Saçları hacimli göstermek için ne yapmalı?

Saçları hacimli göstermek için ne yapmalı?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Birçoğumuz hacimli saçlarımızla göz kamaştırmak istesek de, genellikle gün içinde saçlarımızın sönüp, ağırlaşmasına maruz kalıyoruz… Özellikle de saçların çabucak yağlanıyorsa mutlaka saçlarının ağırlaşmasına engel olacak ürünlerden faydalanmalısın. 

Biz de hem bu ürünleri hem de sana özel saç hilelerini derledik. Bizce bu önerilerimizi kaydetmelisin! :)

1.Kuru şampuan en büyük yardımcımız!

Saçları çabucak yağlananlar, ağırlaşanlar olarak kuru şampuanlar en büyük yardımcılarımız! Tabii favori bir kuru şampuanımız da var; L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan.

Normalde diğer kuru şampuanları saçımıza uyguladığımızda beyaz kalıntılar bırakabiliyor. Magic Shampoo ise adı üzerinde tam bir görünmez kuru şampuan! Saçlara uygulandıktan sonra kalıntı bırakmıyor. 

Magic Shampoo’yu saç diplerinden 30 cm uzaklıktan uygula ve hazırsın! Anında duştan yeni çıkmış gibi ferah ve hacimli saçlara ulaşabilirsin!

2.Hacim verici şampuan ve saç kremleri kullan

Saç bakım ürünlerini mutlaka saç tipine ve saç problemine yönelik seçmelisin. Eğer sönük ve çabuk yağlanan saçların varsa mutlaka saçlarını yağdan arındıracak şampuan ve saç kremlerini kullanmalısın. Bu, hacimli saçlara kavuşma yolunda attığın en önemli adımlardan biri olacak.

3. Hacim veren saç spreyinden yardım al

Saçlarını şekillendirirken kullanacağın hacim veren saç spreyi daha hacimli saç görünümü elde etme yolundaki en büyük yardımcın olacak! Saçlarına hacimli bir görünüm vermek, hem de yağdan arındırmak için yukarıda da bahsettiğimiz Magic Shampoo’yu kullanabilirsin!

4. Saçlarını öne atarak saç diplerini parmaklarınla havalandır

En basit yöntem, ama bir o kadar da etkili! Gün içinde saçlarının sönmeye başladığını düşündüğün anda öne eğ ve parmakların yardımıyla saç diplerini karıştırarak havalandır, saçlarını bir anda geri at. Hatta saç diplerini havalandırırken Magic Shampoo’yu da diplerine doğru uygulayabilirsin.

5.Saç ayrımını değiştir

Hep aynı saç ayrımını kullanmak, özellikle de her ne kadar trend de olsa saçlarını ortadan ayırmak saçlarının hacimsiz görünmesine neden olabilir. Bu duruma engel olabilmek için sık sık saç ayrımını değiştirmelisin.

6.Krepeyi dene

Her gün krepe yapmak saçların için oldukça yıpratıcı olacaktır ama özel günlerde, hacim gerektiren saç modellerini tercih ettiğinde krepe tekniğini de deneyebilirsin. Krepenin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

7.Topuz yapıp uyu

Akşam banyo sonrasında saçlarını kurut. Ardından saçların hafif nemliyken tepede tüm saçını topuz yapıp uyu. Bu şekilde gece boyunca saçların diplerden itibaren hacim kazanarak kurumuş olacak. Sabah uyandığında saçını açınca ortaya çıkan hacimli görünümü çok seveceksin! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?