Nar Çekirdeği Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Nar Çekirdeği Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Narın faydalarını say say bitiremeyiz. Nar çekirdeği yağının faydalarının son yıllarda keşfedilmesiyle birlikte nar çekirdeği yağına da artık yoğun ilgi görülmeye başlandı. Nar çekirdeği yağı ile yapılan saç bakımları sayesinde saçların daha bakımlı ve canlı görünebilir. Peki, nar çekirdeği yağı saçlara nasıl uygulanır?

Güçlü antioksidan kaynağı olan narın faydalarını saçlarına yansıtmak ve daha güçlü saçlara sahip olmak için nar çekirdeği yağı ile tanışmanı öneririz. Nar yağının saça faydaları ve nasıl kullanıldığını makalemizin devamında bulabilirsin.

Nar Çekirdeği Yağı Nedir?

nar çekirdeği yağı nedir

Nar çekirdeği punisik asit, oleik asit, linoleik asit, palmitik asit ve stearik asitler içeren zengin bir yağa sahiptir. Saç bakımında da aktif olarak kullanılan bu yağın formülündeki B, C, E, K vitaminleri ve kalsiyum sayesinde saç tellerini güçlendirdiği tahmin ediliyor.

Nar çekirdeğinden elde edilen yağın içindeki Omega 9 yani oleik asit sayesinde saçların daha sağlıklı uzar ve parlak görünür. Birçok saç bakım ürünün içeriğinde bulunan nar çekirdeği yağını dilersen sen de saç bakımında kullanmaya başlayabilirsin.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?

nar çekirdeği yağının faydaları
 • Formülündeki değerli asitler sayesinde saçların daha güçlü uzar.
 • Nar çekirdeği yağının içeriğindeki Omega 9, saçlarını canlandırır.
 • Formülündeki oleik asit sayesinde saç tellerin yenilenir.
 • Pusinik aside, saçlarının onarılmasına ve kırıkların azalmasına yardımcı olur.
 • Nar çekirdeği yağının içeriğindeki E vitamini saçları nemlendirir ve daha güçlü gösterir.
 • C vitamini, saç derisine bakım yapar, kan dolaşımını hızlandırır ve saç derisi sorunlarına iyi gelir.
 • Nar çekirdeği yağı saçları ağırlaştırmadığı için her saç tipinde kullanılabilir.
 • Stres, düzensiz beslenme ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlerden saçlarını korur.
 • Saç diplerine nar çekirdeği yağı sürmek sebum oranını dengeler ve saç köklerinin arınmasına yardımcı olur.

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

nar çekirdeği yağı nasıl kullanılır
 • Maske yapabilirsin

Nar çekirdeği yağını saçlarına sürmenin birçok farklı yolu vardır. Sıcak bakım yağı ile maske yapmak için 5-7 damla nar çekirdeği yağını, bir kaşık hindistan cevizi yağı ile karıştır. Bu karışımını belmari usulu ısıtarak nemli saçlarına uygula. Saç maskesinin iyice nufüz etmesi için saçlarını sıcak havluya sararak beklemelisin. 25 dakika sonunda saçlarını ılık suyla durula. Nar çekirdeği yağı maskesi, saç tellerini onarır ve parlak görünmesini sağlar.

 • Şampuanına ekleyebilirsin

Nar çekirdeği yağını saçlarına uygulamanın bir diğer yolu ise şampuanına eklemek. Şampuanın içine 10 damla kadar nar çekirdeği yağı damlat ve karıştır. Her banyoda saçlarını bol su ile temizleyerek nar çekirdeği yağını saçlarından arındırmayı unutma.

 • Saç boylarına sürebilirsin

Nar çekirdeği yağını direkt saçlarına da sürebilirsin. Saç boylarına ve uçlarına haftada bir kere 5 damla nar çekirdeği yağı sürebilirsin. Bu değerli yağı kuru veya nemli saçlarına uygula. Saçlarına ekstra parlaklık kazandırır. Durulama gerektirmez.

Nar Çekirdeği Yağı Yıpranmış Saçı Onarır Mı?

nar çekirdeği yağı yıpranmış saçı onarır mı

Nar çekirdeği yağı saçlarına bakım yapmana yardımcı olur. Fakat saçlarını onarmak ve yıpranmış saçlarının daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmak için yeterli bir içerik denilemez. Nar çekirdeği yağı ile birlikte saçlarına iyi gelen şampuan, saç kremi ve maskesini de bakım rutinine eklemelisin. Saçlarını onaran ve keratin içeren şampuanlar saçlarının onarılmasına daha iyi gelecektir.

Nar Çekirdeği Yağı Saça Hacim Verir Mi?

nar çekirdeği yağı saça hacim verir mi

Nar çekirdeği yağının faydalarının başında saça parlaklık ve güç kazandırması geliyor. Yağ içerikleri saça hacim veya dolgunluk kazandırmaz. Hacim için saç bakım önerileri genellikle kremler ve şampuanlardan oluşuyor. Saçlarını hacimli göstermek için neler yapman gerektiğini buraya tıklayarak öğrenebilirsin.

Nar Çekirdeği Yağı Kullananların Yorumları:

Nar Çekirdeği Yağı Kullananlar

Yıpranmış saç bakımı için nar çekirdeği yağı kullanmaya başladık. Nar çekirdeği yağı kullandıktan sonra saçlarımız daha parlak ve canlı görünmeye başladı. Fakat nar çekirdeği yağı tek başına saçlarımızı onarmaya ve hacim kazandırmaya yetmedi. Nar çekirdeği yağının asıl amacı saçlara canlılık kazandırmak ve saç tellerine bakım yapmaktır. Bu nedenle yıpranmış saçlar için bakıma ihtiyacın varsa seni keratin veya hyaluronik asit içeren ürünlerle tanışmanı tavsiye ederiz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?