Deniyoruz: Kérastase Symbiose Serisi!

Deniyoruz: Kérastase Symbiose Serisi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kepek problemi hemen hemen herkesin, hayatının bir döneminde karşılaştığı başlıca saç sorunlarından biri. Saç derimiz kendisini yenileyebilmek için sık sık, özellikle de mevsim geçişlerinde pul pul dökülebilir. Ancak bu pul pul dökülmeler çok uzun süre boyunca devam ediyorsa ve kepek artık gözle görülür oranda arttıysa bir an önce hareket geçmek gerekir.

Peki ne yapmak gerekir? Hangi kepek şampuanını, nasıl kullanmak gerekir? İşte bu sorular aklımızı kurcalarken, kepek sorununa sahip Saç Sırları.com editörleri olarak, kuaförümüz sayesinde yepyeni bir bakım keşfettik! Şimdi, Kérastase Symbiose serisini bizimle beraber keşfetmeye var mısın?

Kérastase Symbiose Nedir?

kerastase symbiose

Uzmanlardan, kuaförlerden ve bilim adamlarından oluşan bir ekiple Kérastase, her türden kepek için yeni formüller ve içerikler keşfediyor. Bu kez de yeni Symbiose bakım serisi ile hücresel kepek önleyici lüks saç bakımını bizlere sundu!

Lüks bakımla birlikte uzun vadeli etki sunan Kérastase Symbiose, saçları parlak ve nemli bırakırken saç derisi yatıştırıcı formüllerle saça bakım sağlıyor. Saçı temizlemek, beslemek için banyo ve bakım ürünlerinin yanı sıra saç derisi peelingi ve serum ürünleriyle de saç derisine kepek bakımı yapıyor.

Kérastase Symbiose’un Saça Faydaları Nelerdir?

kerastase symbiose önce sonra

•            Kepek görünümünü anında ortadan kaldırıyor*

•            Kadınların %92’si saç derisinin derinden arındığını belirtiyor*

•            7 haftaya kadar kepeğe karşı koruma sağlıyor**

•            +Yüzde 97 nem kazandırıyor***

•            2 kat daha parlaklık*** sağlıyor

Kérastase Symbiose’un İçerisinde Neler Var?

Kérastase Symbiose serisinin içeriğinde Biyoafinite biliminden güç alan ve en iyi cilt bakımı aktifleri yer alıyor. Seride Pirokton Olamin, Salisilik Asit ve Bifidus içerikleri bulunuyor.

  • Cilt bakımında da sıklıkla kullanılan Salisilik Asit, saç derisindeki ölü hücreleri temizliyor ve saç derisinin nefes almasını sağlıyor.
  • Kepeğin yeniden oluşmasına engel olmaya yardımcı olan Bifidus, aynı zamanda saç tellerinin nemlenmesine de destek oluyor.
  • Pirokton Olamin de bakterileri ortadan kaldırmaya destek olarak hücre yenilenmesine yardımcı olur.

Kérastase Symbiose Kimler için Uygun?

Kérastase Symbiose, kepek problemi yaşayan herkesin ihtiyacına yanıt veren, kepek önleyici bakım serisidir. Bu sayede kepek sorunu yaşayanların kullanımına uygun bir bakımdır. Serideki ürünlerden kullanman gerekenleri belirlemek için uzman kuaföründen destek alabilirsin.

Kérastase Symbiose Serisini Tanıyalım:

kerastase symbiose kimlere uygun

Symbiose bakımında gece ve gündüz ikilisi de dahil olmak üzere 6 üründen oluşan lüks hücresel bakım kepek önleyici bakım ürünü bulunuyor.

1.Kérastase Symbiose Micro-Peeling Cellulaire

Kérastase Symbiose Micro-Peeling Cellulaire

%1,9 salisilik asit ile kepeğe eğilimli hassas saç derisini arındıran hücresel bakımdır.

2. Kérastase Symbiose Bain Pureté Anti-Pelliculaire

Pirokton olamin + salisilik asit içeren, kepeğe eğilimli yağlı ve hassas saç derisi için arındırıcı kepek önleyici hücresel şampuandır.

3.Kérastase Symbiose Bain Crème Anti-Pelliculaire

Kérastase Symbiose Bain Crème Anti-Pelliculaire

Pirokton olamin + salisilik asit içeren, kepeğe eğilimli kuru ve hassas saç derisi için nemlendirici kepek önleyici hücresel şampuandır.

4.Kérastase Symbiose Fondant Apaisant Essentiel

Kérastase Symbiose Masque Revitalisant Essentiel

Salisilik asit + bifidus içeren, hassas saç derisi ve kepeğe eğilimli saçlar için düğüm açıcı ve yatıştırıcı hücresel saç kremidir.

5.Kérastase Symbiose Masque Revitalisant Essentiel

Salisilik asit + skualen içeren, kepeğe eğilimli yıpranmış saçlar için yoğun canlandırıcı saç maskesidir.

6.Kérastase Symbiose Sérum Cellulaire Nuit Anti-Pelliculaire Intensif

Kérastase Symbiose Sérum Cellulaire Nuit Anti-Pelliculaire Intensif

Pirokton olamin + salisilik asit + bifidus içeren, kepeğe eğilimli tüm saç derileri için yoğun hücresel kepek önleyici gece serumudur.

Kérastase Symbiose Nasıl Uygulanır?

kerastase symbiose nasıl kullanılır

İlk adım: Peeling

Kérastase Symbiose Micro-Peeling Cellulaire, saç derisine peeling için uygulanıyor. Saç derisine uygulayıp su ile biraz ıslatıyoruz ve ardından masaj yapıp iyice duruluyoruz. Sonrasında da saç banyosu adımına geçiyoruz.

İkinci adım: Banyo

Symbiose serisinde 2 saç banyosu yer alıyor. Bunlardan ilki arındırıcı özelliğe sahip Bain Pureté Anti-Pelliculaire, diğeri ise nemlendirici özelliğe sahip Bain Crème Anti-Pelliculaire. Yağlı saç derisine ya da ince telli saçlara sahipsen Bain Pureté Anti-Pelliculaire, kalın telli saçlara veya kuru saç derisine sahipsen de Bain Crème Anti-Pelliculaire kullanmanı öneririz.

Saç banyosunu uygularken de öncelikle bir miktar ürünü nemli saça uygulayıp köpürtüyoruz. Masaj yaparak saçlarımıza 3-4 dakika boyunca uyguluyoruz ve ardından iyice duruluyoruz.

Üçüncü adım: Bakım

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kérastase Symbiose kepek önleyici bakım sağlarken saç tellerine de bakım yapıp nemlendiriyor. Serinin saç kremi Fondant Apaisant Essentiel ve saç bakım maskesi Masque Revitalisant Essentiel de işte bu bakım adımını oluşturuyor. Yağlı saç derisi ve kalın telli saçlara Masque Revitalisant Essentiel, kuru saç derisi ve ince telli saçlara Fondant Apaisant Essentiel öneriliyor.

Fondant Apaisant Essentiel, temizlenmiş saç derisine ve tüm saça uygulanıyor. 2-3 dakika kadar bekledikten sonra saçlar durulanıyor. Masque Revitalisant Essentiel de temiz ve havluyla nemi alınmış saçların uç ve boylarına uygulanıyor, 3 ila 5 dakika bekletip durulanıyor.

Dördüncü adım: Gece Serumu

Artık cildimize nasıl gece bakımı yapıyorsak saçlarımıza da gece bakımı yapıyoruz! Kérastase Symbiose Sérum Cellulaire Nuit Anti-Pelliculaire Intensif, 4 haftalık bir süre boyunca, yatmadan önce haftada en az 3 kez kullanılıyor. Kuru veya havluyla nemi alınmış saç derisine bölüm bölüm 4 doz şeklinde uygulanıyor (1 doz = işarete kadar 1 pipet). Sonrasında durulanmıyor, gece boyunca saçta kalması sağlanıyor.

Kérastase Symbiose Yorumları:

kerastase symbiose şampuan

Kepeğe sahip SaçSırları.com editörleri olarak “Bu kepek nasıl giderilir?” diye kendimize sık sık sorar olmuştuk... Kuaförümüzün de tavsiyesiyle başladığımız Kérastase Symbiose serisi, kullanmaya başladığımız günden beri kepek karşıtı bakım konusunda favorilerimizden oldu!

Genelde kepek karşıtı bakımların çoğu saçlarımızı kurutup bakımsızlaştırırdı. Ancak Kérastase Symbiose, hem kepek sorunumuza etki ediyor hem de saç tellerimize bakım yapıp saçlarımızın nemlenmesini sağlıyor. O lüks bakım deneyimi, tüm ürünlerin muhteşem kokusu, benzersiz dokuları ise gerçekten harika!

Kepek sorunu yaşayanlar için bizce Symbiose serisine bir şans vermeliler!

* Micro-Peeling Cellulaire üzerinde tüketici testi

** Bain Pureté, Bain Crème veya Sérum Cellulaire ile ilgili klinik çalışma

*** Masque Revitalisant Essentiel üzerinde instrumental test

**** Klinik çalışma, kişisel değerlendirme, 4 haftalık kullanım

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?