​Saçlarını daha hızlı kurutmak için 5 ipucu


Duştan çıktıktan sonra saçlarını kurutmaya sen de üşeniyor musun? Saçlarını kurutmak bazen işkenceye dönüşebiliyor. Saatlerce ayakta beklerken, pes edip saçların ıslak ıslak uyuduğun eminiz çok olmuştur. İşte şimdi senin içi harika bir haberimiz var! Sana saçlarını daha hızlı kurutabilmek için 5 ipucu veriyoruz. Duştan çıktıktan sonra alışkanlıklarını değiştirdiğinde, saçlarının çok çabuk kuruduğunu fark edeceksin.

rnrn

1- Saç kremi ve tarak ikilisi

rnrn

Saç kremi kullanmanın, saçları daha hızlı kuruttuğunu biliyor muydun? Saç kremi sadece saçlarını yumuşatmıyor, saçlarının daha hızlı kurumasını sağlıyor. Saç kremini uygularken, geniş dişli tarakla saçlarını taramanı tavsiye ediyoruz. Böylece saç kremini eşit bir şekilde bütün saç tellerine yayabilirsin.

rnrn

2-Mikro-fiber havlu

rnrn

Klasik havluyla saçlarını kurutmaya çalışmak, saçların için bir cinayet! Saçlarının nemini mikro-fiber havlu ile almalısın. İster havluyu başına sar bekle, istersen de nemini aldıktan sonra kurut, seçim sana kalmış. Eğer kıvırcık saçlara sahipsen işte senin için başka bir ipucumuz daha var!

rnrn

3- T-shirt kullan

rnrn

Kıvırcık saçlı kadınların en büyük kabusu, duştan çıktıktan sonra kabaran ve şekilsiz buklelerle uğraşmak zorunda kalmaktır. Doğal ve elektriklenmeyen dalgalara kavuşmak için, duştan çıktıktan sonra saçlarına bukle belirginleştirici köpüğünü sür. Daha sonra pamuklu bir t-shirte sar ve 5-10 dakika bu şekilde bekle. Saçlarını açtıktan sonra başını önce/arkaya salla ve belirgin buklelerinin keyfini çıkar!

rnrn

4- Sabah rutini

rnrn

Duştan çıktıktan sonra saçlarını hemen kurutmaya kalkışma! Onun yerine saçlarını mikro-fiber havluya sar ve sabah rutinine devam et. Kahvaltını edebilirsin, makyaj yapabilirsin… Seçim tamamen sana kalmış. Son olarak saçlarını kurut, böylece daha çok zaman kazanırsın.

rnrn

5- Saç kurutma makinasının ısısını düşür

rnrn

Saç kurutma makinası ne kasar sıcak üflerse o kadar hızlı kurutmuyor. Yüksek ısı, saçlarının zarar görmesine neden olur. Bu sebeple saçlarını orta ısılarda kurutmalısın. Eğer fön çekmek istiyorsan, yüksek ısıları tercih edebilirsin ama saçlarına ısı koruyucu spreyini sıkmayı unutmamalısın.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!