Saç Sırları.com editörleri öneriyor: Soğuk havalarda kullanman gereken saç bakım ürünleri


Havalar soğumaya başladı; soğuktan çatlamış dudaklar, kuruyan eller geri döndü! Buz gibi soğuk havalardan cildimiz etkileniyor, burnumuz bile kıpkırmızı oluyor; işte aynı şekilde saçlarımız da zarar görüyor. Yani saçlarımız da bizim gibi üşüyor diyebiliriz :)

Saç Sırları.com editörleri olarak, biz de bu soğuk havalardan saçlarının zarar görmesine engel olmana yardımcı olabilecek, kışı sorunsuz atlatmanı sağlayacak ürün önerilerimizi yapmak istedik. İşte önerilerimiz!

Soğuk havalarda hangi saç bakım ürünlerini kullanmalısın?

soğuk havalarda hangi saç bakım ürününü kullanmalı

Kışın saç bakımı yalnızca banyoda şampuanlayıp, saç kremi kullanmakla bitmiyor. Saçlarımız zarar gördüğü için birazcık daha yoğun bakıma ihtiyacı oluyor. Yani kış aylarında saç bakımının hem düzenli uygulanması gerekiyor, hem de daha özenli olmak gerekiyor. Peki, hangi saç bakım ürünlerini, ne zaman kullanmalı?

1.Banyoda hangi ürünleri kullanmalı:

Banyoda hangi ürünleri kullanmalı:

Kışın saçlarımızı daha fazla ısıya maruz bıraktığımız için saçlarımız kırılganlaşabiliyor. Bu duruma engel olmak için saçlarımızdaki kırıkları onarabilecek bakımları tercih etmeliyiz. Önerimiz ise saçlarını güçlendirecek, kırıkları onaracak şampuanlar ve bakım ürünleri kullanman yönünde. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler gibi güçlü içeriklere sahip Elseve Dream Long Onarıcı Bakım serisi bizce tam senlik!

Seride şampuan, saç kremi, saç maskesi ve durulanmayan bakım kreminin yanında bir de yepyeni bir serum bulunuyor. Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum da keratin içeren formülüyle saça pürüzsüz bir düzlük veriyor. Saçlarımızdaki elektriklenmeyi önlerken saçların mükemmel düz görünmesini sağlıyor.

Bizce tüm seriyi kullanarak saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını, kırıklara karşı koruma altına alınmasını sağlayabilirsin. :)

Editörden öneri: Hava soğuk olduğunda sıcacık bir banyo ne kadar iyi geliyor değil mi? Ancak soğuk havada zarar gören saçların, bir de aşırı sıcak suya maruz kalınca iyice kuruyor! Bu nedenle saçlarını ılık suyla yıkamanı öneriyoruz.

2.Banyo sonrasında hangi ürünleri kullanmalı:

Banyo sonrasında hangi ürünleri kullanmalı:

Kışın banyo sonrasında kullandığın saç bakım ürünleri oldukça önemli. Banyoda kullandığın ürünleri durulayıp temizliyorsun ama banyo sonrası ürünleri durulamadığın için saçında kalıyor ve saç tellerini çepeçevre sarıp koruyor. Ayrıca saçlarının nemli kalmasını sağlıyor ve ısıyla şekillendirme esnasında da saçlarını koruyor.

Özellikle kışın saçlarımızı çok daha sık kuruttuğumuz için ısıdan da saçımız zarar görüyor. Hem bu ısının etkilerini en aza indirmek, hem de saçlarını beslemek için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’den yardım alabilirsin. Saçlarını kurutmadan önce saçının uç ve boylarına yoğunlaşarak uygulayabilirsin. Bu arada, saçını kolayca taramış da olursun. :)

3.Gün içinde hangi ürünleri kullanmalı:

Gün içinde hangi ürünleri kullanmalı:

Kış aylarında gün içinde saçlarımız kış aylarında yağmur, kar, rüzgâr nedeniyle elektriklenebiliyor... Saçlarına anında pürüzsüz bir görünüm vermek, hem de misler gibi kokmasını sağlamak için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum kullanabilirsin.

Saçlarını şekillendirdikten sonra son dokunuşta saçının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Böylece saçın çok daha yumuşak, parlak ve pürüzsüz olur. :)


Photo credit:istockphoto.com, gettyimages.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!