​Saçların incelmeye ve kopmaya mı başladı? İşte nedenleri!


İnce telli saç ve incelmeye başlamış saç arasında oldukça büyük bir fark vardır çünkü ince telli saç doğuştan gelir, incelmeye başlayan saç ise farklı nedenlere bağlıdır. İncelmeye başlayan saçlar bir süre sonra kopmaya, dökülmeye başlar. Eğer bu durum sana bir yerden tanıdık geliyorsa, seni yazımızın devamına alalım!

Saçlarım neden inceliyor?

1.Beslenme alışkanlıkları

Son günlerde beslenme düzenini gözden geçirdin mi? Dengeli beslenme sadece vücudun için değil, saç sağlığın için de oldukça önem taşıyor. Hızla kilo verdiren diyetler, sağlıksız beslenme nedeniyle saç büyüme döngün de sekteye uğrar ve saçların incelip dökülmeye başlayabilir. Bu nedenle yediklerine oldukça dikkat etmeli, bol vitaminli sebze ve meyveler tüketmelisin.

2.Yaş

Yaş aldıkça vücudumuzun kendini onarma süreci de yavaşlar. Aynı şekilde bu durum saçlar için de geçerlidir. Eskiden saçlarının ne kadar da gür olduğunu düşün! Şimdi hiçte öyle değil değil mi? İşte bunun nedeni yaşının ilerliyor olması olabilir. Saçların bir süre sonra döküldükçe yenilenemez ve saç büyüme hızın düşer.

3.Stres

Her sağlık sorununda olduğu gibi saç incelmesinde, dökülmesinde de stres faktörünü göz önünde bulundurmak gerekir. Çok stresli olduğun dönemlerde saç tellerin büyüme evresindeyken güçsüzleşebilir ve dökülebilir.

Ne yapmalı?

Saçların sürekli inceliyor, inceldikçe de dökülüyorsa bu soruna artık bir el atmanın zamanı gelmiş de geçiyor demektir! Sorunun kaynağını bulduktan sonra sana düşen saçlarını güçlendirecek, eski gücüne geri kavuşturarak düzenli bir bakım uygulamak.

Photo credit: Fotolia

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!