiyle doldurularak sanki kendi saçınmış gibi gösteriliyor. Böylece saç simülasyonu sonrası saç derisinde illüzyon yaratılarak daha doğal, saç ekimi yaptırmış gibi bir görünüm sağlanır. 

Editörün önerisi: İleri derecede saç dökülmesi yaşayanlar, bu durumu kontrol altına almak için Vichy Dercos Technique Energisant Şampuan kullanabilirler. Kadın ve erkek tipi saç dökülmelerine uygun olan Vichy şampuan, formülündeki Aminexil sayesinde saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olur ve saç dökülmesinin azalmasını sağlar. 

Saç simülasyonu nasıl yapılır?

Saç simülasyonu nasıl yapılır?

Saç simülasyonu, altın iğnelerle özel boyaların saç derisine bırakılma işlemidir. Saç ektirme veya güzellik kliniklerinde saç pigmentasyonu, saç dövmesi ya da mikropigmentasyon isimleri ile de karşına çıkabilen saç simülasyonu uygulamasında kişinin saç derisinde alerji yaratmayacak doğal boyalar tercih edilmelidir.

Saç simülasyonu yaptırırken kullanılan ekipmanların temiz olmasına çok dikkat etmeli, kullanılan boyaların içeriğini araştırmalısın. Kafa derisine enjekte edilen bu boyalar, hassas cildinde alerji yaratabilir ve saç tellerine zarar verebilir. İleri derecede saç dökülmesi yaşayanlar, saçlarını kazıtarak saç simülasyonu uygulaması yaptırabilirler. Böylece saç köklerinin çıkış yerleri daha net olur ve saça kalıcı makyaj uygulamasında daha doğal sonuçlar ortaya çıkar. Eğer bölgesel olarak seyrelme problemi yaşıyorsan saça gölgelendirme tekniğiyle simülasyon yaptırabilirsin. Bu uygulamada saç kesilmez, var olan boşluklar doldurularak saçların daha gür görünmesi sağlanır. 

Editörün önerisi: Saçlarının daha parlak ve canlı görünmesini istiyorsan saç bakım rutinine Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni eklemelisin. Saç simülasyonu yaptırdıktan sonra herkesin gözünün saçlarında olmasını istiyorsan saçlarına ultra parlaklık ve yumuşaklık kazandıran bu kremi her banyo sonrası kullanmalısın. 

Saç simülasyonu kimlere önerilir?

Saç simülasyonu kimlere önerilir?

Saç simülasyonunu, saçları seyrekleşen ve saç dökülmesinin yeni başladığı kadın ve erkekler tarafından tercih ediliyor. Saç simülasyonu, bölgesel kellik gibi sorunların dışında FUT tekniği ile saç ektirmesi yaptıran ve yaralarını gizlemek isteyen kişiler için de uygundur. Saç simülasyonu sayesinde saç ektirme işleminin izlerini gizleyebilirsin.

Saç simülasyonu genellikle saçlarını daha gür göstermek ve saç dökülmesini gizlemek isteyenler tarafından kullanılıyor. Fakat saç simülasyonunda kullanılan dövme tekniği ve kullanılan boyalar saç köklerine zarar verebilirler. Bu nedenle saç simülasyonu yaptırmak yerine Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 saç serumunu kullanarak saçlarını gürleştirebilir ve daha yoğun gösterebilirsin. Tekrar eden veya yeni başlayan saç dökülmesine iyi gelen Vichy saç serumu, saç telinin saç derisine olan bağını güçlendirmeye yardımcı olur ve saç derisinin dayanıklılığını arttırır. Haftada ortalama 3 şişe Vichy AMINEXIL Clinical 5 serumu kullanarak saçlarının daha gür ve dayanıklı olmasını sağlayabilirsin.

Saç simülasyonu kalıcı mıdır?

Saç simülasyonu kalıcı mıdır?

Hayır, saç simülasyonu kalıcı bir etki yaratmaz. Saç simülasyonunda kullanılan doğal boyalar, belli bir zaman sonra vücuttan doğal yöntemlerle atılır. Klor, güneş faktörü ve kullanılan şampuanlara bağlı olarak saç simülasyonu genellikle 4-5 sene içinde azalarak etkisini kaybediyor. Eğer saçlarındaki gür görünümün devam etmesini istersen saç simülasyonuna rötuş yaptırabilirsin. 

Saçlarında kalıcı bir gürlük istiyorsan bunun sırrı doğru saç bakımından geçiyor. Kérastase Specifique Bain Prevention, saçların kökten uca kuvvetlenmesini sağlar ve saçların gürleşmesine, saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur. Mikro dolaşımı harekete geçirerek saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur ve anında dolgunlaştırıcı etki sağlar. Böylece koparak dökülme ve saçlarındaki yıpranmalar en aza inerek daha gür saçlara sahip olabiliyorsun. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?