Gece bakımı trendi: Saç bakımını artık gece yapıyoruz!

Gece bakımı trendi: Saç bakımını artık gece yapıyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Biz uyurken vücudumuz kendini onarmaya başlıyor. Bu nedenle gece, güzellik bakımlarından en yoğun faydayı almak, kullandığımız ürünlerin harikalar yaratmasını sağlamak için en iyi zaman! Yatmadan önce cilt serumu sürüp, ertesi gün taptaze bir ciltle yeni güne uyanmak gibisi yok! :)

Aslında cildimiz gibi saçlarımızın da gece bakımına ihtiyacı var. Şimdi ise saç bakımında yepyeni bir trend var: gece saç bakımı trendi! Bu trendle ilk tanışanlardan olmak isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Gece saç bakımı trendi

Gece saç bakımı aslında hepimizin bildiği bir bakım rutini ancak son dönemde popülerliğini arttırmaya başladı. Bu trendde, aynı cildimize gece uykudan önce uyguladığımız kremler, serumlar gibi saçlarımıza da serum uyguluyoruz ve sabah harika saçlarla uyanıyoruz!

Saçlarına hep imrenerek baktığımız (kabul edelim çoğu zaman kıskanarak! :)) ünü yıldızların, modellerin saç bakım sırlarından biri de saçlarına gece bakım yapmaları. Hatta sana bu ünlülerden birinin kim olduğunu da söyleyebiliriz! Duyduğumuz kadarıyla ünlü model Emily Ratajkowski, gece saçlarına serum uygulayıp uyuyormuş. Hangi serumu kullandığını ise yazımızın devamında açıklayacağız!

Gece saç bakımının faydaları nelerdir?

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, vücudumuz kendini gece boyunca yenilediği için saçlarına gece yatmadan önce bakım yaptığında, uyguladığın serum saçlarına daha derinlemesine etki eder. Böylece saç serumundan en yüksek faydayı almış olursun. Saçların sağlıkla ışıldar, yumuşacık olur!

Sabah uyandığında saçın genelde elektriklenmiş, kabarmış mı oluyor? Saçların gece boyunca yastığın değiyor ve tüm saçın birbirine dolanıp karışıyor. Sabah uyanınca da maalesef “kötü saç gününe” uyanmış oluyorsun… Gece saçlarına serum uygulayıp, saçlarını toplayıp uyusan böyle sorunlarla karşılaşmazsın.

Gece hoş kokular içerisinde uyumak sence de çok rahatlatıcı olmuyor mu? Saçlarına uyguladığın serumlar hoş kokulara sahipse, bu güzel kokularla beraber uyumak gevşemene ve daha mutlu bir uyku çekmene yardımcı olacaktır. :)

Gece saç bakımı hangi ürünlerle yapılır?

Son günlerde favorilerimizden olan ve Emily Ratajkowski’nin de favorisi olduğunu öğrendiğimiz süper bir gece saç bakım serumu var: Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum! Bu gece serumu kuru saça sahip her saç tipine uygun.

Gece boyunca nemini kaybeden saçlara, E vitamini de dahil 5 vitamin içeren formülüyle bakım yapıyor. Tam 8 saat boyunca saçın nemi %100 hapsetmesini sağlıyor. Ancak yapısı hafif olduğu için bu kadar yoğun şekilde saçı beslerken saçı ağırlaştırmıyor. Jel krem yapısı saçı ağırlaştırmadan besliyor, nemlendiriyor.

Saçlar gece boyunca neme doyduğu için sabah uyandığında saçlarını daha kolay tarayabiliyorsun, daha rahat şekillendirebiliyorsun ve saçların kabarmıyor, elektriklenmiyor.

Gece saç serumunu nasıl kullanabilirsin?

Peki gece saç serumu nasıl kullanılır? Saçlarının uzunluğuna ve gürlüğüne göre, Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum’u 2-4 pompa kadar saçının boy ve uçlarına uygulayabilirsin. Hem kuru, hem de ıslak saçlarına uygulayabiliyorsun. Eğer saçların ıslakken uygulayacaksan saçındaki nemi havluyla aldığından emin olmanı öneririz.

Gece yatmadan önce kullandığında uyguladıktan sonra saçlarını gevşek şekilde toplamanı öneririz. Sabah uyandığında da eğer ihtiyacın varsa yeniden uygulayabilirsin. İşte bu kadar! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?