Deniyoruz: Elseve Glycolic Gloss Serisi!

Deniyoruz: Elseve Glycolic Gloss Serisi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilde ışıl ışıl bir görünüm veren glikolik asidin şimdi saçlarına da parlaklık kazandırmaya geldiğini söylesek? Bu haberi duyunca biz de en az senin kadar şaşırdık ve L'Oréal Paris Elseve Glycolic Gloss serisini çıktığı anda denedik. İşte yorumlarımız!

Saç şekillendiriciler, yanlış saç bakım rutini ve kireçli su gibi etkenler saçlarının zamanla yıpranmasına ve parlaklığını kaybetmesine yol açmış olabilir. Saçlarının mat ve donuk görünümü seni endişelendiriyorsa, L'Oréal Paris Elseve Glycolic Gloss serisi senin için en denemeye değer yeni saç bakım ürünlerini bir arada sunuyor. Yani artık saça parlaklık veren yağları ya da serumları ayrı ayrı araştırmak zorunda değilsin! Hadi gel, Elseve Glycolic Gloss şampuan, saç kremi, mühürleyici laminasyon ve pürüzsüzleştirici saç serumu ile matlaşmış saç nasıl parlatılırmış görelim!

Elseve Glycolic Gloss Serisi Nedir?

elseve glycolic gloss

Elseve Glycolic Gloss serisi, saç tellerinin pürüzsüz bir görünüm kazanarak ışığı daha iyi yansıtması için geliştirilmiş dörtlü bir saç bakım serisi. Şampuan, saç kremi, mühürleyici saç laminasyonu ve serumdan oluşan bu serinin en önemli özelliği, yukarıda da belirttiğimiz gibi saça parlaklık vermek için çalışması. Tabii bu seri, bunu yaparken doğal olarak saçların yumuşamasına, yatışmasına ve daha kolay şekil almasına da yardımcı oluyor. 

Elseve Glycolic Gloss Serisinin Özellikleri Nelerdir?

  • İçeriğindeki glikolik asit sayesinde mat ve cansız saç görünümünü geride bırakıyor.
  • Saç gözeneklerine bakım yaparak saç sağlığını iyileştirmeye yardımcı oluyor.
  • Hasarlı saç tellerine bakım yaparak pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.
  • Saça vuran ışığı yansıtarak saçların her zamankinden daha parlak görünmesini sağlıyor.

Elseve Glycolic Gloss Serisi Ne İçerir?

elseve glycolic gloss serisi

Saça parlaklık veren Elseve Glycolic Gloss bakım serisinin içeriği, adından da anlaşılacağı üzere belirli dozlarda glikolik asitle zenginleştirilmiş. Elseve Glycolic Gloss şampuanın formülünde yüzde 2 oranında, saça parlaklık veren saç kreminin içinde yüzde 11 oranında, yumuşak ve parlak saçlar için mühürleme adımında kullanılan laminasyonun içinde yüzde 17 oranında glikolik asit bulunuyor. Elseve Glycolic Gloss serumda ise bu oran yüzde 14. Üstelik Elseve Glycolic Gloss serisindeki ürünlerin hiçbirinde sülfat da bulunmuyor.

Elseve Glycolic Gloss Serisi Kimler için Uygundur?

Bugüne kadar parlak saçlar için birçok farklı ürün denemene rağmen yine de mat ve cansız saç görünümünden kurtulamadıysan, Elseve Glycolic Gloss serisi tam sana göre demektir. Elseve Glycolic Gloss saç bakım serisi, saçlarına parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmak isteyen herkes için uygun bir seçenek. Peki, Glycolic Gloss serisindeki saça parlaklık veren ürünleri daha yakından incelemeye ne dersin?

Elseve Glycolic Gloss Serisinde Hangi Ürünler Var?

Elseve Glycolic Gloss serisi şampuan, saç kremi, laminasyon ve serum olmak üzere dört farklı üründen oluşuyor. Parlaklık ve canlılık veren saç bakımı için dördünü de doğru bir şekilde kullanmak gerekiyor.

1.Elseve Glycolic Gloss Mükemmel Parlaklık için Bakım Yapan Şampuan

elseve glycolic gloss şampuan

Elseve Glycolic Gloss saça parlaklık veren şampuan, içerdiği yüzde 2 oranındaki glikolik asit ile saç tellerine hücresel düzeyde bakım yapıyor. Bu sayede hasarlı saç tellerinin onarılmasına yardımcı olarak saça göz alıcı bir parlaklık kazandırıyor.

2.Elseve Glycolic Gloss Mükemmel Parlaklık için Pürüzsüzleştirici Saç Kremi

elseve glycolic gloss saç kremi

Elseve Glycolic Gloss parlaklık veren saç kremi, yüzde 11 oranında glikolik asitle zenginleştirilmiş formülü sayesinde saçın dış katmanını iyileştirmeye yardımcı olarak daha pürüzsüz bir saç görünümü sunuyor. Aynı zamanda saçların daha kolay taranmasını da sağlıyor.

3.Elseve Glycolic Gloss Mükemmel Parlaklık için 5 Dakikada Durulanan Laminasyon

elseve glycolic gloss laminasyon

Elseve Glycolic Gloss saça parlaklık veren laminasyon, içerdiği yüzde 17 oranındaki glikolik asitle saça çok daha uzun süre kalıcı bir parlaklık kazandırmaya yardımcı oluyor. Laminasyon ile yapılan saç mühürleme tekniği, saç yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak hasar görmüş saç uçlarını koruma altına alıyor ve daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

4.Elseve Glycolic Gloss Durulanmayan Saç Serumu

Elseve Glycolic Gloss saça parlaklık veren serum, saçları ısıya karşı koruma altına alarak şekillendirme esnasında nem kaybı ve yeni kırık oluşumlarının önüne geçiyor. Saçlara anında daha parlak ve göz alıcı bir görünüm kazandıran bu serum, aynı zamanda saçta ağırlık da yapmıyor. 

Elseve Glycolic Gloss Serisi Nasıl Uygulanır?

elseve glycolic gloss nasıl uygulanır

  • Öncelikle Elseve Glycolic Gloss şampuanı ıslak saçlarına masaj yaparak uygulamalı ve bol suyla yıkamalısın.
  • Şampuan adımının ardından Elseve Glycolic Gloss saç bakım kremini saç boyundan uçlara doğru sürmelisin. Üç dakika bekleyip bol suyla durulamalısın.
  • Son olarak Elseve Glycolic Gloss laminasyon bakımını nemli saça dipten uca doğru bol miktarda uygulamasın. Beş dakika beklettikten sonra bol suyla yıkamalısın.
  • Duştan çıktıktan sonra, saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce Elseve Glycolic Gloss saç serumunu 1-3 damla olarak tüm saç gövde ve uçlarına uygulayabilirsin. Bu serumu ister ıslak ister kuru saçlarında kullanabilirsin. 

Elseve Glycolic Gloss Serisi Yorumlarımız:

Elseve Glycolic Gloss serisini deneme ayrıcalığını yaşayan editör arkadaşlarımız, glikolik asidin saça faydalarını saymakla bitiremiyor. Ekibimizde Elseve glikolik asit saç bakım serisini kullananları gördükçe saçlarının eskisine göre nasıl daha parlak ve canlı göründüğüne biz de ayrıca şahit olduk. Saçları yıpranmış arkadaşlarımız, bu Elseve ürünleri sayesinde saçlarının çok daha yumuşak olduğunu dile getiriyor. Yani evet, kimimizin saçları hala sağlığını korusa da Elseve glikolik asit serisi, hepimize mat ve cansız saçlardan kurtuluş için açık bir bilet kazandırdı!

Sen de mat ve cansız saç bakımı için yeni bir rutin arıyorsan Elseve Glycolic Gloss serisiyle saçlarını yoğun bakıma alabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?