Saçsırları.com İnceledi: Saç Dökülmesine Karşı Kérastase Specifique Aminexil Kür


Küçüklük fotoğraflarına baktığında saçlarının ne kadar gür, ne kadar da dolgun göründüğüne şaşırıyor musun? Ama şimdi o gür görünüm yerine dökülen, seyrek, incelen saçlarla mı baş başasın… Saç dökülmesinin nedenleri arasında saç köklerinin yaşlanması da yer alabiliyor. Yani biz yaş aldıkça saç derimiz yaşlanıyor ve saç büyümesi yavaşlıyor.

Peki, ne yapmalı? Senin için, saç dökülmesini önlemek konusunda destek olabilecek bir önerimiz var! Hazır mısın?

Saç dökülmesine çözüm: Aminexil

“Nedir bu Aminexil?” dediğini duyar gibiyiz. Aminexil, saç kökünün yaşlanmasını, tıkanmasını önleyen bir moleküldür. Aminexil ile beraber her saç teli nefes alabilir ve saçın ömrü uzar. Yani saç dökülmesine ne iyi gelir sorusuna cevap olabilecek nadir maddelerden diyebiliriz.

Tüm bunların dışında Aminexil, saç dökülmesini gözle görünür oranda da azaltabiliyor. Kısacası saç dökülmesine karşı en büyük ve güçlü yardımcılarımızdan diyebiliriz. Peki, Aminexil’i nerede bulabilirsin? Bu özel madde, Kérastase Specifique Aminexil Kür’de bulunuyor.

Kérastase Specifique Aminexil Kür, 6 hafta boyunca saç derisine uygulanıyor. Diğer Specifique saç bakım ürünlerinden Bain Prevention saç banyosu ve Hydra-Apaisant saç maskesi ile beraber kullanıldığında ise oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Nasıl uygulanıyor?

İlk olarak danışman Kérastase kuaför salonlarında saç analizi yaptırarak işe başlamanı öneririz. Bu analiz yardımıyla saçlarına en uygun Specifique ürünlerini kuaförün sana önerecektir. Sonrasında da aşağıdaki rutinle bu çok özel bakım başlıyor!

İlk adım: Şampua

Specifique Bain Prevention saç banyosu saçlara, saç diplerine yoğunlaşarak uygulanıyor ve durulanıyor.

İkinci adım: Saç maskesi

Saçtaki nem havluyla alındıktan sonra saça Hydra-Apaisant saç maskesi uygulanıyor. Fırça yardımıyla saç diplerine uygulanıp, sonrasında saçın tamamına dağıtılıyor.

Üçüncü adım: Kür

Geldik en önemli aşamaya! Bu aşamada ilk önce Aminexil serumun başlığı takılıyor.

Ardından, saç derisine kür uygulanmaya başlıyor. Saç köklerine etki edebilmesi için sonrasında da saç diplerine masaj yapılıyor.

Tüm bu uygulamaları evde de yapmaya devam edebiliyorsun ve devam ettikçe de farkı görebiliyorsun :) Şimdi, hemen bu bakımı denemek istiyorsan sana en yakın kuaför salonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!