Saçlarının tüm ihtişamıyla göz alıcı görünmesini isteyenler buraya!

Saçlarının tüm ihtişamıyla göz alıcı görünmesini isteyenler buraya!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bakımlılığıyla olduğu kadar parlaklığıyla da göz dolduran saçlara ulaşmak bizler için çok önemli. Saç güzelliğimizin daim olması için en büyük yardımcılarımızdan biri de saç bakım yağları! Bakım yağları ve besleyici yağlar içeren ürünler ışıltılı saçları elde etmekte bize kolaylık sağlıyor.

Son dönemde bizim en çok dikkatimizi çeken saç bakım yağları ise Kamelya ve Marula yağları. Bu çok özel yağların saça faydalarını ve birleşimlerinden oluşan saç bakımını merak ediyorsan seni yazımızın devamına bekliyoruz! :)

Kamelya yağının saça faydaları:

Mis gibi kokusu, güzel görünümüyle çok sevdiğimiz Kamelya çiçeğinden üretilen Kamelya yağı, içeriğindeki yoğun Oleik Asit (Omega-9) ve Linoleik Asit ile birlikte saçlara yoğun parlaklık verir ve saçları besler. Bu iki içerik ile birlikte saçlara zengin bir doku katarak, saçın elektriklenmesini önler ve saçların görkemli görünümünü korumasını sağlar.

Marula yağının saça faydaları:

Marula yağı, Marula meyvesinin tohumlarının teker teker meyvesinden çıkartılıp, gün ışığında kurutulduktan sonra uzun süren doğal işlemlerle beraber ortaya çıkıyor. Doğada, iyileştirici ve besleyici özelliğiyle “süper yağ” olarak bilinen Marula Yağı, içeriğindeki yoğun temel yağ asitleri, E Vitamini, C Vitamini ve antioksidanla birlikte saçlara yoğun koruma sağlar. Saçların parlaklığını artırır, saçları yumuşatır ve ağırlaştırmadan besler.

Hangi bakımda bulunuyorlar?

Saç için ne kadar faydalı olduğunu öğrendiğine göre eminiz ki bu özel yağların hangi saç bakımında bulunduğunu da merak ediyorsundur! :) Seni fazla meraklandırmadan açıklayalım: Kérastase’ın artık bir ikon haline gelmiş saç bakım serisi Elixir Ultime’in yenilenen ürünlerinde bu yağlar bulunuyor.

Kamelya ve Marula yağlarının birleşiminden oluşan Elixir Ultime serisi, göz alıcı parlaklıkta saçları elde etmek isteyenler için bizce ideal saç bakımı! Serinin saç banyosu, saç maskesi dışında 2 saç bakım yağı da bulunuyor.

Çok amaçlı Elixir Ultime L’Huile Originale ve boyalı saçlara özel L’Huile Rose olarak 2 çeşidi bulunan bu bakım yağları, saçlara doğal bir parlaklık veriyor. Aynı zamanda saçları 230 dereceye kadar ısıya ve 96 saate kadar elektriklenmeye karşı koruyor.

Nemli ya da kuru saça uygulanabilen saç bakım yağları, hayallerini süsleyen ışıl ışıl saçlara ulaşmak için en büyük yardımcılarından olacak!

Photo credit: Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?