Sertleşen saçlarını nasıl yumuşatabilirsin?

Sertleşen saçlarını nasıl yumuşatabilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlar neden sertleşir? Aslında bu sorunun pek çok cevabı var. Mevsim geçişleri, saçların fazla kimyasal işleme maruz kalması, ısıl işlem, yanlış saç bakım rutini gibi pek çok etken, saçların zamanla yıpranmasına neden olur. Yıpranan saç ise nemini kaybeder ve saçlarda kuruluk ve sertlik başlar. Bu da maalesef ki saç sağlığını etkileyen en mühim şeylerden biridir. Saçsırları.com editörleri olarak biz de bu makalede sertleşen saç sorununu ele aldık. “Sert saç nasıl yumuşatılır?” merak ediyorsan, bakım önerilerimizi aşağıda bulabilirsin. Keyifli okumalar!

Saç Yıkama Rutinini Gün Aşırı Uygula


Her gün yıkanan saçın, sebum dengesini yitirdiğini ve kuruluk problemine yol açtığını biliyor muydun? Saç derimiz, kendiliğinden yağ üretir. Bu yağ hem saç derisinin hem de saç kıllarının beslenmesini sağlar ve saçlarda kuruluğun ve dolayısıyla da yıpranmanın önüne geçer. Her gün saç yıkamak, bu yağın kaybolmasına neden olduğu için saçlarda kuruluk başlar. Bizim önerimiz, kuru saç derisine sahipsen saçlarını her gün değil, gün aşırı yıkamaya özen göstermen yönünde.
Editörün önerisi: Sert ve kuru saç için bakım önerimiz, L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Bakım Şampuanı. İçerisinde saç sağlığına faydalı olduğunu bildiğimiz Keratin XS onarıcı konsantre, aminoasit ve seramid yer alan bu şampuana biz bayılıyoruz. Yıpranmış saçın 5 problemine 1 çözüm üreten bu ürün, saçımıza direnç, canlılık, yapılandırma, parlaklık ve tabii ki yumuşaklık kazandırdı. Kuru ve sert saçlarımızı anında yumuşatan bu formüle sen de kesinlikle bir şans vermelisin.

Sıcak Sudan Uzak Dur


Duş alırken nasıl bir suda yıkanmayı tercih ediyorsun? Sıcak suyla saç yıkamak, saçın nemini kaybetmesine neden olur. Nemsiz saç, kurur ve sertleşir. Bu nedenle uzmanların ve tabii ki bizim de önerimiz, saçlarını ılık su hatta soğuğa yakın bir ılık suda yıkaman yönünde. Bu sayede saçların çok daha canlı, parlak ve yumuşak olacak.

Nem Takviyesi Uygula


Sertleşen saçlarının neme ihtiyacı vardır. Bu nedenle saç bakımın için kullandığın ürünlerin nem destekli olmasına dikkat etmelisin. Her saç yıkamasında saç kremi kullanmalısın. Ayrıca haftada bir veya iki kere de saç bakım maskesi kullanmanı öneriyoruz.
Editörün Önerisi: Sert saçların nemini kazandırmaya yardımcı saç kremi ve saç maskesi önerimiz ise yine L’Oréal Elseve’in yıpranmış saçlar için olan serisi oluyor. Bu seri, içerisinde Keratin XS onarıcı konsantre, aminoasit ve seramid aktif bileşenlerini barındırıyor. Yıpranmış saçların 5 problemine 1 çözüm üreten bu seriyi biz de merak edip hemen denedik. Kuru, yıpranmış ve sert saçlarımıza mükemmel bir bakım uygulayan seriden oldukça memnun kaldık. Seride yer alan Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Bakım Kremi, içerisinde %10 oranında Keratin XS onarıcı konsantre barındırıyor. Şampuan sonrası saçlarımızda ipeksi bir yumuşaklık bırakan ürünün, düzenli kullanımda ise saçlarımızın uçlarındaki kırık ve yıpranmaları onardığını gözlemledik.
Diğer taraftan yine aynı seride yer alan Elseve Komple Onarıcı 5 Yapılandırıcı Maske’yi de denedik ve harika sonuçlar elde ettik. İçerisinde %10 oranında Keratin XS içeren onarıcı konsantre bulunun bu maske, yalnızca ilk kullanımda bile saçlarımızı canlandırıp, dokusunu yumuşattı. Bu saç maskesini her hafta düzenli bir şekilde kullandığımızda ise parlak bir görünüme kavuştuğunu gördük. Çevremizden öyle güzel etkiler almaya başladık ki herkes saç sırrımızı sordu. Biz de bu mucize seriden seni haberdar etmek istedik. Saçlarını daha yumuşak bir dokuya kavuşturmak için bu serideki saç kremi ve saç maskesini de denemeni tavsiye ediyoruz. Bize güven, sonuçtan pişman olmayacaksın!

Saç Bakım Yağı Kullan


Saçlarını daha kısa sürede yumuşatmak için, saç bakım yağlarını mutlaka denemelisin. Saçlarını parlatan, yumuşatan ve elektriklenmesini önleyen bu yağlar, saçının ihtiyacı olan bakımı sağlayacaktır. Ayrıca saç boylarına ve ucuna süreceğin bu yağları durulamana gerek yok.

Saçlarını Yüksek Isıdan Koru

Yüksek ısı, saçlarının kurumasına ve sertleşmesine neden olabilir. Bu nedenle saçlarını bu gibi ısıl işlemlerden koruman önem taşıyor. Saçlarının fön ve maşa gibi işlemlerden sonra kuruyup, yıpranmasını önlemek için saç koruyucu kremlere yönelebilirsin.

Editörün Önerisi: Elseve Komple Onarıcı 5 S.O.S Koruyucu-Kurtarıcı Bakım Kremi kullanarak saçlarını yüksek ısıdan koruyabilirsin. Elseve’in komple onarıcı 5 serisi içerisinde yer alan bu koruyucu saç kremi, saçları 230°C ısıya karşı koruyor. Üstelik içerisindeki Keratin XS içeren %8 oranında onarıcı konsantre, aminosit ve seramid ile saçlarda %98 onarım sağlıyor. Bizim, saçlarımıza ısıl işlem öncesi kullanmayı çok sevdiğimiz bu saç kremi bizce tam sana göre!

Geniş Dişli Taraklara Yönel


Son olarak sert saçlarını yumuşatabilmen için tarak seçimine de dikkat etmeni öneriyoruz. Sık dişli taraklar kullanman, saçlarının yıpranmasına neden olacaktır. Yıpranmanın sertliği de beraberinde getireceğini unutmamalısın. Bu yüzden saçlarını tararken geniş dişli tarak kullanman ve saçlarını uçlardan itibaren taramaya başlaman önem arz ediyor. Bu sayede saçların çok daha ipeksi bir dokunuşa sahip olacaktır, bizden söylemesi!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?