Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu

Güzel saçlara sahip olmak için bilmen gereken 10 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Herkes güzel saçlara sahip olmak ister! Peki bunun için neler yapıyorsun? Güzel saçlara sahip olmak için günlük saç bakımında dikkat etmen gereken 10 ipucunu anlatıyoruz. Saçlarının daha pürüzsüz, parlak ve canlı görünmesi imkansız değil! Güzel saçlara sahip olmana yardımcı olacak ve saç güzelliğini ön plana çıkarak ipuçlarını saç bakım rutinine uygulamalısın.

1- Saçlarını güneşten korumalısın

1- Saçlarını güneşten korumalısın

UVA ve UVB ışınları saçlarının kurumasına ve saç renginin daha soluk görünmesine yol açabiliyor. Saçlarını güneşten koruyarak güzel saçlarının ömrünü uzatabilirsin. Peki saçlarını nasıl güneşten koruyacaksın? Saçlarını güneşin zararlı ışınların korumak için yaz aylarında geniş şapkalar takabilirsin. Saçlarını örmek, topuz yapmak veya burgulu at kuyruğu yapmak da güneşten korunmana yardımcı olacak. Yaz aylarında sık sık saçlarını nemlendirmek, bakım kremi sürmek ve fön kullanmamak da güneşin zararlarını azaltacaktır.

2- Saç maskesi kullan

2- Saç maskesi kullan

Saçlarının daha güzel görünmesi için yoğun nem maskelerini sık sık kullanmalısın. Unutma, nemli saçlar her zaman daha parlak ve hacimli görünürler. Saç maskesini ihtiyacına göre haftada 2-3 kere kullanabilirsin. Boyalı saçlara sahipsen saç rengini koruyan ve boyalı saça bakım yapan maskeleri tercih etmelisin. Saç maskesinin etkisini arttırmak için maske sürdükten sonra saçlarını sıcak havluya sarıp birkaç dakika bekle.

3- Saça özel bakım yapan ürünleri kullan

elseve dream long wonder water

Saçlarının güzel, yumuşacık ve pürüzsüz görünmesi için her banyoda şampuandan sonra saç kremi kullanmalısın. Saç kremi kullanmak saçlarının daha kolay taranmasını ve kolay şekil almasını sağlar.

Bizim her banyoda kullandığımız L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu, sadece 8 saniyede daha yumuşak, daha parlak ve 10 kat daha pürüzsüz* saçlara kavuşmanı sağlar. İçerdiği yenilikçi Lamellar teknolojisi sayesinde saç yüzeyini yapılandırır. Anında kolay tarama sağlar. Silikon içermediği için saçları ağırlaştırmaz.

Wonder Water Mucizevi Bakım Suyu, uzun ve yıpranmış saçların hasar almış bölgelerini hedefliyor. Bu bakım suyunun en güzel yanı ise sadece 8 saniyede saçlarda gözle görülür bir değişiklik sağlaması! Anında kolay tarama sağlayan ve saçları ağırlaştırmayan Mucizevi Bakım Suyu’nu her yıkamada kullanmanı öneririz.

4- Saç şekillendiricisiyle arana mesafe koy

4- Saç şekillendiricisiyle arana mesafe koy

Güzel saçlara sahip olmak için saç şekillendiricilerini bir süre saçlarından uzak tut. Özellikle saçları sertleştiren, kalıntı bırakan ve saçlarını kurutan jöle, max veya sprey formdaki şekillendiricileri hayatından çıkarmalısın. Bunlar yerine saçlarının kolay şekil almasını sağlayacan saç bakım kremleri kullanmanı öneririz.

5- Saçlarını düzenli tara

5- Saçlarını düzenli tara

Saç taramanın faydalarını biliyor musun? Saçlarını düzenli taramak saç köklerinin nefes almasına ve saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Güzel saçlara sahip olmak için saçlarını günde 2 defa taramalısın. Saçlarının düğüm olmasını engellemek ve daha dolgun görünmesini sağlamak için kalın dişli tarakları kullanmanı öneririz.

Eğer saçların çok dolaşıyorsa ve banyo sonrası taramak imkansız bir hale geliyorsa kolay tarama ve şekillendirme için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanmanı tavsiye ederiz. Kolay tarama sağlayan bu durulanmayan krem, saçlarının güzelleşmesi için bizce kullanabileceğin en iyi saç bakım ürünlerinden biri. :)

6- Saçlarını gürleştir

6- Saçlarını gürleştir

Saçlarının daha gür görünmesi keratin bakımı yaptırabilir veya keratin içeren şampuanları kullanabilirsin. İnce telli ve zayıf saç tellerin varsa saçlarını gürleştiren bakım kürleriyle saçlarının daha yoğun görünmesini sağlayabilirsin.

7- Yeni saç modelleri keşfet

7- Yeni saç modelleri keşfet

Saçlarının daha farklı görünmesini istiyorsan farklı saç modellerini denemelisin. Saçlarını hep aynı saç modeliyle şekillendirmek seni bir süre sonra sıkabilir. Bunu değiştirmek için farklı örgü modelleri öğrenmeye ne dersin? Saçlarının daha kolay şekil alabilmesi içinL'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu’nu her yıkamada kullanmalısın. 8 saniyede gözle görülür bir değişiklik sağlayan Wonder Water, banyo sonrası saçlarının daha kolay şekil almasına yardımcı olacak.

8- Saç renginde değişiklik yap

8- Saç renginde değişiklik yap

Saçlarının daha havalı, farklı ve yeni görünmesi için saç rengini değiştirmeye ne dersin? Aynada kendini hep aynı saç rengiyle görüyorsan biraz yenilikçi renkleri denemeni öneririz. Ateş kızılı, tarçın bakırı ve küllü kumral gibi renkler her cilt tonuna uyum sağlayabiliyor. Saçlarını boyattıktan sonra boyalı saçlara uygun saç bakımı yapmayı unutmamalısın.

9- Saç bakımına doğal içerikleri ekle

9- Saç bakımına doğal içerikleri ekle

Saçlarının güzelleşmesini istiyorsan çareyi biraz doğada aramalısın. Saç güzelleştiren saç maskesi tarifleri, doğal saç maskesi kullanmak saçlarına ekstra parlaklık kazandırabilir. Saç bakım ürünleri alırken doğal içeriklere sahip olanlara öncelik vermelisin.

10- Saçlarına iyi bak

10- Saçlarına iyi bak

Güzel saçlara sahip olmanın en önemli yollarından biri saçlarına ihtiyacı olan ilgiyi ve özeni göstermek. Sabah uyandığında ve gece yatmadan önce saçlarını dikkatlice tara. Saçlarına sadece güvendiğin markaların saç bakım ürünlerini kullan. Aktar karışımları, arkadaş tavsiyesi üzerine alınan doğal kürler saçlarında alerjik reaksiyon gösterebilir. Saçlarına daha iyi bakmak için L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu’nu saç bakım rutinine ekle. Her yıkamada Wonder Water kullanmak saçların daha yumuşak, parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olacak.

*Instrumental test

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?